Stratení v Karibiku

• USA Extortion

Americký kardiochirurg Kevin Riley (Eion Baily) sa rozhodne odísť s rodinkou na dovolenku do Karibiku. Po prílete a ubytovaní sa zdá, že prišli na dovolenku snov. Jeho malý syn sa chce previesť na vodnom skútri, požičovňa pri hoteli má však všetko požičané, a tak si Kevin prenajme na pár hodín obyčajný motorový čln len s kanistrom benzínu od miestneho rybára. Rodinka vyjde na more, a keď už sa chce Kevin vrátiť, objaví sa na obzore ostrov. Otec sa nechá synčekom prehovoriť, aby ostrov preskúmali. Ostrov je neveľký, s vegetáciou, ale pustý. Po krátkom prieskume sa chcú vrátiť, ale motor na člne nechce naskočiť. Na ostrove musia prenocovať. Ostrov sa tak zrazu stáva smrteľnou pascou a pomoc, ale aj nebezpečenstvo, môže prísť jedine z mora... (TV Markíza)

Big Bear

Tahle moderní verze pirátů z Karibiku se celkem povedla. Somálec Barkhad Abdi si tu opět střihl domorodého gaunera a jeho rachetická postava vážící 40 Kg i s kalhotovým opaskem (nebo hlavně díky němu) vám okamžitě připomene film s Hanksem coby kapitánem Philipsem uneseného zaoceánského trajektu. Film pohádkově začíná a skoro infarktově končí. Napětí a tempo, které si drží po celou dobu je opravdu solidní. Trochu mne mrzelo, že kardiochirurg Kevin, který si neumí na začátku filmu opravit ani sekačku se od poloviny filmu stává Jamesem Bondem a na co sáhne to mu jde. Ať je to ovládání zbraní, hledání v kompech či řízení motorových člunů. Ale co by člověk neudělal pro rodinu! Více neprozradím. Potěšila účast stařičkého Dannyho Glovera! Dávám za 4 doušky pitné vody. * * * * ()

Rockerman

Když Kevin začal na vlastní pěst pátrat po tom zatraceném rybářovi, tak jsem si myslel, že ho najde, nějak jej donutí zajet na ostrov a skončí to šťastným shledáním celé rodinky a happyend. Jenže nebylo tomu tak! V rybářově domě se stalo něco zcela nečekaného a to u mne povyšuje film do vyššího levelu! Samozřejmě opět je třeba mozek trochu vypnout, protože vše působí značně nevěrohodně. Už to, že by měl jeden člověk tak fatální smůlu je téměř nemožné. Zábava tedy velmi dobrá a na tento žánr neobvyklá a to mi úplně stačí. Navíc ani ten závěr nevyzněl úplně jednoznačně! ()

Juto

Neuveriteľná blbosť. Čo sa vo filme všetci zbláznili? Pri pozeraní filmu som si pokladal túto otázku. Najprv som si hovoril, že otec ktorý zoberie rodinu na otvorené more v polorozbitom člne a ešte k tomu bez vody musí byť imbecil. Ale nie všetci sú vo filme imbecili. Čo sa potom deje je neuveriteľná hovadina. 1/10 ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Survival část na ostrově až po první pokus o návrat na ostrov s "vyděračem" je skvělá svojí zápletkou i atmosférou. Jak se však děj přesune do města a hlavní hrdina rozjíždí svoje vlastní pátrání, nadšení znatelně opadne. Náhod a zvratů je až příliš (vrcholem je Jorge ve stejnym autobusu) a z obyčejnýho doktora se místama stává "profesionální" uprchlík před zákonem. I přesto je ale třeba uznat, že se s čím dál více blížícím finále člověk vlastně nenudí. S reálnějšíma "městkejma" scénama a tragičtějšim závěrem (co kdyby záchrana v podobě helikoptéry vůbec nepřišla nebo by přišla pro některý až příliš pozdě?) bych se čtvrtou hvězdou vůbec neotálel. Nicméně i tři silnější hvězdy jsou na tenhle režisérskej i scénáristickej debut pěknej výsledek, zaslouženej jistou filmařinou, srkomnym ale sympatickym castingem a perfektní atmosférou v první části. ()

Copacabana

Baby I like it! Pri takomto type filmov asi každý automaticky očakáva školácke logické lapsusy, istú prvoplánovosť...preto musím uznať, že tu bolo takých vecí minimum. Práve naopak, Extortion zaujme neokukanými situáciami, dramatickými zvratmi až do samého konca, všetky detaily do seba pekne zacvakli. Až teda na 1 nelogickosť - zabudnutý mobil všetkých “účastníkov zájazdu” to bol celkom namakaný počin. Mobil sa ešte dá ospravedlniť tým, že asi každý robíme na dovolenke kopec blbostí, pričom si to ani neuvedomujeme. I keď po skončení filmu mi prišlo úsmevné, že taťkovi raketovo stúpli schponosti, a zrazu bol z neho Superman, no na druhej strane čo by človek neurobil pre rodinu😁.A Barkhad Abdi - keď vidím tohto chlapíka z Captaina Phillipsa už ma hneď strasie brrr. ()