Priatelia z dovolenky

• Česko Přátelé z dovolené (viac)

V tejto zábavnej a vzrušujúcej komédii sa prudérni pár Marcus a Emily na dovolenke v Mexiku spriatelí s divokými párty levmi Ronom a Kylou. Marcus a Emily, ktorí sa inak riadia rozumom, sa nechajú uniesť a užívajú si týždeň neviazanej zábavy a hýrenia s novými „dovolenkovými priateľmi". Mesiace po tom, ako sa Marcus s Emily na dovolenke divoko zabávali, sa zhrozia, keď sa na ich svadbu bez pozvania dostavia Ron a Kyla, ktorí so sebou prinášajú chaos, ako aj dôkaz toho, že nie všetko, čo sa stane na dovolenke, tam zo zásady aj zostane. (Disney+)

sedm.1

U typu filmu, jako je Vacation Friends, musí potenciální divák počítat se dvěma zásadními věci. Jednak, že se nedočká, jemně řečeno, žádného převratného filmového umění, a jednak, že pokud bude chtít vidět film celý, tak se musí obrnit opravdu pořádnou dávkou tolerance, a to vůči více než nenáročné a hlavně tuctové zápletce, vůči opravdu nezajímavým postavám, navíc chovajících se po většinu doby vážně teatrálně, respektive spíš úplně retardovaně a vůči mnoha scénám, za které by tvůrci měli dostat doživotní zákaz ještě cokoliv natočit, jak moc trapné jsou. Ovšem pozor, pokud jakýkoliv divák do tohoto snímku s tímto přístupem nakonec půjde, ve výsledku se může poměrně i pobavit, jelikož ačkoliv vším výše zmíněným tato komedie skutečně disponuje, tak zároveň nabízí i prostředky, které dokážou kohokoliv u filmu i udržet. Především to má totiž celé docela slušný spád, několik mírně vtipných momentů se tu též objeví a herečtí představitelé pak nejsou také úplně marní, i když tedy především John Cena mě o svém hereckém talentu nejspíš nikdy nepřesvědčí, o tom komediálním pak zvlášť, na druhou stranu on je prostě výrazný chlapík, a to mu ve většině filmech prostě k zaujmutí většinou vystačí, stejně vlastně jako zde. Zkrátka, ty negativa sice v případě Vacation Friends opravdu převládají, ovšem na druhou stranu zároveň tvrdím, že jako nenáročný, příjemný relax to funguje dostatečně zábavně. Prostě zde platí, v jednoduchosti je síla. ()

Lenka.Vilka

Z mého profilu jde poznat, co se mi líbí nejmíň: romantika a komedie. Proč? Protože to jsou těžké žánry na zpracování a ne moc často se to povede. Přátele z dovolené, film který mě přiměl smát se skoro celou dobu. Takže je jasné, že tohle mi stačí. Jasný je to blbost na jedno kouknutí, ale účel to splnilo :) ()

EvilPhoEniX

Neskutečná nálož, která nemá daleko od plného počtu ! No TÝÝ vole. Komedie roku ?? !! Vacation Friends se jevilo hodně nenápadně, ale  film si mě získal už od úvodních minut. John Cena je zde naprosto utržený z řetězů, on si celý film neskutečně užíval a hláškuje jak o život. ( Neznám nikoho, kdo by pašoval drogy do Mexika ! :D), scénař je naprosto peckovní, jsou tu výborné komické scény, úžasné hlášky ( popsaná půlka A4). Scéna s houbičkami je legendární, několikrát jsem se válel smíchy na zemi s nezastavitelným záchvatem smíchu !! :D Američané mě šokovali, tenhle humor mi opravdu sednul a tohle je komedie, kterou si určitě pustím v brzké době vícekrát. Meredith Hagner to tu taky pěkně válcuje. Šílený pár jak se patří. 8.5/10. ()

silentname

"Vacation Friends" síce nemá veľmi originálne spracovanie, no výber hercov filmu vysoko pomáha sa presadiť. John Cena si to užíva všetkými desiatimi a rovnako aj jeho partnerka v podaní Meredith Hagner. Dávajú do toho takú dávku energie, že to celkom prechádzalo aj na mňa. A Lil Rel Howery a Yvonne Orji im v tom celkom slušne sekundovali. Pravda je taká, že v tomto filme je snáď úplne všetko čo potrebujeme. Má to vtipné časti, má to dramatickejšie časti, no rovnako je to aj dosť šablónovité a viete odhadnúť kam sa to vyvinie alebo ako jednotlivé situácie nakoniec dopadnú. Každopádne film vie rovnako aj ponúknuť niekoľko skvelých prekvapní, ktoré vedia skvele pobaviť. Strašne ma baví, že Ron má ohromný talent spoznať, kedy bude akýkoľvek vták vykonávať potrebu. To je celkom originálna schopnosť. A budeme mať aj nejaké tie drogové výlety na miesta, kde ešte nikdy dovtedy naši hrdinovia neboli. Stojí to za tých 103 minút času? Myslím si, že hej. Na jedno pozretie určite, možno by som sa k tomu niekedy aj vrátil. Hodnotenie: B- ()

Cermbo

Na první pohled klasická ujetá americká komedie, která se však vyjímečně ukázala jako velice milé překvapení. Decentně vyvážený humor a když některé scény už trošku přehání, tak to dává smysl, zkrátka trošku "ze života". John Cena mi tu byl dost sympatický, děj má hlavu a patu a musím říct, že se jedná o jednu z nejpovedenějších komedií, co jsem za poslední dobu viděl. ()

• Ve scéně, kdy Marcus (Lil Rel Howery) a Emily (Yvonne Orji) procházejí letištní halou při odletu z Mexika, debatují. V čase 32:35 se za jejich zády zvedá z letištní sedačky dáma v červeném klobouku s modrým mobilem a odchází. Změna kamery a o 3 vteřiny později se stejná dáma v červeném klobouku zvedá znovu a opět odchází. (morfeus..)
  • Marcus (Lil Rel Howery) po výstřelu „škrábne“ Rona (John Cena), který má na hlavě hadr plný krve. Po pár minutách však nemá na obličeji jizvu nebo náznak po zranění. (Zix.)
  • Natáčelo se v Georgii v březnu 2020. Kvůli pandemii covid-19 však bylo natáčení přerušeno a natáčení pokračovalo v září a říjnu 2020. (Zix.)