V roce 1887 je Texas místem plným násilí, tradic a legend. Prorok Abraham Brant (Woody Harrelson), známý pod přezdívkou Kazatel, má nad obyvateli pohraničního městečka Mount Hermon uhrančivou moc. Příběhy o válce, zabíjení a božskosti ho provázejí na každém kroku. Poblíž městečka odříznutého od okolního světa však začne řeka Rio Grande vyplavovat na břeh řadu mrtvých těl. Bojem vyčerpaný texaský ranger David Kingston (Liam Hemsworth) je proto poslán do Mount Hermon, aby zjistil, kdo má záhadné vraždy na svědomí. Podivným řízením osudu je Abraham tím samým mužem, který Davidovi v dětství zabil tátu v krvavém souboji. Uchvácen a fascinován člověkem, který vzal jeho otci život, přijíždí David se svou krásnou ženou Marisol (Alice Braga) do idylického Mount Hermon. Zatímco je David zmítán mezi literou zákona a objevováním vlastní touhy po pomstě, vyjde najevo, že Abraham, město ani vraždy nejsou ani zdaleka takové, jaké se na první pohled zdají. (HBO Europe)

Sharlis

Veľmi komorné, pomalé a málo napínavé. Vedľajšie postavy, ktoré sú vo filme predstavené sú dejovo abolútne nedotiahnuté a nevysvetlené. Ak máte radi westerny, tak za pozretie stojí, ale nedá sa hodnotiť vyššie. ()

v.indruchova

Herci byli dobří, líbil se mi zvlášť Woody Harrelson. A Liama se pěkně dívalo. Ano, vidím minulost, která není moc pěkná. ALe jinak co. O čem to bylo, co mi to mělo dát? Film poukazuje na nenávist bělochů v Americe vůči jiným barvám pleti (do tmava). Další temná doba (která tu nebyla zas tak dávno) a je dobré si uvědomit, že se to pořád opakuje. Manželka Rangera mě štvala, sebelitovat se a vydírat s tím ostatní umí každý. Nelituji jí. Fanatičtí věřící, aktuální téma, možná nesmrtelné, tyhle bezduché loutky mě akorát našvou. Bylo mi úplně jedno, kdo zemře nebo, kdo zůstane naživu. Do postav se nedalo, vžít. Ploché a mdlé. Začátek se plazil, jak stařík mimo přechod. Čekaní na vzrůšo nepřišlo. I když násilí, ano (no a, tím mě nehromíte, přeskakuju, fuj). Zachvilku nebudu vědět, že jsem ten film viděla. Další věc z mnoha. Co se mi ještě líbilo, jak se s lumpama nemazat. Ode mě vše. V jedno nedělní odpoledne 2 zklamání. ()

Saxos

Novodobější western s krimi zápletkou v němž ale vyniká pouze Woody Harrelson v roli nádherného záporáka. Zápory: ten časový posun 20 let na Brantovi nebyl nějak moc znát. ()

bonovox

Pomaly plynúci western, čo je asi najväčšou chybou tohto filmu. Démonický Woody to ale vyťahuje aspoň k slušnému priemeru. ()

notozjano

Woodyho ve westernu a ještě k tomu v roli fanatika jsem prostě musel vidět. Zajímavý děj, zápletka a dobré souboje mě bavily po celou stopáž. Dal bych tomu klidně i plnou palbu, ale to by tam nesměla hrát Alice Braga, která je sice fajn kost i herecky, ale postava, kterou zde ztvárnila, mě srala od začátku až do konce. A srala mě velmi. Srala mě tak moc, že jsem si vyloženě přál, aby už konečně chcípla a hlavní hrdina se vydal cestou pomsty a ono nic. SPOILER: Jak stála nasraně na verandě, když Hemsworth odjížděl, mi trochu napověděl, jak se asi bude příběh dál vyvíjet. Nehledě na to, že když už vstoupila tak zásadním způsobem do děje, mělo to s její postavou nějak dopadnout. Proto jen 3. ()

CheMosquito

80% filmu uplně stejná blbost jako Sweetwater ,stejný jako očekávání a zklamání , až teda na jednu vyjímku a tou je hezký zakončení filmu . ()

Pythonator

Woody je borec, i když hraje pošahaného kokota a Thorův brácha vypadá pořád teple, i když si na xicht nalepí mužné vousy. Film je stejně divný a nedomyšlený jako postava Alice Braga. Místy skvělý western a místy zase pofiderní pseudofilozofická nuda. Finální syrová přestřelka s kamenem nemá chybu. ()

skipik12

Tak já jsem teda hodně zatíženej na Woodyho:) Mě se ten film líbil, oddechovka. Má své mouchy, které se tam bohužel nevysvětlí za celý film. Ale nápad, že fanatik vede město v chodu s tím, že tam za prachy cizince nechává střílet mexikánce je celkem good:)) Od filmu nic intelektuálního neočekávejte- western- dobro a zlo :)) Ale dobro tentokrát zvítězí tak na půl:) Za mě určitě stojí za shlédnutí ()

BStone

Výborný western, ranger vs. kazatel. Hemsworth i Harrelson hrají výborně, film má slušnou atmosféru i napětí, zajímavý příběh. Paráda! 80% ()

Jimclark

Sice jsme měl za to, že už mám pro dnešek co se týče prodírání bahnem filmového průmyslu splněno, ale nedá mi to abych se ještě nepodělil o zkušenosti z tohoto „dramatu“. S výjimkou titulkové scény se už dál, a to myslím doslova, hodinu děje úplný kulový, až jsem si myslel že je to zase nějaká moderní artová kokotina o ničem. Pak se nám to naštěstí rozjede ve velice solidní western, který je dokonce na závěr okořeněný exploitační scénou v Tarantinově stylu. Ale proč jsem zase musel na to podstatné tak dlouho čekat? První půlku filmu pořádně sestříhat nebo zahodit úplně, a mohl to být další skvělý pětihvězdicový počin. Ach jo, ti režiséři už asi dneska umí fakt skoro úplný hovno. 59%. ()

JerryPilsen

Docela dobrý a napínavý děj,jen vzdáleně připomínající western.Trochu toho tajemna neuškodí,všechno ale zkazí závěrečná směšná přestřelka. ()

Tempter

Taková odpočinková blbost na sobotní večer, kdy je venku už zima a nic moc se vám nechce. Jinak kříženec westernu, Vesnice a Westworldu, chce to trošku silnější víno... ()

Geometria

pohledný western, i když žádní Hostiles. nemluvný hrdina mi vedle aktivně šíleného záporáka vcelku seděl, byť v okamžiku hrůzného objevu mohl alespoň maličko rozpohybovat svůj poker face. následná scéna v saloonu je velmi lahodná. * (SPOILER) podivná linie s manželkou filmu škodí. vyprávění s postavou zachází zmate(č)ně: nejprve se vyhraní jako ne-objekt, aby se zanedlouho stala objektem v průběhu příliš rychlého obrácení na víru. a pak zmizí a už se o ní nic nedozvíme. příběhový pahýl způsobený možná přílišným stříháním? * 3 a 1/2* ať nežeru, ta ta půlka navíc je za Emoryho C., jehož přesný projev vdechne život i šestákově načrtnutému surovci (pitomci). ()