Film vypráví o životě dvou výstředních hledačů s detektory kovu (Mackenzie Crook a Toby Jones), kteří tráví veškeré dny na zoraných a otevřených polích. Každodenní nudu kompenzují největší nadějí, že odhalí své životní bohatství, které jim zařídí spokojenost a pohodlnost do konce života. (Shr1nK)

Milten

Právě jsem dokoukal třetí a zároveň poslední sérii celého seriálu. Andy, Lance, Sheila a další postavy tohoto díla, zkrátka přirostou k srdci. Hned mám chuť také popadnout detektor a najít podobně pohodovou partu lidí. Tři série, ke kterým se budu vždycky rád vracet. ()

maoc

Nejmilejší seriál všech dob. Kam se hrabou Friends. Skvělé dialogy, obsazení postav padnoucí jak želízka recidivistovi, občas jsem se kromě šklebu zasmál i nahlas a vlastně vůbec nevadí, že se skoro nic neděje. Moc mne potěšila Rachel Stirling a překvapila poměrně srozumitelná britská angličtina. Třetí série přidává ještě víc vztahových pnutí a hledání a je ze všech sérií asi nejvtipnější a nejlepší. Pokud Mackenzie natočí něco dalšího, budu jen rád. Nádherný oddech s dokonalou znělkou. I'll be your treasure... ()

WolfIssen

Vynikající seriál překypující vtipem, originalitou a v neposlední řadě hlavně dvěma hlavními a skvělými výkony vskutku sympatických herců, které známe například z Pirátů z Karibiku a Harryho Pottera. Škoda, že seriál je tak krátký, protože na každé úsměvné dobrodružství nebo průser Lance a Andyho jsem si urychleně zvykl se moc těšit. Nicméně půlhodinová stopáž je vyhovující, protože díly na sebe navazují. Taktéž děkuji datel071 za titulky :-) ()

mikel

Po zhlédnutí 2. série měním hodnocení na 5 hvězd. A věřte nebo ne, ale "Detectorists Christmas Special 2015" je tou nejlepší tečkou za 2. sérií, ať již věříte jako Sheila nebo ne jako Lance... Škoda jen, že obě série nevyšly také na Blu-ray disku. 1. cena BAFTA v kategorii seriálů je naprosto zasloužená. ()

VLADEK

1. sezóna - prostě balzám a když k tomu přidáte geniální české titulky od datlíka, tak je volba jasná./2.sezóna - 95%/3.sezóna - 85%. ()

karnifex

První série vynikající. A závěr posledního dílu by byl ideálním ukončením celého seriálu. Bohužel se tvůrci rozhodli pokračovat, a jak bývá v těchto případech obvyklé, výsledkem je slabý odvar, který nestojí za moc.. ()

Teron

Vlastně ani nevím, za co je ta jedna hvězdička. Asi proto, že seriál mě nijak neznechutil nebo nenaštval, jen mě prostě absolutně ničím nechytl...někde jsem tu v komentech zachytl zmíněnu obyčejnost. Ano, to je faktor, jehož přítomnost mě spolehlivě znudí. ()

jpacuta

Tohle je skvost. Vtipné a nikoliv stupidní, na to jak je to absurdní. Dojemné takovým tím lidským způsobem. O lidech a jejich malých úchylkách. Po každém díle mám radost ze života a úvodní/závěrečná píseň to jenom umocňuje. ()

fruitixx

Tak příjemné pohlazení po duši a krásné o dvou ubžácích, že jsem se zabořil do polštáře a za chvilku jsem byl tuhý, jeden díl jsem sledoval s přemlouvání tři večery a s druhým jsem už seknul. Nic nepředvídatelného a s nadsázkou se tam neděje... 8/ . Do svých oblíbených seriálů si to rozhodně řadit nebudu. ()

dalver

Vraj v jednoduchosti je krása. Zábavné a milé postavy a charaktery, ktoré sa chovajú naozaj ako ľudia. Žijúce si svoje jednodocho-krásne a zároveň niekedy trpké, niekedy sladké a stále svoje životy. Plné krásnych metafor, v parádnom vidieckom prostredí. Z toho súčasného seriálového sveta, kde sa každý snaží šokovať a prichádzať s niečím neuveriteľne pokrokovým sú Detectorists krok úplne mimo mainstream. A mne sa to veľmi páčilo. ()

Bobik71

Krásné prostředí anglického venkova, pomalé tempo, milé vtipné postavy. Nebudete se třískat smíchy, jen po celou dobu budete mít úsměv ve tváři... Pohlazení po duši. ()

Joachim36

Seriál o kterém jsem se dozvěděl naprostou náhodou a přitom mě zasáhl jako blesk z čistého nebe. Takovou dávku lidskosti, laskavosti a příjemného humoru jsem dlouho nezažil. Přitom nechybí ani chmurné okamžiky. Z celé série krystalicky vyzařuje láska k životu jako takovému. Celé to působí jak impresionistické obrazy ze sklonku předminulého století. Má to nádhernou poetiku až hrabalovského střihu. Je to báječně vizuálně uchopené. Dobře ozvučené. Herci předvádějí koncert na který je radost pohledět, což je podtrhnuto vynikajícím obsazením. Dlouho mě nic tak nedostalo jako toto. Je to TOP. Poděkujme Mackenzie Crookovi, že ten skvost napsal, natočil a krásně tam hraje. Dle mě trumfnul The Office... a to je co říct. ()