Robert Pinot (Gérard Jugnot) je obyčejný policista z 13. pařížského obvodu, jenž má dobré srdce a nevelké možnosti v kariérním postupu. Jednoho dne zadrží adolescentku Josyane „Marylou“ Krawczyk (Fanny Bastien) kvůli drogovému deliktu, ale dívka mu uteče. Na druhý den Marylou už předvede na stanici, kde zjistí, že se narodila v Nanteuil stejně jako on. Rozhodne se dívce pomoci, ale zprvu netuší, že je dívka závislá a šíleně zamilovaná do svého pasáka a dealera Tonyho (Patrick Fierry). Aby Marylou od Tonyho odpoutal, musí dealera zatknout, předvést před soud a dostat do vězení. (curil)

Willy Kufalt

Ale jo, dalo se to... Díky svižnému tempu a několika povedeným zábavným scénám (jako třeba té noční akce s řebříkem a sudy pod oknem) mě Pinot, prostý policajt ani nijak výrazně nenudil. Na druhé straně humor se tady na můj vkus pohyboval až příliš kolísavě od skutečně zdařilých a vtipných eskapád až k lacině ujetým akčním scénám, poněkud primitivním gagům a občas i lehce trapným vtipům. Hořká policejní komedie má ve Francii přesně za rok 1984 i mnohem silnějšího zástupce v podobě Zidiho Prohnilých, oproti nimž zůstává Pinot po všech stránkách takovým slabším a méně promyšleným odvarem, postaveným na Jugnotově komice a ústřední zápletce hlubšího vztahu mezi svérázným policistou a zatčenou narkomankou, přítelkyní drogového dealera. Na (slabší) 3 hvězdičky a relativní spokojenost z béčkového filmu na jedno použití sice tohle všechno u mě vystačí, byť nepochybuji, že ve Francii jde pro vybrané diváky o kultovní záležitost, ale popravdě mě to v jistém smyslu stejně vylekalo (a taky zklamal poměrně malý prostor pro Mondyho). Zvláště když jsem se rozhodl do tvorby Gérarda Jugnota více pustit... tak jen doufám, že bude mít ve svém talónu i mnohem lepší kusy, než tento svůj autorský debut s pěkně vlezlým ústředním songem. [55%] ()

• Po prepadnutí prichádza policajná dodávka pred kaviareň, kde vidíme, ako sa na nej odrážajú kamery. (Arsenal83)
  • Pinot (Gérard Jugnot) ide autobusom 181, kde sa stretne s kriminálnikmi. Len čo vystúpi, na autobuse je už číslo 180, aj keď vždy sedel v tom istom autobuse. (Arsenal83)