Francouzský film o záchraně rybářské lodě "Lutéce" jejíž posádka těžce onemocní. Kapitán volá krátkovlnnou amatérskou vysílačkou o pomoc. Hlášení zachytne amatér v severní Africe. Místní lékař podle příznaků zjistí, že posádce hrozí smrt otravou botulinem, nedostane-li před osmou hodinou ranní sérum. SOS vysílané z Toga zachytí mladý radioamatér v Paříži, kterému se podaří získat sérum a vypravit jej směrem k Norsku, do Berlína. Zásluhou amerického vojáka a sovětského policejního důstojníka se lék dostane včas do Norska a je shozen poblíž lodě. Jediný zdravý člen posádky Arab Mohamed lék zachrání a tím i celou posádku. Film o solidaritě lidí různých národností, kteří zachrání deset neznámých námořníků, byl promítán na IX. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a byla mu udělena „Velká cena IX. MFF v Karlových Varech". (Filmový přehled)

JORDY

V dnešní době už trochu úsměvný idealistický snímek, jehož hlavním tématem je, že lidský život má větší cenu, než cokoli jiného. I když se snaží předat svou zprávu nerealisticky a víceméně naivně, jsou takové filmy dle mého názoru do dnešní doby stále potřeba. Už zhruba po necelém prvním bloku filmu můžeme tušit, o co budou postavy usilovat a k čemu se směřuje, avšak tvůrcům se podařilo vytvořit řadu narativních kliček, které dokáží naši pozornost udržet až do konce filmu. 78% ()

Vampireman

LFŠ 2011 | Naivní kýč, skutečně působící jako takový špatný vtip. Postupem stopáže se vytrácí veškerá napínavost snahou o všeobjetí Evropy a klacky pod nohy mu hází i scénáristicky vyžvatlané situace. Většina postav jedná nejvíc mimo očekávání a pořádně debilní je poslední stojící řízek na lodi. Za zmínku stojí leda mladý Trintignant a Thirardova kamera, která se při scénách na lodi stále neklidně houpe. Měl jsem jít radši na Erotikon. ()

Martin741

Christian Jaque je dnes pravom zabudnuty reziser, film nema nic co ponuknut po X rokoch. je to dobova podivana, ktora navyse behom casu brutalne starne. Tu zub casu pracuje nemilosrdne : 45 % ()

babka

Film byl uveden ve Filmovém klubu Alfa Sokolov v sezoně 1985/86. Připomněla jsem si jej na LFŠ. Ztráta času. Měla jsem jít na sklenku s přáteli. ()

• Film získal na MFF v Karlových Varech v roce 1956 Křišťálový glóbus. (M.B)