Marco Polo

• USA Marco Polo
USA, (2014–2016), 18 h 27 min (Minutáž: 46–65 min)

Tvorcovia:

John Fusco

Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Chin Han, Remy Hii, Rick Yune, Joan Chen, Olivia Cheng, Andrew Ng, Amr Waked, Darwin Shaw, Claudia Kim, Ludi Lin, Ron Yuan (viac)

Seriál Marco Polo je zasazen do světa chamtivosti, zrady, sexuálních intrik a rivality. Podle dobrodružství slavného cestovatele na dvoře Kublaj-chána. (Netflix)

Recenzie používateľa Tempest k tomuto seriálu (2)

Marco Polo (2014)

Seriál, o kterém asi dnes skoro nikdo neví, ale to je chyba. Skvělé vykreslení doby Kublajchána, jednoho z největších vládců své doby. 1. série byla naprosto skvělá, 2. byla už o něco horší. Bylo vidět, že tvůrci začali mít docela problém s rolí Marka v mongolské vládní hierarchii, a rozuzlení, tak to mě tedy vůbec neuspokojilo. Tvůrci by si měli rozmyslet, jak ukončit každou sérii a jestli hodlají v natáčení pokračovat dál. Jinak musím vyzdvihnout Benedicta Wonga v roli Kublajchána, tak si ho skutečně představuji. A herečky, to byla kapitola sama pro sebe, jedna krásnější než druhá. Za mě se seriálem jako celkem velká spokojenost, škoda jen toho otevřeného závěru. ()

Série 1 (2014) (S01)

Kdysi dávno, v 80 - tých letech, jsem viděl stejnojmenný výpravný seriál, na který sice mám již jen matné vzpomínky, ale vím, že byl velmi dobrý. A to samé, možná trochu překvapivě, mohu říci i o tomto díle. Dějově skvělé, dech beroucí vyprávění o životě benátského mladíka na dvoře mongolského chána Kublaje, jednoho z největších vládců své doby. Nosnou linií první série je boj mezi Mongoly a Číňany, touhou Kublaje dobýt velkou městkou pevnost Sungů, a tím i definitivně ovládnout Čínu. Děj se pohybuje mezi intrikánským dvorem (jak mongolským, tak i čínským) a, v menší míře, bitevním polem. Mladý Marco zažívá vzestupy i velmi tvrdé pády, prožívá velkou lásku a celou řadu dobrodružství. První řada je skvělá, už se těším na druhou. ()