Sedm smrtelných hříchů

• Japonsko Nanacu no taizai (viac)
Japonsko, (2014–2021), 39 h 12 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Nakaba Suzuki (komiks)

Tacuhisa Suzuki, Aoi Júki, Sora Amamija, Misaki Kuno, Džun Fukujama, Júki Kadži, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Mamoru Mijano, Šin'ičiró Miki, Nana Mizuki (viac)

Říše padne pod nadvládu tyranů a sesazená princezna se vydá hledat rozprášenou skupinu hrozivých rytířů, kteří jí mají pomoci získat království zpět. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2014) (S01)

Velmi povedený Shounen s pěknou animací i hudbou, zajímavými postavami a vcelku jednoduchým dějem. Koncept sedmi smrtelných hříchů jako hlavních postav se mi líbí a i ta princezna jako hlavní hrdinka, která je, jak už se v tomto žánru často stává, vlastně totálně nepoužitelná, má vcelku slušnou snahu nějak přispět a nakonec i slušně překvapí. Dokonce se mi líbilo i to hrdinné prase Hawk. Když to vezmu kolem a kolem, nemám vůbec co vytknout a v závěrečných dílech se to navíc dostává do stádia plného opravdu epických soubojů které se přibližují i dílkům, jako je starý dobrý One Piece. A tak musím říct, že mě NnT neskutečně chytlo a příští týden začnu číst mangu, protože mě pokračování tohohle příběhu neskutečně zajímá. Hodnocení je u mě jasné - 5* (9,5/10). ()

Přikázání revival (2018) (S02)

Proč power levely v manze nepůsobí zas až tak úplně špatně, ale v anime to vypadá jen jako takové poměřování šulínků na pánských záchodcích? Jak je možné, že dřív mě Hawk tolik nevadil a teď a tady jsem měl občas chuť ho nechat zapíchnout? Oproti té zábavné a akční podívané s jednoduchým dějem jsme se dostali k mnohem komplikovanější a zamotanější druhé sérii a je jasné, že ani zdaleka nekončíme, tak proč mě tentokrát opravdu bavily 2 maximálně 3 souboje? Proč mám chuť říct, že manga je lepší a že i ten nejepičtější souboj mezi Escanorem a Estarossou je na papíře prostě víc cool? Neměl bych to asi číst a spoilerovat si seriál, navíc tištěné provedení (ať už jde o mangu, nebo knihu obecně) je vždycky detailnější než film/seriál a dává větší prostor představivosti, takže proč bych měl být nespokojený, proč bych to vlastně měl vůbec porovnávat? No jo, ale proč to nejde neporovnávat?!? Tou již zmíněnou změnou oproti první sezóně - tím že dostáváme temnější, složitější a zamotanější příběh, z kterého se ale rozhodně nedozvíte vše, protože je stále ještě co říct a stále je hodně věcí, které je třeba odhalit prostě hodně trpí četnost soubojů... Navíc i taková ta příjemná odlehčenost, která první sérii provázela je pryč, jdeme na vážné věci - takže logicky!!! Líbilo se mi to? Ano, ale když si to porovnám s.... 7,8/10 ()

Vznešený hněv bohů (2019) (S03)

To bylo asi tak, první série mě nadchla, bavila, zajímala - dokonce tak moc, že jsem začal číst mangu (což u líného stvoření, jako jsem já, opravdu dost znamená). Druhá série mě bavila už o něco méně, s tím že některé věci prostě byly v manze podstatně lépe zpracované - dávaly mi větší smysl. No a pak přišla tato série a já se začal nudit, velká odhalení na mě v seriálu působila naprosto nezáživně (což ale může být i tím, že jsem je znal předem), tempo mě spíš unavovalo a vizuálně mi tohle zpracování přišlo skoro až otřesné. A to si pak prostě po 6. dílu třetí série řeknete, že z toho vlastně už nic moc nemáte, že se vám nevyplatí se na tohle zpracování vůbec dívat a že si radši zase nalistujete mangu, kde je ten potenciál mnohem lépe opracovávaný. Dokonce ani komentář se vám k tomu v té době psát nechce a dáte se do toho až teď jenom proto, že někdo z vašich oblíbených uživatelů sem zrovna nahodil hodnocení a tak si řeknete, že by nebylo od věci si sem k tomu přeci jen aspoň něco zaznamenat. Drop po 6. díle, kdy pro mě tohle anime prostě tak nějak umřelo... Kdo by to chtěl bodově, tak to co jsem viděl z 3. série je pro mě tak 3,5/10 ()