Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

Capri2016

Film som videla až včera v televízii, lebo som ho v kine už nestihla. Film "A je tu zas" mi pripomínal iný skoro dokumentárny film "Borat", ktorý oslovoval ľudí na svojej absurdnej ceste po krajine a toto bolo dokumentované... Na mnohých momentoch filmu som sa hlasne zasmiala. Ale zároveň som počas celého filmu mala na pamäti o kom tento film je, a že keby sa Hitler znova vrátil, mohol by znova zradikalizovať krajinu a postoje ľudí. Toto memento doby minulej ako odstrašujúci príklad treba mať navždy na zreteli. A to, že film dokázal otvoriť znovu túto kontroverznú tému a to ešte vtipným spôsobom - tomu tlieskam. ()

Kivis

Nízkorozpočtové filmy? Jo, jasný, sem s nima. Jen houšť a větší kapky. Ale tohle? Přece se ten nízký rozpočet nemusí zrcadlit ve slabých hereckých výkonech, scénáři, kameře,... Knížku jsem četl a bylo to sice ne nezapomenutelné, ale rozhodně nadprůměrné čtení. Ale není to podle mě materiál, který by se dal jen tak vzít a prsknout na filmové plátno. A to přesně tvůrci udělali. Slabý průměr. ()

fricek12

Myslel jsem, že uvidím jen lacinou frašku, ale tenhle film má mnohem hlubší podtext. Velmi mile mě to překvapilo. To je tak, když čekáte odpad a vývrbí se z toho zajímavý kousek. Za mě 70%. ()

Finho33

Solidní film, který nemá pouze za účelem jít za Boratem, ale i myšlenka zamyslet se nad svým chápáním a poučit se z minulosti. ()

Violina13

Vysoce znepokojivy film. Zejmena zaverecna sekvence v dnesnim rozjitrenem Nemecku je alarmujici. Prave kvuli spolecenskemu presahu stoji za to film zhlednout. Jinak se totiz jedna o prumer. A to jak hereckymi vykony, tak i neprilis napaditou kamerou a zejmena predvidavym scenarem. Obdobnych nametu uz par k videni a cteni bylo. Presto mne film donutil k zamysleni a to je to hlavni. ()

bicekz

Velmi jsem se těšil na tento film. Trailer vypadal zajímavě. Samotný film bohužel zklamal. Nápad oživit Hitlera do dnešní doby měl větší potenciál... ()

mikruu

Těšil jsem se na film. Ale, docela zklamání. Možná, kdybych jako první nečetl knihu... Kdo ví. Třeba by se mi to i líbilo. Jedna hvězdička za to, že jsem vydržel do konce filmu. ()

TURPIA

Když pomineme jeho činny, tak má zajímavý pohled na věc. Jsem překvapen, že Němci něco takového natočili, vzhledem k jejich dnešní povaze. Ale fungoval ten kontrast minulost vs současnost. I jsem se místy hezky zasmál a někdy i souhlasil. Herecký výkon byl víc než prociteny. Natočit takový film chtělo odvahu a možná si pustím i tu Italskou verzi s Mussolinim. ()

KyleReese

Jsem rád, že jsem film shlédl až teď a ne v roce jeho vzniku. Obzvláště teď, kdy je Evropa extrémně nakloněná doleva a běžným občanům Německa už přetéká pohár trpělivosti, rezonuje scénář filmu ještě silněji a osobně by mě zajímalo, jak by reagovali Němci při "Adolfově průjezdu zemí" teď, když v té době ho brali jako atrakci, či přímo buditele a ne diktátora. Komedie to opravdu není, ale některé černohumorné scény jsou vážně skvělé a satira na dnešní dobu působí výborně. Herecký projev Adolfa s přibývajícím časem paradoxně slábne, asi protože je rozmělňován dalšími postavami a navíc je samý úsměv, ale např. jeho režisérský "parťák" působí velice příjemně. S pointou si tvůrci docela hezky pohráli a docela by mě zajímalo, zda by mohli tento film vůbec natočit v současné době a uvést ho do kin v takovéto podobě. ()

Sa.sa

Skvělý film a z konce mrazí... Je dobře toto natočili v Německu jinde by to neprošlo... JJ Áda byl vždy "lidumil", ale charisma se mu nedalo upřít...! ()

Awer

Jo, jo, jo. Takhle se drží balanc. Obscénní teenagerská narážka, v níž Hitler jen prdí, dělá nekorektní fórky a klouže po slupkách od banánu? Sociálně kritická studie střihu Don't Look Up, která ale nemůže fungovat na postavě, o níž máme právě naopak na explicitní úrovni téměř všichni jasno? Ne, to by nemělo cenu točit. Er ist wieder da oběma pastem uniká a opravdu nám prodává Hitlera souběžně s tím, jak se ve filmu prodává YouTubu a televizi. Je obecně strašně těžké točit film o reflexi někoho mj. ve filmu, většinou to spadne do velmi trapného statického stereotypu, ale i tenhle detail jakžtakž vychytali. A my se tak nerušeně můžeme bavit a objevovat toho implicitního Hitlera v nás, v jistém smyslu skutečnějšího, než jak jsme ho kdy znali, a podnes pohánějícího úspěch podobných figur. ()

Accuphose

Nejhorší cenzura je autocenzura. Není to ani komedie, ani dokument, ani experiment, ani drama, je to promarněná příležitost. Mohlo to být ve stylu Malé Velké Británie, mohlo to skutečně konfrontovat aktuální situaci v Německu, a pokoušet se o retrospektivu. Ale skončilo to na hraně rozpačitosti. Ty scény v rámci dramaturgie jsou nevěrohodné. Vždyť spousta Němců si myslí, že Hitler utekl a zemřel stářím bůhví kde. Většina Němců by se ke skutečnému vůdci bez mrknutí oka přidala a chránila ho. Takže pokud se to bere vážně, tak se vůbec netrefili. Přání otcem myšlenky. Ale pointa je dobrá, to musím říct. Jen autoři nepochopili míru její pravdivosti. Chtělo to lepší scénář, režii, dramaturgii a pak bysme si z toho sedli na prdel. Ale na druhou stranu co bychom chtěli, když většina neonacistů v Rusku nechápe, že by skončili hůř než Židé... Jedna za snahu a za nedostatek odvahy. Příště tu látku dejte Italům nebo Aronofskému... ()

killberrybil

Dlouho jsem se v kině tak nebavil. Skvělý narážky, nekonvenční humor, pár nových vtipů do zásoby. A možná bych přešel i fakt, že Hitler rozhodně neměl hnědý oči. Ale!!! Poslední propagandistickou patnáctiminutovku si mohli odpustit. Nebýt poněkud stupidního konce, bylo by to za jasných pět a jedna z nejlepších komedií poslední doby. Ale to bych chtěl asi moc. ()