Priatelia z dovolenky

• Česko Přátelé z dovolené (viac)

V tejto zábavnej a vzrušujúcej komédii sa prudérni pár Marcus a Emily na dovolenke v Mexiku spriatelí s divokými párty levmi Ronom a Kylou. Marcus a Emily, ktorí sa inak riadia rozumom, sa nechajú uniesť a užívajú si týždeň neviazanej zábavy a hýrenia s novými „dovolenkovými priateľmi". Mesiace po tom, ako sa Marcus s Emily na dovolenke divoko zabávali, sa zhrozia, keď sa na ich svadbu bez pozvania dostavia Ron a Kyla, ktorí so sebou prinášajú chaos, ako aj dôkaz toho, že nie všetko, čo sa stane na dovolenke, tam zo zásady aj zostane. (Disney+)

Malarkey

Ve filmu Free Guy mě zaujal herec Lil Rel Howery, kterého mi Disney+ hned po shlédnutí nabídlo u tohoto filmu. Když jsem kouknul na další herce, zahlédl jsem Johna Cenu, který taky nejde pro šílenosti daleko. No a neváhal, což se vyplatilo. Super komedie. Ulítlá, zábavná, místy s opravdu mega zábavnými scénami. Houbičková scéna je třeba srovnatelná s tou z Trsátka osudu. Za mě fakt super. John Cena má na ty komediální role fakt štěstí a jsem rád, že se v tomhle žánru našel. ()

borec999

Po dlhšej dobe vydarená komédia. Letná, oddychová, ľahko stráviteľná a síce v podstate ničím inovatívna (niečo podobné sme už určite niekde videli), ale so sympatickými postavami a množstvom vtipných gagov. Do nadpriemeru ju ťahajú najmä ústrední 2 herci- jednak civilný a umiernený Lil Rel Howery, ktorý dostáva v poslednej dobe viac a viac priestoru a ukazuje že by z neho mohol byť solídny komik, ale predovšetkým vynikajúci (a bláznivý) John Cena, ktorý už po niekoľký krát potvrdil svoj obrovský komediálny potenciál. Zabavil som sa a oddýchol som si-nič viac som od filmu nechcel a to som aj dostal. PS: Cenovi by v Hollywoode už niekto mohol napísať poriadnu komédiu. Určite by si ju zaslúžil a hlavne- bez problémov by ju utiahol. 75% ()

Flopik

Celkom zábavná komédia, ktorá by ma v lete bavila asi o čosi viac. Pozerá sa nato dobre, ústredná chlapská dvojka je super, hlavne Cena sa mi tu veľmi páčil a bolo vidno, že rolu si užil. Vtipné to mohlo byť viacej a kludne aj viacej výstredné. U mňa medzi 3 a 4*... kto má rád tieto americké komédie bude sa baviť, kto nie bude sa nudiť. ()

EvilPhoEniX

Neskutečná nálož, která nemá daleko od plného počtu ! No TÝÝ vole. Komedie roku ?? !! Vacation Friends se jevilo hodně nenápadně, ale  film si mě získal už od úvodních minut. John Cena je zde naprosto utržený z řetězů, on si celý film neskutečně užíval a hláškuje jak o život. ( Neznám nikoho, kdo by pašoval drogy do Mexika ! :D), scénař je naprosto peckovní, jsou tu výborné komické scény, úžasné hlášky ( popsaná půlka A4). Scéna s houbičkami je legendární, několikrát jsem se válel smíchy na zemi s nezastavitelným záchvatem smíchu !! :D Američané mě šokovali, tenhle humor mi opravdu sednul a tohle je komedie, kterou si určitě pustím v brzké době vícekrát. Meredith Hagner to tu taky pěkně válcuje. Šílený pár jak se patří. 8.5/10. ()

Lenka.Vilka

Z mého profilu jde poznat, co se mi líbí nejmíň: romantika a komedie. Proč? Protože to jsou těžké žánry na zpracování a ne moc často se to povede. Přátele z dovolené, film který mě přiměl smát se skoro celou dobu. Takže je jasné, že tohle mi stačí. Jasný je to blbost na jedno kouknutí, ale účel to splnilo :) ()

• Ve scéně, kdy Marcus (Lil Rel Howery) a Emily (Yvonne Orji) procházejí letištní halou při odletu z Mexika, debatují. V čase 32:35 se za jejich zády zvedá z letištní sedačky dáma v červeném klobouku s modrým mobilem a odchází. Změna kamery a o 3 vteřiny později se stejná dáma v červeném klobouku zvedá znovu a opět odchází. (morfeus..)
  • Marcus (Lil Rel Howery) po výstřelu „škrábne“ Rona (John Cena), který má na hlavě hadr plný krve. Po pár minutách však nemá na obličeji jizvu nebo náznak po zranění. (Zix.)
  • Natáčelo se v Georgii v březnu 2020. Kvůli pandemii covid-19 však bylo natáčení přerušeno a natáčení pokračovalo v září a říjnu 2020. (Zix.)