Zatracená noční dřina

• Česko Nikdy není pozdě (festivalový názov) (viac)

V malém bistru se nad ránem setkává skupinka mladých lidí, kteří slouží noční šichty. Sean dělá lapiducha v nemocnici, Jodie pracuje u pásu, Lenny v telefonní centrále a Vincent jako skladník v obchodním domě. Všichni mají oprávněný pocit, že vedou zbytečný život plný nudy, ale nevědí, jak z toho ven. I lásky, které prožívají, jsou tak trochu bezvýchodné, a vlastně ani nevědí, zda se společné posezení u skleničky nebo nad pizzou dá nazvat přátelstvím. Vźdyť se téměř neznají! Neplánovaná nevěra však zamotá vzájemné vztahy natolik, že všichni čtyři musí vystoupit z ulity, v níž se skrývají před životem. Někdy je totiž třeba začít věci řešit a ne před nimi utíkat. (spiegelman)

BuryGol

Všichni makaj v noci, viděj se denně v jednom podniku na kafi, ale nepovažujou se zrovna za kamarády. To všechno změní jedno vychrápání se, který nakonec částečně vyřešilo situaci. Oddechová komedie o jedný partě, která musí zjistit, že je víc než známost. Mě to oslovilo, páč taky občas makám v noci, na noční směně. Když se moc neděje, můžu přemejšlet nad spoustou věcí a pohled z vokna v půl třetí ráno se zapálenym cigárem bych za nic nevyměnil. Občas je to depresivní, ale když jde člověk ráno centrem a vidí lidi jak letěj do práce a škol, je to zajímavej pocit, protože sám jde spát. A makat denně od osmi do čtyř? To neni nic pro mě. ()

Cedr

Noční šichty v naprosto nudné práci musí být zatraceně otravné... Naštěstí v tom nejste sami a můžete si aspoň vždycky pokecat s podobně trpícími známými... Geniálně pohodové dílo s poněkud melancholicko-depresivním pohledem na život vás jednak neuvěřitelně rozesměje, ale i donutí zamyslet se nad prázdností vašeho života. Úplně náhodou jsem na Zatracenou noční dřinu narazil v pozdních večerních hodinách na čt2 a zvláštní atmosféra filmu mě hned zaujala. Nechtěl jsem si kazit potencionální zážitek z pohodového filmu sledováním od půlky a ještě v českém znění a po dlouhém sebepřesvědčování se odtrhl od obrazovky a šel ihned film "sehnat" v původním skotském zvuku. Rozhodně doporučuji. ()

emma53

Ale proč ne, náhodou to byl docela dobrý nápad dát tyhle lidičky dohromady s šílenými nočními směnami, jejich sny, jejich trápeními a hlavně s jejich řečičkami při jejich sedánkách. Každý tam někde možná najde sám sebe a nebo mu to jen tak sedne, jako dneska mně. Milý, nenáročný, poměrně neznámý snímek, při kterém jsem se ale fajn bavila a to se cení. ()

kingik

Když už patříte k těm "vyvoleným", co chodí na noční, jistě by jste ocenili kvalitní film na tohle téma. Tahle "uplkaná" záležitost vás ale dokonale otráví svým postojem k tématu, potažmo životním hodnotám. Chvíli se ty sáhodlouhé dialogy o ničem dají poslouchat, ale je to film, a ne rozhlasová hra. Statická podívaná vás tak dozajista ukolébá dříve, než vám vaše noční skončí. A pak už si na nic z filmu nevzpomenete. Klady: v prvních fázích se film jevil jako téměř "undergroundová" záležitost + potencionální postavy. Zápory: nepříjemně ukecaná záležitost + statické pojetí + nulová psychologie a vývoj postav s potencionálem + nudně a "televizně" zrežírované + dokonalá nuda. Mé hodnocení: 20% ()

Abes

2006 Tuhle devadesátiminutovku křtím na ostrovní Samotáře. Příběh kamarádů, kteří se znají pouze z kavárny kde se vždy po noční směně slézají a řeší své problémy. Film těží z unavené atmosféry a černého humoru. Mé velké Dík patří pokaženému autorádiu díky němuž je snímek doprovázen hity z osmdesátek. 2014 Film mám v topce od počátku mé registrace tady, viděl jsem ho snad třicetkrát ale už je to nějaký ten pátek kdy tomu bylo naposled. Vím, že jsem ho měl na VHSce a to je zařízení které nepoužívám dobrých 8 let. Jdu shánět originální znění a jsem strašně zvědavej jestli se film za tu dobu nějak změnil :o) ___ještě víc zhořkl, světlo na konci tunelu je oslepující ()

• Většina scén byla natočena ve skotském Glasgow, tunel na konci filmu vede pod řekou Clyde. (Marek#33)