Tajné životy

• Česko Tajné životy (viac)
Slovensko, (2014–2017)

Hudba:

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský (viac)

Televízny seriál Tajné životy hovorí o tajomstvách skrývaných za múrmi domovov, vine a nevine, nádejach a druhých šanciach žien i mužov, ktorí hľadajú nové začiatky v živote za pomoci pracovníkov azylového domu  Druhá šanca. Eva (40) je obetavá riaditeľka azylového domu pre ženy a deti v núdzi, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorá sa jej v dôsledku zanedbávania rozpadáva. Azylový dom vedie s verným kolegom Martinom (30), ku ktorému ju púta viac než len profesionálny vzťah. Keď do azylového domu príde psychicky týraná Linda (27), nielenže skomplikuje vzťah medzi Evou a Martinom, ale svojou prítomnosťou aj ohrozí samotnú existenciu azylového domu. V dome sa stretáva s tromi veľmi odlišnými ženami: fyzicky týranou Máriou (55), Rómkou s nebezpečným tajomstvom Džesikou (19) a citovo vyprahnutou učiteľkou Táňou (45). Všetky štyri ženy tu budú musieť za pomoci Evy a personálu azylového domu, ale aj za pomoci jedna druhej, odhaliť temné tajomstvá, prekonať staré traumy a uchopiť svoje druhé šance na šťastnejší život. (STV)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (29)

Tajné životy (2014)

Nejlepší slovenský seriál, protože : 1) originální námět azylového domu pro týrané ženy 2) Zuzana Mauréry 3) způsob vyprávění šlape přehledně a poutavě i při velkem množství postav a dějových linií ( klobouk dolů před scénářem) 4) herecky asi the best of slovakian girls ( nejvíc jsem fandil postavám G.Marcinkové, Vanessa Šarköziová a v druhé sérii Dana Pribullová ) PS: Nejfrekventovanější slovo celého seriálu je AZYLÁK , kdo ho spočte, ten ať si povyskočí pro radost. ()

Season 1 (2014) (S01)

Po všech těch kriminálkách a vztahových seriálech je tento tematicky velkým osvěžením. Proč tenhle seriál považuju za jeden z nejlepších slovenských seriálů? 1) námět - azylák a mozaika osudů týraných žen 2) fantastická Zuzana Mauréry jako ředitelka 3)spousta linií, ale skvěle propojené a jako celek to šlape od začátku do konce 4) různorodé postavy skvěle zahrané - ředitelka Mauréry - nejen jako šéfka azyláku, ale i její soukromá linka je solidní, Judita Hansman - dcera kterou odkopl otec zmanipulovaný ošetřovatelkou - zoufalá, beznadějná linie , Anna Šišková - manželka, která je v iracionálním kruhu mlácení manželem, utěkem do azyláku a návrat a odpuštění manželovi - linie irutující, pro normálního člověka nepochopitelná, Vanessa Šarkoziová - nevěsta na útěku prodaná cikánskému baronovi, sympatická linie, která nemá jako jedna z mála tragický konec a nakonec Gabriela Marcinková - oběť psychomanžela skvělého Petera Kočiše. Znal jsem Marcinkovou z Doktora Martina, kde se mi moc nelíbila, ale tady jako křehká,ale silná oběť s nádhernýma velkýma posmutnělýma očima mne dostala. A to nemluvím o tom, že to zahrála skvěle. ()

Episode 1 (2014) (S01E01)

Rozjezd trochu nezáživný, ale postavy a linky načrtnuty. Nejefektnější je postava Šiskové, která před manželem s nožem utekla do ulic Bratislavy jen v ručníku, ale nejzajímavější je bohatá manželka ( G.Marcinková), která se synkem utekla od psychomanžela. ()

Episode 2 (2014) (S01E02)

Tenhle díl táhne Mauréry ( tak jako asi všechny ) a Gabriela Marcinková. Od druhého dílu to jako drama seriál funguje solidně. ()

Episode 3 (2014) (S01E03)

Tady jednoznačně zaujala Vanessa Šarkoziová nejen tím, že se na ni hezky kouká. ()

Episode 4 (2014) (S01E04)

Dramata azylového domu fajn, ale daleko víc zaujala soukromá linka učitelky Drazděchové... pardon ředitelky Lustigové. ()

Episode 5 (2014) (S01E05)

Boj o otce s ošetřovatelkou působí hodně tíživě a beznadějně - herecky exceluje Judita Hansman. Tenhle díl končí zatím nejdramatičtěji. ()

Episode 6 (2014) (S01E06)

Manželská poradna přinesla trochu světla naděje do soukromého života ředitelky, nicméně konec tohoto dílu byl zatím asi nejzábavnější ( trocha tragikomiky). Manžel v podání Vladimíra Kobielského ve spodním prádle si to šampaňské nevypil ... teda aspoň ne s manželkou. ()

Episode 7 (2014) (S01E07)

Tak nám štáb zavítal do Rakouska, ale ta sousedka bratra Džesiky moc germánskou němčinu neměla... viděl bych to na slovenský přízvuk. ()

Episode 8 (2014) (S01E08)

Peter Kočiš jako psychopatický manžel se taky vyprofiloval jako výrazná postava tohoto seiálu. Skvělý protipól křehké zranitelné postavy Marcinkové. ()

Episode 9 (2014) (S01E09)

Zrzka útočí, ale narazí. ()

Episode 10 (2014) (S01E10)

Tvoří se nejsympatičtější pár Marcinková vs. Daniš? ()

Episode 11 (2014) (S01E11)

Jak to dopadne, když si středostavovský Slovák přivede domů jako svoji holčinu cikánku? Druhý nejsympatičtější pár seriálu Zdeno vs. Džesika ( přirozeně sympaticky hrající Vanessa Šarköziová, která v době natáčení měla čtrnáct roků) ()

Episode 12 (2014) (S01E12)

Jde se do finále a pro polovinu postav to nemůže skončit happyendem. ()

Episode 13 (2014) (S01E13)

Azylák zachráněn a happy end pro pár postav. Podtrženo sečteno hodně kvalitní seriál se zajímavým tématem a skvělým obsazením. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá řada je stejně kvalitní jako první, možná už ta originalita tématu azylového domu pro týrané ženy není tak vyjímečná , ale tato série je technicky kvalitnější, s větším rozpočtem, s novými barvitými postavami - Bardós, Kanócz a Dana Pribullová, která svoji postavou, jejíž osud divák sleduje paralelně s dějem azyláku, zahrála jako samostatnou dějovou linku, Pro mne naprostá spokojenost. ()

Episode 1 (2017) (S02E01)

Druhá řada začíná tam, kde skončila první akorát je znát pokrok v technické stránce ( lepší kamera) a vyšší rozpočet. Nové postavy Kanocz a Bardos, kterou pokud někdo pozná vyhrává víkendový pobyt v azyláku. ()

Episode 2 (2017) (S02E02)

Tenhle seriál je z kategorie dramatický, ale myslím, že nemá na to aby nějak hlouběji řešil problematiku zneužívání dětí jako v tomto díle, ikdyž tady to možná je i tak trochu jinak. ()

Episode 3 (2017) (S02E03)

Judit Bardos zatím herecky nejvýrazněji jako zpomalená klientka azyláku jede svou jízdu za vyvěštěným princem Bradem Pittem z úřadu práce. ()

Episode 4 (2017) (S02E04)

Sexy bankéřka Kristína Farkašová opět v akci. ()