Chán Kublaj je silnější než kdy dřív – ale stejně tak síly, jež chtějí otřást jeho trůnem. Marco Polo je svědkem zrad, intrik a klamů, jaké si zatím nedovedl představit. (Netflix)

jarmil8

První série byla v mezích možností zábavná podívaná a vynikající hudbou. Druhou sérii zničil plytký scénář, který by možná vystačil na dvouhodinový film, ale ne na desetidílný seriál. Z celkem akčního béčka se stalo taktéž béčkové psychologické drama s malou, leč nepodstatnou milostnou vsuvkou a la Tygr a drak (a takových podivných výletů je tu víc). ()

cheyene

Nemůžu říct, že by 2. série byla výrazně horší než ta první, že by jí něco obzvláště chybělo nebo naopak přebývalo. Pokračuje přesně tam, kde jsme příběh opustili a přináší celou řadu silných a drastických okamžiků (zavraždění dítěte) či proradných intrik. Potěší a pobaví zároveň i filmové lokace, kdy Vysoké Tatry představují jakési mongolské hory a jedna scéna je točena takřka přímo na parkovišti před Sliezskym domem u Velického plesa. Za sebe mohu říct, že je škoda, že nedošlo na natočení 3. série, protože příběh nebyl právě uspokojivě během těchto 10 dílů ukončen. ()

liquido26

Dvojka byla stejně dobrá jako první série, ale to, že to skončilo takhle brutálně otevřeně mě fakt štve. Líbilo se mi zapracování legendy o knězi Janovi, i když jen v takových náznacích. Tvůrci si hodně budovali pole pro třetí sérii, ke které bohužel nikdy nedošlo. ()

Sharpooter

Druhá série Marca Pola jela na o něco lepší vlně. Příběh byl dobrý se spoustou intrik, které byly zajímavé a dodávaly seriálu napětí. Některé díly byly trochu nudnější, šlo v nich vidět, že tvůrci chtějí mít deset dílů za každou cenu. Ale konec série byl skvělý (tedy až na posledních 30 sekund), nádherně uzavřel příběh druhé série, ale otevřel příběh na další sérii, která už pravděpodobně nikdy nevznikne, což je škoda. 8/10 ()

panWolf

Po celkem u házející první serii, přišla bohužel druhá , končící tak , že by to hůř nenapsala ani Rosamunde Pilcher.A konec byl úplnej blábol. ()