Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (42)

Prípad starosta (2017) (S02E04)

Pro tento seriál mám od pilotu slabost, ale až dnes jsem se dostal k novým epizodám. Idylku na Šumavě neruší ani vražda, místní lidičky jsou vesměs fajn, milí a vtipní a i ti zlí jsou nakonec tak nějak k pochopení. Jen podpásovku na konec si mohli autoři nechat. ()

Sestrička (2017) (S02E05)

Nemohu si pomoci, ale pohodová atmosféra poklidné Šumavské krajiny na mě opět zapůsobila. Je pravdou, že příběh je dost velký mišmaš, sem tam se objeví zbytečná scéna, občas chyba, ale celek prostě funguje. Pravda, Václava Koptu bych čekal v jiné roli, ale rozhodně mi nevadil. ()

Hájnik, ktorý zmizol (2017) (S02E06)

Tento díl by si za první hodinu zasloužil klidně 4*, ale když se pachatel zločinu zčistajasna objeví až ke konci epizody, navíc dost násilně, sráží dojem o dost níže. Toto scénárista prostě zpackal. Jinak obvyklá pohoda. ()

Vražda pri plavebnom kanáli (2017) (S02E07)

Opět mě téměř mrzí, že se stala vražda. Reálie Šumavy, místní lidičky a drobné krádeže a šarvátky by mi zcela stačily. Navíc je opravdu škoda, že se jim věnuje scénárista zkratkovitě, odbývá je. Mord měl banální rozuzlení. Ale celkově pohoda, kterou sleduji rád. ()

Žena, ktorá odišla pred obedom (2017) (S02E08)

Hezky zamotaný případ, ovšem opět se zbytečným, byť jednoduchým a rychlým druhým zločinem. Semtam se mi nezdál vývoj vyšetřování, ale celek je pořád stejně milý a pohodový, což je důvod, proč seriál rád sleduji. ()

Maily zo záhrobia (2019) (S03E01)

Stále stejná pohodička. Hlavní případ mě spíše nezaujal, ale obyčejné strasti lidiček ze Šumavy mě baví. Ukradená tchyně byla navíc milá a dojemná. ()

Muž v pozadí (2019) (S03E02)

Vraždu bych klidně oželel, stačila by mi obálka. Ester Geislerová měla překvapivě jen štěk. Navíc poslední záběr, který mě rozesmál, ji vůbec nepotěšil. ()

Milenec z Churáňova (2019) (S03E03)

Dnešní případ byl pěkně vymyšlený, byť jeho realizaci jsem příliš nevěřil. Pádný důkaz nakonec, formou deus ex machina, no... Škoda, že zmizení lesníka nebylo samostatným dílem, i když řešení bylo až příliš zjednodušené. Lidi ve vsi mě opět pobavili. ()

Smrteľná chyba (2019) (S03E04)

Přestože opět zmizel manžel, tentokrát byl případ zase jiná varianta. Vystopování pachatele bylo tradičně jednoduché. Falešný porybný byl trochu odbytý, ale odlehčil příběh. Ovšem nehoda a její následky mi už připadají trochu zbytečné. ()

Nešťastná láska (2019) (S03E05)

Zmizelá manželka, nevěra, žárlivost, chyby, prostě stále stejné. A stále stejně pohodové. Podezřelí byli spíše okatě nevinní, ale pachatel tentokrát byl opravdu nečekaný. ()

Neznámy útočník (2019) (S03E06)

Případ(y) pohodička, ale dnes mi chybělo více osobního, soukromého života policistů. Až na toho cyklistu, jehož bych klidně postrádal. Jeho dabing trhal uši. Mrzí mě, že spějeme k rozloučení, jak dnes naznačil pan Kyncl. ()

Vyhasnutý prípad (2019) (S03E07)

Konečně nikdo nezmizel a hned měl případ jiný spád. Jeho řešení se mi líbilo, ovšem v podstatě záleželo jen na oddalování důkazu. Odlehčení a humor mě pobavily, linka s dabovaným úžasňákem mi přijde zbytečná. ()

Návrat z Austrálie (2019) (S03E08)

Na závěr nic bombastického, naopak další variace zmizelé osoby. Ale nosný případ není to, proč seriál rád sleduji. Pobavily mě ženské radosti, SPZky byly zase rychlé, zle dabovaný Ken by klidně mohl zůstat v Německu. Rozhodně nebudu mít problém s případnou další sérií, byť s policií Klatovy. ()

Série 4 (2022) (S04)

Těšil jsem se na pohodovou kriminálku, na kterou jsem si navykl koukat a tu jsem dostal. Příjemný seriál, ke kterému se budit určitě vracet, byť zpočátku mi neseděl. ()

Útek do Tarify (2022) (S04E01)

Seriál si mě postupně získal, takže jsem se těšil na další řadu. Navíc jsem v létě pobýval na Kašperkách, takže se zážitek stal více osobním. Tento díl trpí stejnými neduhy jako předešlé, ale pohoda prostě přebije nesrovnalosti a nedokonalosti. Staré postavy potěšily, nové nezaujaly, včetně dabovaného pána. ()

Žena so širokým srdcom (2022) (S04E02)

Záběry na les, hory, potoky, kopce a konečně letecky i Kašperky mám rád. K tomu sice brutální vražda, ale v poklidném Šumavském tempu. Dokonce se tradičně řešily případy dva nebo skoro tři, a jako bonus klasická epizodka ze života místních, tentokrát vtip na téma uši. Nesrovnalosti mi nevadí, odpočívám. ()

Muž, ktorý vyrovnal účet (2022) (S04E03)

Vražda, ukázka hlouposti obvoďáků s GPS, vtip s kolegenem. A bývalý poručík Žloudek na scéně. Krimi sice není žádná sláva, přesto tu pohodu mám rád. Za nejslabší článek totiž stále považuji dabovaného milého. ()

Posol zo sveta mŕtvych (2022) (S04E04)

Že byl pachatelem zoufalec a policisté nemají moc pod čepicí, ještě nedělá z případu totální hloupost. Vražda byla opět na druhé koleji, navíc pachatel se prozradil sám. Mě ale baví lidi a drobné epizody z jejich života. Cyklista, pivko, masér... Prostě obvyklá pohoda. ()

Mŕtvi do krčmy nechodia (2022) (S04E05)

Méně omáčky, přesto pohodové tempo, tentokrát dokonce dvojnásobné vraždy. Pachatel byl opět celkem brzy zjevný, ale mrkev a buřtguláš děj prodloužily. Jen mi chybělo více humoru. ()

Peniaze na streche (2022) (S04E06)

Ze staré "známosti" dávám 4*. A také proto, že mi velkou radost udělal špatně dabovaný milenec, kterého sice nezvládli únosci, ale snad se nadobro unesl sám. Tentokrát pachatel dlouho ukrytý, ale mě stejně více zajímá to, co se dozvíme až se vrátí pan masér. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)