Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

simply

Ze začátku skvělá komedie, která byla čím dál víc mrazivější...Úžasný představitel Hitlera, který byl hodně realistický. Místy to bylo trochu roztahané a zdlouhavé. Jinak co mi asi nejvíc vadilo byl ten závěr, udělala bych ho ještě pochmurnější, přece jenom je to o Hitlerovi. ()

bobstock

Já tyhle experimentální filmy na téma, co kdyby prostě miluju. A zde v tomto unikátním případě krásně vidim, kam se Němci dostali kinematograficky i charakterově 70 let po druhé světové. Mnoho různých reakcí obyčejných lidí není dopředu nahráno, ale je to čistá improvizace a já jen zíral. Z nevinně vtipné první půli se svezete ve vážno, které je hrozivě aktuální. Adolf v současném Berlíně je trefa do černé barvy na německé vlajce. 90% ()

Mikino00

Na jednu stranu místy výborná satira a zrcadlo společnosti, na straně druhé jsem nebyl příliš nadšen z polidštění Hitlera, ani z faktu, že příběh vlastně směřuje lehce do ztracena a dějově film docela tápe. Námětem ale film zaujal a co je hlavní i pobavil. ()

qxkamo

Velmi aktualne a prekvapivo mierne politicky nekorektne. Zaujimavy koncept, ked sa clovek usmieva nad jednotlivymi scenami az nahle dramaticky dospieva do stadia "ty vole, ved to sa deje". Posolstvo filmu je jasne, ale mam pocit, ze uplne minie toho, koho ma zasiahnut, ba prave naopak, komedialny styl ho skor pobavi a utvrdi, ze vsetko robi spravne. ()

Renfield

Raději bych film viděl jako komedii... nemyslím si, že mu to pozdější směřování prospělo a závěr už byl jedna velká hloupost. Přitom ze začátku to celé vypadalo velice nadějně (na Německo), bylo se čemu smát, i když ano, takový Sacha Baron Cohen by z toho dostal podstatně víc. V druhé polovině, kdy komedie ustupuje a film směřuje spíše do dramatu, začíná děj až příliš často nudit. Chtělo to alespoň půl hodiny ubrat a možná by to celé dávalo větší smysl. Oliver Masucci se mi jako představitel Hitlera příliš nelíbil, byly chvíle, kdy bylo přehrávání a šaškování příliš... vůbec když má film spíše varovat. 55% ()

dan4815

Za mě dobré. Ačkoliv ústřední postava mi Áďu Hitlera moc nepřipomínala, film jako takový byl zajímavý. Film odráží dnešní Německo a troufám si tvrdit, že i ostatní země, kde není převaha přistěhovalců. Co by se stalo, kdyby Hitler ožil? Přesně na tohle poukazuje tento film, který celkem pravdivě ukazuje reakci lidí na jeho nový příchod. Dnešní svět je totiž extrémně přecitlivělý, všechna nepříjemná témata se odkládají někam do útrob lidského smýšlení, vlády se snaží potlačovat kritické myšlení a jejich projevy, a ono to lidem už začíná vadit. Proč by měl žid skoupit celý blok domů, proč by rozený Němec neměl mít větší pravomoc než nějaký imigrant. Film vtipně a zároveň s myšlenkou ukazuje, jak lidé reagují na někoho, kdo by to chtěl změnit. A ačkoliv Němci nechtějí slyšet o neúspěchu v obou světových válkách a značně se stydí za Hitlera, opět by jej přivítali, protože jejich "říše" je už jenom dávkomat pro přistěhovalce, už neexistuje žádná národní hrdost, kterou tak po generace oplývali. To i přes fakt, že se jedná o satiru. Myslím si, že film velmi dobře ukazuje dnešní nechuť ze společnosti a dobře odhaduje, jak by lidé reagovali na Adolfa. Ukázka prohnilosti médií, které prahnou jenom po sledovanosti a kvůli tomu by klidně Adolfa zase propagovala, je taktéž dobře provedená. Lidé bez předkožky z filmu musí mít duševní vyrážku, ale film je opravdu kvalitní, ačkoliv na pět hvězdiček to přece jenom nemá. ()

Marys

Spočiatku mal film zaujímavé tempo, spád, atmosféru, postupom času to ale začalo upadať a menilo sa to viac a viac na klasický nemecký priemerný snímok. Myslím, že to mohlo byť aj lepšie zvládnuté. Myšlienky boli pekné, no prevedenie z môjho pohľadu nedotiahnuté. ()

Milky.

Vcelku dobrá komedie, víc by jí ale prospěl spíš čistě scénkovitý charakter bez násilného roubování na nějakou zápletku novinářských kariéristických mrdek v redakci. Líbilo se mi jak Hitler vcelku trefně poukazoval na problémy dnešní doby. ()

NJD

Velká škoda místy amatérského zpracování a slabých výkonů herců ve vedlejších rolích. Dané nešvary hodně sráží jinak skvělý námět a celkovou pointu filmu i původní knihy. ()

dehlie

Dlhšie mi trvalo, kým som pochopil o čo vlastne tomuto filmu ide. Hitler je sprvu len objektom posmechu, presne ako jeho originál. Čo nasledovalo, vieme všetci. Teda aspoň dúfam. ()

Furmi

"Ľud odpustí skoro všetko čo vidí, no smrť malého šteniatka ? NIKDY ! Mne a mojej žene bolo zle". "Nemôžete sa ma zbaviť, som súčasťou vás všetkých". - Neuveritelne aktuálny film. Knihu som síce nečítal no človeka čo ju napísal by som nazval vizionárom s obrovským rozhľadom situácie ktorá sa deje v týchto dňoch v celej Európe a ešte dupľom na Slovensku - migranti, vzostup krajnej pravice v politike, život zvierat cennejší pre spoločnosť ako život človeka, narastajúca xenofóbia, rasizmus a hlavne národniarstvo. Všetko toto krásne opisuje tento film ktorý je silne nadsadenou satirou na ktorej som sa neskutočne smial ale aj bál, áno v ne jednom zábere hlavne ku koncu filmu som bol vystrašený ako je táto "nadsádzka" reálna v momentálnej situácii v ktorej sa nachádzame. Dokonalý film skoro bez chyby. Žasnem s nemým výrazom na tvári.. "Aj z neho sa na začiatku všetci smiali" - (najstrašidelnejšia veta z celého filmu na hlboké zamyslenie)... P.S : scéna parodujúca film pád tretej ríše bol úžasný nápad a skvelo prevedený .... 89% ()

Thomas_xxxxx

Super film, dlho som sa tak nezasmial pri nejakej komédii, aj keď v druhej polovici tempo síce trochu upadne a komédia prejde viac do drámy, film ani vtedy nezačne nudiť a stále sa na to dobre pozerá... 'Prach si a na prach sa obrátiš' kedysi znamenalo výlet do Osvienčimu... toto bolo asi jedna z najlepších hlášok z celého filmu. ()

jilda

Opravdu jsem se zasmál, zvlášť první třetina filmu je výborná a kontrast Hitlera a dnešní doby funguje perfektně. Vtipné zamyšlení nad současným Německem. ()

Haniczka

pozn. 1. Hitler miloval psy a zvířata obecně, nikdy by žádné nezabil. Pozn. 2. Hitler byl vegetarián. Pozn. 3. Hitler uměl dobře malovat. Pozn. 4. Měl modré oči. Pozn. 5. Byl chorobně pořádkumilovný. Pozn. 6. V tom příběhu je kus pravdy a trocha legrace. za pravdu *, za legraci * a za hlavního představitele Hitlera *. ()