Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

wOOzIe

Znáte to probudíte se po delší době, jste trošku zmatení a nejste si jistí kde jste a tak první co Vás napadne je: " Kde je Donitz ?? " ()

joelly01

Me se nejlepe libilo jak si chtel zalozit email... nebo to s tim psikem... nebo jak se divil kucharske Show v televizi :D No libilo se mi to hodne, ten moralisticky podton jsem si tak trochu "ausgeblendet" a proste jsem se jen smala blbym vtipum. Vsak nekdy je to potreba. Vlastne kor ted je to potreba. ()

Scraffy

Strašne trápny film. A to mám rád čierny humor, ale toto akosi na mňa nefungovalo. Po celý film som sa cítil trápne aj za celý štáb čo to natáčal. A ten koniec ako sa to snažili spojiť s nejakou "filmovou" zápletkou bol prestrelený. ()

Shitonit

Tady je jasně ukázaná a odvážně zdokumentovaná pravda pravdoucí, o které se vlastně nemluví, nesmí mluvit,?? Demokracie, EU, a všechny ty sračky okolo..Pro mě asi nejlepší film o AH, film který by měl být povinost vidět, a klidně bych ho dal jako povinnou školní kinematografii. Ne že by mě nachlo konečné řešení židovské otázky, ale nadchlo mne zpracování a způsob podání veledůležité otázky dnešního světa kolem nás. Dost s politikováním, jako komedie to je totiž taky neskutečně dobrý. Jo a jinak, Verbale, ty jsi fakt neskutečnej, Hitler a Tetris mě natrh hubu smíchy :-) ()

Mahowny

Tak trochu Borat po německu. Mám rád zlý, ubližující a nekorektní humor a Adolf si to dává slušně ( a kdo jinej taky by měl, že jo). Film střídá humor s až děsivě charismatickými projevy Fűhrera a člověk si uvědomuje, že podlehnout kouzle vůdce nemuselo být vůbec těžké. Pokud vypnete při sledování alespoň trochu vnitřní politickou korektorku, brutálně se zasmějete. Ke konci přece jen tvůrci trochu přitvrdí a neodpustí si varování, které je imho na místě. Pro mě vzhledem k nízkému hodnocení zde, velmi milé překvapení. Film má sice občas trochu slabší momenty nebo herecké výkony, většina je ale povedená. Cením kontakt s neherci ala Borat, je ho tak akorát, výsledek není žádné překvapení, stejně ale zamrazí. Potenciál byl kosmickej, provedení průměrné, je cítit že německá produkce měla z pochopitelných důvodu svázané ruce. Btw. ještě, že to nehrál Bruno Ganz, to bych si asi strachy stříknul do trenek (a možná i nějakej ten pamětník při natáčení taky). '' Dokonce i Polsko existuje. A na Německé půdě....To jsem si tu válku mohl odpustit. '' ()

šakal007

Skvělý nápad, zpracování průměrné. Nicméně v kontextu současné politické situace to výstižně ilustruje odpovědi na možné otázky. V kině by mě to asi nudilo, v tv s přestávkami se to dalo vidět. ()

LukeKiller

Veľmi zvláštna fake dokudrama, kde si myslím, že časť zo scén je s ozajstnými protagonistami. Dobrá komédia s "televíznou kamerou". Ale záver, ten vás prefacká a jasne povie "tak a teraz sa ideme baviť o nacizme a jeho vzostupe vážne". Čo v kontexte volieb na Slovensku a vstupu krajne pravicovej strany ĽSNS do parlamentu vyvolá silné mrazenie. Rozoberať nacizmus, fašizmus a podobne 15 minút pred kinom po komédii sa mi nestáva často. Dokonca by som povedal, že doteraz nikdy. Odporúčam vidieť, už len preto, ako zlo môže plíživo rásť a dá sa pekne obaliť cukrom. ()

vitac.

Sotva půl hodina po filmu a jsem strašně zklamanej. Ani si snad nebudu dělat legraci z toho, že jsem právě ohodnotil svůj osmistý 88(.) film... A přitom cca 109 ze 110 minut bylo výborných, plných "nekorektních" vtipů jako vystřižených z Německé sody. Vyvážený mix jednoduššího a prvoplánového blitz humoru s humorem vyžadujícím jistou historicko-kulturní orientaci - na své si tady přijde asi každý. Co se legrace týče, na tu je EIWD opravdu velice bohatý. Ovšem nejde jen o ni, dějem se prolíná hned několik více či méně zajímavých rovin. Živost mu také dle mého dodává přepínání mezi lehce dokumentární nebo, řekněme, reportérskou formou vyprávění, především při setkávání se s lidmi při Hitlerově "turné" po Německu, klasickým filmovým sledováním příběhu a vystoupeními viděnými z obrazovky, v televizních pořadech. Předlohu jsem nečetl (přiřazuji na seznam:)), ale jestli tomu dobře rozumím, tak se od ní film odklání v momentě "začátku svého nátáčení". Nic proti, to se mi líbilo, nepůsobilo to zde špatně nebo příliš šroubovaně. I explicitně řečenou "hlavní myšlenku" v jedné z posledních scén bych přežil, přestože není úplně přesná. Celý zážitek mi ale zruinovalo pár desítek sekund během závěrečných titulků. Film se tím dopustil přesně toho, co z velké své části kritizoval! Když tenhle finální podraz v sobě maximálně ututlám, dám tři hvězdičky. Je mi líto dát jinak nadprůměrně dobrému filmu méně. Ovšem skončit dřív a hlavně s hlavou vztyčenou... bylo by to bez problému za čtyři. (Kino Blansko, 24. 3. 2016.) ()

kaktusacek13

Film mile překvapil, pobavil. Naprosto splnil má očekávání. Scéna v čistírně je naprosto skvělá :)) Rozhodně nelituji že jsem na to šla do kina. Pouze konec trošku kazí jinak skvělou podívanou. Ale na druhou stranu se podle mě snaží varovat před aktuálními náladami, které panují v dnešní (německé) společnosti. Ty vyvolává příchod dalších a dalších uprchlíků do Evropy. Nesmíme dopustit, aby se historie opakovala, i když už ne s Hitlerem... ()

Pochtli

Slušné vypíchnutí problémů současnosti (média, politika) převážně nevážně.. Evropa by potřebovala Hitlera jak sůl, jen samozřejmě bez vraždění, aby se dala opět do pořádku.. ()

ratpile

Už je zase tady není špatnou satirou, která ale stojí na vachrlatých nožkách. Výmluvnou je například závěrečná Hitlerova projížďka Berlínem. Vůdce se triumfálně usmívá, gestikuluje mávajícímu lidu - scéna sama o sobě podmanivá. O čem ale obrázek vlastně vypovídá? Kdo z vás by měl odpor k selfie s dvojníkem Hitlera? Považoval by to snad někdo za projev neonacismu? Nebylo by setkání spíše úsměvné? Znáte muzea voskových figurín? V přeneseném významu (dosaďte si na místo nějakého moderního ultra pravicového politika) se ale dá celá myšlenka akceptovat lépe. Symbol Adolf Hitler má přeci mnohem blíž k nějaké popkulturní postavičce ve stylu Jokera, nežli skutečnému zlu. Mám ale takový dojem, že tady se žádné skryté nebezpečí neskrývá. Každá, takto historicky významná postava, se zkrátka vždycky odtrhne od svého (jakkoliv zrůdného) předobrazu z masa a kostí. Římští masoví vrazi jsou dnes často vyobrazování jako hrdinové své doby. Bylo by s podivem, kdyby tomu u Hitlera bylo jinak. Průměrná adaptace, slušná legrace, ucházející satira. Nic zásadního od našich sousedů. ()

Daertelon

Místy humorný příběh otvírá mnoho důležitých otázek, které by si nejen Německo mělo pokládat. Jako satira je to zvládnuté dobře, možná ke konci trošku krkolomně. Nápad se strojem času je nedotažený. Příběh se od půlky začíná líně táhnout a ztrácí to šmrnc. 60% ()

Brano odpad!

Obdivujem Váš humor ak tejto magorine dokážete dať tak vysoké hodnotenie. Bez humoru, trápne. Pozrel som asi hodinu, ale ani jediná scéna mi neprišla vtipná. Herci tiež otrasný. Odpad. ()

WolfIssen

Skvélá práce a to bez prdele !!! Výborný nápad, jak poukázat na úpadkovou situaci v současném Německu, potažmo v celé Evropě. Scéna s novým ředitelem televize vypůjčená z Pádu Třetí říše prostě super. ()

george82

Skoro 2 hodiny filmu je na toto téma až moc. Upřímně když vidím co se v Evropě děje, tak by to někoho radikálního chtělo. Samozřejmě ne tak moc, ale když vidím Merkelovou jak říká, že Islám je součástí Německa, tak si říkám jak dlouho bude trvat, že my budeme v Evropě menšinou. ()