Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (45)

Posol zo sveta mŕtvych (2022) (S04E04)

Poměrně náročný případ, tentokrát trvalo nejdéle najít tělo, pak už to šlo po drátkách. Druhým případem je zloděj batůžků, které jim na elektrokole bere na jejich vycházkách Šumavou. Ale bodří poldové si vždy vědí rady a i tady si poměrně originálně poradí. Asi zatím nejlepší díl. ()

Mŕtvi do krčmy nechodia (2022) (S04E05)

Naprostá klasika, tentokrát ovšem ten první případ hodně smutný, když je vedle seniora zabita i 16ti letá dívka, navíc těhotná. Pátrání klasické, pachatel celkem jasný. Druhý případ je úplně trapný - krádež kol od BMW milence Modravy. Co je neskutečně otravné jsou dámičky v letech (Boušková, Medvecká, Čárová), ty jsou fakt na odstřel. ()

Peniaze na streche (2022) (S04E06)

Další z řady průměrných dílů, který snad vybočuje z řady dílů jen tím, že Modrava ztratila svého amanta, který byl unesen nějakými amatéry, kteří se nechali pak lehce chytit. Druhý případ, hlavní, je vražda starší paní, která měla doma 300 tisíc korun na novou střechu. Mno, už to nějak do konce série doklopýtáme. ()

Nešťastný vrah (2022) (S04E07)

Poměrně zajímavý a docela bolestivý případ zavražděné matky malého dítěte, jejíž přítel se stará o jejího syna. Byl to slušně napsaný příběh s dobrým krimi případem. Druhý příběh je o falešném revizním elektrikáři, který starší lidi straší špatně zapojenými dráty a chce po nic peníze. Slušný díl. PS: šokující zpráva na závěr - Modrava nám otěhotněla a chová se jako malá holka:-) ()

Prípad neznámej ženy (2022) (S04E08)

A máme tu zlatou tečku seriálu. Dva obstojné detektivní příběhy - první je 5 let stará loupež na poště, kterou major Koutný tehdy nevyřešil, a tak se teď k případu spolu s policisty Pepou Vítkem a Pavlem Votavou vrací, aby konečně našli pachatele loupeže. Druhý případ je výrazně komplikovaný a tentokrát opravdu dobrý. Našla se mrtvá žena s obličejem znetvořeným kyselinou, nikdo neví, kdo to je a odpovídá popisu dvou hledaných osob. K tomu tu máme z banky vyvedených 30 milionů korun. Tohle byl opravdu velmi dobrý a zároveň příběh s velmi drsným pachatelem. Až z toho zamrazilo.  Těhotná Modrava se na závěr dočká happyendu a ještě oslavíme svatbu recepční Marie s masérem Rudlou. Prostě závěr, jak se na novácký seriál patří - svatba, buchta, latino tanec, záběr na všechny herce celé série, přípitek, snový záběr na Šumavu. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)