Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (viac)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

malylada

Tak found footage už asi ničím nepřekvapí, ale tenhle snímek je výjimka. Od půlky to chytlo vynikající tempo a stará dáma byla opravdu démonická. Zápletka není vůbec špatná, překvapivě neselhává za celou dobu a atmosféra se příjemně jen zvyšuje . Věřím, že kdyby tento snímek promítali v kinech, na místo pořád čím dál tím více nudnějších Paranormal activity, tak by lidé odcházeli ze sálu nadmíru spokojený.....7/10 ()

Pítrs85

Film by, podle mého skromného názoru, fungoval lépe, kdyby se Bořek Stavitel, teda Adam Robitel vysral na ten mysteriózní guláš a nacpal do nás jen čistokrevný drámo o jedné paní a jejím německém příteli. Protože tam kde si loupe pokožku vypadá vskutku děsivě, tak s jakousi hadí tlamou, ve kterou se promění v závěru, to už tak slavný není a člověk se musí chtě nechtě smát, jak debilně to vypadá. Jill Larson i ve svém pokročilém věku dělá, co zmůže, a tak během nanosekundy skáče na sporák, ryje zahradu jak krtek na speedu nebo kouše nemocničního sekuriťáka do krku (možná že to byl jen pokus o cucflek, who knows), aby ten... horor vytáhla ze sklepa aspoň do přízemí, ale ňe ňe, je to jen další z řady nepovedených pokusů o "based on a true story". Found Footage je mrkev. ()

KUFI

Lehce nadprumerny ff. Narozdil od ostatnich se mi libila prvni pulka filmu a ta druha me vyslovene otravila. Nejradsi mam totiz u hororu to pocatecni napeti kdyz se pribeh rozjizdi a naznaky ze "neco neni v poradku". Ovsem jakmile se zacne lamat chleba a prejde se na akcnejsi ton, tak ono napeti opadne a nastoupi misto toho debilni sceny (v drtivy vetsine pripadu). Coz je presne pripad i tohohle filmu. Kdyz ta vyzabla baba bloumala po dome, tak mi stali vsechny chlupy na koulich. Ke konci kdyz se litalo po jeskynich a baba pozirala lidi na potkani, tak nastoupilo nutkani film pretacet dopredu a u titulku uz jsem podrimoval. Film pozvolna presel z poctivych 4 hvezd na jednu, max dve. ()

EvilPhoEniX

Slušná psychodepka!! The Taking mi byl už od začátku velmi sympatický found footage, na nic se nečeká, rozjede se film velmi rychle, hlavní představitelka velmi znepokojivá, taktéž mě zajímala celá záležitost týkající se Alsheimerovy choroby, ke konci film vytasí pár creepy výjevů( Ten jeden si pustíte minimálně 2x, něco takového jste ještě neviděli!). Překvapivě je film velmi dobrý i po technické stránce, takže ano, tohle se dá doporučit. Creepy a znepokojivý feeling se určitě dostaví. 65% ()

M.i.k.e

já mám tyhle FF horory vlastně rád a i když tohle je taková klasika,která nenabízí nic nového,atmosféra by se v určitých momentech dala krájet.Po standardně slabším rozjezdu přichází nějaké to domácí psycho a pár lekaček není vůbec špatných.Osobně sem nečekal nic a ve finále jsem příjemně překvapen...70% ()

• Film sa natáčal v Severnej Karolíne v USA. (EvilMatus)
  • Film bol venovaný babičke Denise Robitel, režiséra Adama Robitela, ktorá zomrela 17. septembra 2012. (EvilMatus)