Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiálny text distribútora)

(fun)tomas

Smútok odrážajúci sa v našich očiach. O smútku celý tento film pojednáva a smútok bolo to jediné, čo som cítil po záverečných titulkoch. Ale prečo? Možno žiadne prečo neexistuje. Možno je to len niečo, čo sa stalo. ()

Kinsei

"but just because what you did was wrong, doesn´t mean that giving up on your life is right"...trošku starší film...s výborným Ryanom, Donom Cheadlom a Kevinom Spaceym... niekedy až zlé veci ukážu správne hodnoty..a paradoxne prinesú úľavu do života.. ()

Thundler

Film, který vám nedá ani na okamžik vydechnout. Hlava vám i po jeho skončení jede na plné obrátky a přemýšlí na odpověďmi. Proč se stalo to či ono. Existují i líní andělé, ale my jsme jen lidi .. ()

Samadoma

Na film jsem se těšila, ale byl pro mě zklamáním. Utahané dialogy o nesmrtelnosti brouka, které nechápal zjevně ani sám představitel, jsem v druhé půlce filmu přeskakovala, protože se to nedalo poslouchat. Chápající , všeobjímající černoch neboli "výchovný poradce", který je v úplně každém filmu s obdobnou tématikou mě unavoval... Výsledek na dvě hvězdičky a omluva všem,co si to užili :) ()

domceek

Stará a otrepaná, ale v Perwolle vypratá kulisa malebného amerického predmestíčka so starými a otrepanými, ale na druhý bok učesanými fešnými hviezdičkami z Dowsnovho sveta, či skade to, sa v United States of Leland ukazuje narcistická a v hĺbke naprosto zvrátená morálka v celej svojej teatrálnosti. Ďalší znepokojivo pseudo filozofujúci výlev o tom, aké je v dnešnej dobe nesmierne ťažké byť rozmaznaným, superinteligentným a hypersenzitívnym, tajomne charizmatickým teenagerom americkej vyššej strednej vrstvy. Moja chyba, nie som cieľová skupina, ale nemôžem povedať, že by mi to zrovna bolo ľúto. ()

lola10

Film byl velmi zvláštní, především tím, že mladý kluk zabije (celkem brutálně) jiného chlapce a ještě ke všemu mentálně postiženého a Vy si neříkáte "To je zrůda, měl by dostat doživotí", nenadáváte na něj, nechcete se mu mstít...Jen jste vlastně po celou dobu filmu zvědaví "Proč ? Proč to udělal ? Jaké k tomu měl důvody ?", a ta zvědavost Vám zcela zatemní mozek a Vás vztek na vraha vlastně po celou dobu filmu ani nenapadne...Jinak Lelandův soucit k lidem kolem naprosto chápu a ztotožňuji se s jeho trápením nad smutkem ostatních ... ()

Dejna

"What is the IT, I mean, what they don't see?" -- "Just how everything's always slipping away." Do tohohle filmu jsem se zamilovala už když jsem ho poprvé viděla, což bylo někdy v 18, od té doby (už uplynul nějaký ten pátek :-)) jsem ho viděla několikrát a vždycky si říkám - třeba to není tak úžasný, jak se mi tenkrát zdálo, ale ono vždycky JE. Co se týče herců, naprostý koncert - ať už mladinký Gosling, Cheadle, nebo Spacey, pokud jde o příběh, tak ten nemá chybu - moc ráda bych si s M.R. Hogem zašla na kávu a vše s ním probrala :-). Kdo neviděl, ať neváhá ani minutu (a doporučuji v původním znění). ()

Maya.Angel

Tento film je nádherný! Vše se táhne pomalu, ale taky tu není nic navíc a všechno má smysl. Každý na pozadí té tragédie prožívá svůj osobní boj. Hudba je jako dělaná k tomu - Set It on Fire a Don´t Go Racing bych mohla vážně poslouchat pořád. Herecké výkony jsou skvělé. Ryan Gosling sem dobře pasuje, má výraz nevinného chlapce, kterému byste mohli všechno věřit, ale jde na něm vidět, jak neustále uvažuje o světě ( bohužel jinak, než ostatní a proto se moc nesetkává s pochopením). Kevin Spacey je bravurní, ostatně jako vždy. Na tenhle film se vyplatí podívat se víckrát, vždycky tam najdete něco, co vám minule uniklo. Ještě nějaký čas po zhlédnutí jsem z něho byla v příjemném šoku a údivu :) ()

Vindemiatrix

Přes množství postav překvapivě sevřené vyprávění, které chce provokovat k zamyšlení i zabrnkat na divákovy city. Není v něm nic mimořádně hlubokomyslného, ale ani banálního; emotivní rovina si vypomáhá sladkobolnou hudbou a tu a tam mírným přehráváním Jeny Malone, ale nepůsobí vykonstruovaně ani vypočítavě. Všechno do sebe zkrátka poměrně uvěřitelně zapadá a vytváří vrstevnatou výpověď o příčinách i následcích neobhajitelného, nepřijatelného, a přece ne zcela nepochopitelného skutku. ()

Mr. No one

Proč Leland zabil retardovaného bratra své holky, jsem úplně nepobral. Jestli mělo jít o „ulevení“ od trápení, které přineslo ještě větší trápení rodině vraha i oběti, nevím. Film dokáže vyvolat nejednu otázku, ale odpovědi na všechny se vám nedostane. Což je možná dobře a o to líp se o filmu debatuje. 7/10 ()

ghostwo

V podstatě blbost. Gosling se chová chvílema jak dement, chvíli je normální (jakžtakž) a chvíli se nám režisér snaží naznačit, že je plný geniálních myšlenek a má jakoby co říct. Ty rádoby chytré myšlenky mi dávali smysl tak na půl, což mi taky trochu vadilo. Velmi rozpačité pocity mám z tohoto filmu, dá se říct, že to pro mě byla ztráta času. ()

KcarlosK

Bytostně nesnáším, když se ze sraček dělá umění. Tenhle film neřeší vůbec nic a žádné otázky si neklade. Vražda je pořád vražda. Eutanázii ponechme tentokrát stranou. SPOILER - Leland je debil a vždy byl. Jednoho dne mu definitivně hrábne a řekne si, že ubodá k smrti jednoho mentálka, protože mu "vidí" do hlavy a má za to, že je to ubožák a nic pěkného na něj nečeká. Pak rozebírá s učitelem v lochu jeho nevěru a srovnává to s vraždou, přičemž učiteli to vůbec nevadí. Pak hrábne dalšímu zoufalci a kuchne Lelanda. Titulky a nic. ()

BallsCutter

Film považuji za geniální kousek. Líbí se mi, že mi nevnucuje svůj pohled na život, smrt, ztrátu, lásku apod. Na spoustu otázek odpovídá jen dalšími otázkami. Neříká mi, že můj předvídatelný pohled je jen konzumním vnímáním života, a že ve skutečnosti jsem tak hloupý, že nedokážu o životě přemýšlet tak neskutečně badatelně. Lelandovu jednoduchou a citlivou duši je pro nás mnohem složitější pochopit, protože na vše potřebujeme znát proč? a nejlépe jméno, abychom mohli naši duši ulehčit, ukázat prstem, říci důvod, který jsme schopni snadno strávit a být na sebe pyšní, že známe na vše odpověď. Podle mě málo lidí tento kousek dokáže úplně pochopit a já jsem jedním z nich. A za to jsem rád, protože oceňuji to, že mi film nedopřál na mnohé otázky odpovědi. ()

JerryPilsen

Velice silný psychologický rozbor jednoho narušeného kluka.tvrdá kritika dnešního světa a výborný Gosling v hlavní roli!Zajímé bylo i trochu natrhané vyprávění,které se na koncí vrátí zpět na začátek.Emocionální zážitek. ()

MaxDamage1

Těžko k tomuto filmu něco napsat. Snad jen,že člověk má pořád pocit,že už to někdy viděl. Chybí mi tu originalita a možná i trochu méně filosofování. Snad jsem naivní,ale i mladý černoch v nápravném zařízení pro mladistvé je na tom co do životních zkušeností a rad lépe než 50-letý muž. Ze všech zde čiší životní rady a to mi neříjde jako obraz naší společnosti. Asi jsou v té Americe myšlenkově někde jinde. ()

RonnieR

Po Svätom boji ďalšia herecká, podarená Goslingova etuda. Ako to robí? Nehovoril som to už pri ňom niekedy? Naopak Cheadle nevýrazný. 82%. ()

alvi

Velmi osvěžující film. Oceňuji zejména vykročení ze škatulky, pro mě tolik irirujících, filmů o mudrlantských teenagerech (Něco jako komedie, Charlie Bartlett, Igby, Umění zapadnout...) Evidentně je možné natočit uvěřitelný film o (nejen) puberťáckých nejistotách, přestože vynechám témata jako ztráta panictví, bohatý a znuděný či mladý genius vs. zbytek světa. Film ve mě zanechal hluboký dojem, potřebu vidět jej znovu a důkladněji se nad některými myšlenkami zamyslet a utvrdil mé přesvědčení, že Ryan Gosling je prvotřídní herec svojí generace. ()