Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

srolyma

Fenomenální návrat muže s nejslavnějším podnosním knírkem na světě (ne toho s buřinkou, toho s ulízanou patkou). Boratovským stylem nám (většinou) bez obalu ukazuje, jak je Evropa momentálně v prdeli. Žádný div, že opět strhává davy, když má ten kluk knírkatá sakra recht. Bez těch pár trapných minut v závěru by to nejspíš smutná vrba Anděla nepustila do kin, takže to lze odpustit. Spíš mrazivě přesné než třeskutě vtipné, ale pár dobrých hlášek se taky najde. ()

Viny95501 odpad!

Stačilo mi asi 30 min. než sa potvrdilo presne to, čo som si aj myslel. Tento film je obyčajná traparen a už lutujem, že aj tých 30 min. my to vzalo zo života, kedže náš čas na tejto planete je obmedzený...Silný, trapný, odpad. ()

ofu

Komedie v drama prolnulo se velmi nenápadně a člověk ani nepostřehl, že se smích ke konci téměř vytrátil. To ovšem není psáno jako kritika. Výborný film. ()

maraHCV

Pár opravdu povedených scén,hlavně ta na film Pád třetí říše v kanceláři TV ředitele,která se i hojně paroduje na youtube.Jinak spíš slabší průměr,němci umí víc... ()

kiararaftl

Mala som z toho zmiešané pocity. Spočiatku by sa zdalo, že sa jedná o komédiu, kým sa z filmu nevykľuje prazivý odraz dnešných dní a situácie v Európe. AKo trefne a úderne Hitler rozpráva, koľko verjných priaznivcov stále má, ako sa dá zo zlej ľudskej situácie vyťažiť maximum. Presne taká je doba aj u nás - nádherne slúži všetkým populistom a extrémistom, pretože tieto aktuálne problémy trvajú dlho a nie sú brané dostatočne vážne. Mnohí kritizujú casting, áno, ale z hlavného herca ide presne tá charizma, aká je potrebná. Výborný a nebezpečný film. Nepremeškajte záverečné prestrihy v titulkách!!!! ()

Plaque

Tento film potvrdil, že Stunde null je utopistický nezmysel... Čakal som, že sa budem baviť, že to bude klasická komédia o alebo s Hitlerom, túto tematiku mám (za predpokladu, že sa spracuje dobre, vtipne, originálne a hlavne s myšlienkou) v humornej verzii veľmi rád. Tu mi však až tak do smiechu nebolo... Teda nie toľko, ako som čakal. Inak to je super spracovaný film, s množstvom skvelých nápadov a s patričným posolstvom. Presne vystihuje žáner, i keď asi by som to otočil v poradí Dráma / Komédia. Navyše oceňujem aj Masucciho. Sparodovať Hitlera sa zdá byť "jednoduché", ale vskutku existujú iba dve hodnoverné "kópie" - Chaplin a Masucci. ()

hwnd

Komedie, která nepobavila, často jsem měl spíše mrazení v zádech, tedy pokud jsem zrovna nudou nezíval. Začátek slibný, bohužel úroveň kvality postupně sestupná. ()

Veskoslav

Až děsivě smutné a pravdivé. Oproti knížce trochu slabší, nicméně dobře natočené. Komedie, co se tváří jako drama a přitom je to drama, co se snaží tvářit jako komedie. A v dnešní šílené době naprosto aktuálnější. ()

blondboss

Prekvapivo autentická spoločenská satira nemeckej atmosféry v posledných rokoch s dosť jasným odkazom do budúcnosti. Scény na štýl Borata pekne ukazujú, koľko nacizmu v nemeckej spoločnosti ešte drieme a možno bolo dobré na to aj takýmto odľahčeným spôsobom poukázať. Takže celkom fajn zaujímavé filmové predstavenie, avšak len na jedno zhliadnutie. 60 % ()

Aywes

Z počátku vtipný, postupně šokující. Film není o rozpínavosti radikální pravice v Německu. Je o rozpínavosti radikální pravice ve světě. Škoda nedotaženého konce, který zbytečně prodlužoval délku filmu. ()

jack_scott

Zajimavý námět, který však provedení dost sráží. Není to vůbec nějak vtipné, maximálně scéna ředitele Sensenbrinka ala vůdce v bunkru...To byla nejlepší parodická scénka filmu. Jak ironické, že sám Hitler se jí neúčastnil. Zajimavý pokus no,ale věřím, že knížka je mnohem lepší. 60% max. ()

ZHODNOTITEL

Pokus o vtip, který upadá tak, jak film pokračuje dál. Původně něco jako "Pařížská blbka", bohužel zde je to mnohem slabší. A některé věci ani nejsou tak vtipné, jak by si mohli autoři myslet. Znovu si to už nepustím. ()

The_soloist

Absolutní nestoudnost a opovážlivost znehodnotit dílo o vůdci! Kniha byla mnohem intenzivnější a je zde vidět osekávání a cenzura. Brilantní dílo o nadčasovosti Hitlera ukazuje propastnou situaci dnešní doby. Nezaměstnanost, korupci, rasismus, migranty, nespokojenost obyvatelstva v plném rozsahu. Nejdříve v plně humorném stylu, následně ve vážnějším. Zhruba v polovině film narazí na kontroverzi, kdy si člověk říká, jestli je to pořád komedie a kolik lidí by takový Adolf dokázal přesvědčit. Závěr byl poměrně kostrbatý, protože se tvůrci s onou vážností prali, nicméně jedná se o vytříbený Germánský počin. ()

ProfChudak

"Mňa sa nezbavíte..." Existuje nespočetné množstvo filmov o A.H. "Už je tu zas" sa od nich vymyká - asi najviac mi pripomenul film Die Welle (Náš vůdce) - no oproti nemu je tu silná humorná zložka. Aspoň spočiatku je to humor. Ale postupne začne človeka mraziť a humor začína byť tenkou krustou zla. Hitler prestáva byť folklórom, na ktorom sa ľudia v uliciach zabávajú. Začína byť tým, čím bol a zrejme navždy zostane - našou temnou stránkou. Osobne som sa skvele bavil i hrozil, a z kina som odchádzal s hlavou plnou myšlienok. Myslím, že film prichádza v správnom čase - v čase, kedy by sa A.H. spokojne uživil - nielen ako maliar. ()