40 dní v poušti

• USA Last Days in the Desert

Film představuje kapitolu z Ježíšova (Ewan McGregor) života, a to čtyřicetidenní pouť pouští, kde sa modlí, potkává se s Ďáblem a bojuje s ním o osud rodiny v krizi. Tento souboj představuje dramatickou zkoušku Ježíšových schopností. (Bontonfilm)

Aljak

Viacmenej filozoficko-poetický film. Námetovo to nebolo zlé, ale dejovo neskutočne strnulé a nevýrazné. V tom mori lyriky bolo tých dialógov naozaj veľmi máličko, a to je obrovská škoda. Najviac zo všetkého ma bavili rozhovory medzi Ježišom a chlapcom, to bola radosť počúvať. Kiežby sa to nieslo skôr v nejakej epickejšej rovine a s viac dialógmi. Ale asi bol režisérsky zámer to ponechať v takomto lyrickom tempe (bohužiaľ). ()

sochoking

Čistý neutrál, 50 na 50. Rovnako by to snáď vyšlo, keby to bolo natočené o nejakom roninovi (samuraj bez pána), ktorý chodí kade tade a tiež nemá do čoho pichnúť. Ja si dokonca myslim, že to boli zbytočne vyhodené prachy- táto snímka. Nevravím, že to bola chujovina, ale poznám lepšie filmy o pustovníkoch, ktoré vám zostali ležať v hlave ešte dlho po tom, ako sa skončili záverečné titulky... ()

KHkomiks

Naprosto nečekaná akční zábava! Nenechávejte se mást špatnou kritikou. Jde o pohled na Ježíše v neznámé etapě jeho života. Následuje pár super akčních scén a Ewan to tam brousí na motorce, zastřelí anděla brokovnicí, na krátkou chvíli zahlédneme Auto a v něm Vína Diesla, chvíli nám zarepuje 50 cent o bohu a proč jsou na sebe lidé tak moc zlí a podobné srandy. Prostě nečekejte žádný artík, ale pořádnou dávku nadsázky a zábavy podáváné s nutnou dávkou britského humoru. 😉 ()

Torpid

Kamera, hudba a herci - extratřída. Velký důraz podat Ježíše pouze jako extrémě ztišeného a empatického člověka, bez toho svatě přeslazeného čůrákování, jaké je v komunikaci mezi bossem a apoštoly v křesťanských agitkách zvykem. Děj by se dal shrnout do jedné věty. Ježíš se toulá po poušti, mluví sám se sebou, a s tím svým horším já, až natrefí na celkem dost tragickou tříčlennou rodinku. Děj je tady ale na té poslední koleji. Maximálně pomale vyprávěný apokryfní příběh Ježíšových 40-ti dní na poušti. Doporučuju pouze těm , kteří mají rádi meditativní artové snímky bez děje. Vy, ostatní - budete trpět. ()

Havaj8

Měl jsem pocit, že to má být dobrodužnej film o poutníkovi v pouštích. Úplně mi ušlo, že to má být jedna Ježíšova kapitola. Příběh je vyprávěn až moc stroze a vlažně. Není tam moc šance nějak uchvátit diváka neznalého náboženství a věcí kolem. Sice jsem neměl problém to dokoukat, ale není to prostě úplně pro každýho. ()