Jack stavia dom

• Česko Jack staví dům (viac)

Ponurý, ale zároveň groteskne humorný film nás zavedie do USA 70. rokov. Pre sériového vraha Jacka je každé zabitie umeleckým dielom. Svoje temné majstrovstvo sa snaží počas rokov vybrúsiť k dokonalosti. Napriek jeho vysokej inteligencii sa polícia pomaly približuje, zatiaľ čo Jack viac a viac riskuje na ceste k dokonalej vražde. Násilné činy mu pomaly ale isto dláždia cestu do horúcich pekiel… (ASFK)

tidwell

Takhle to vypadá, když umělec začne mluvit sám k sobě - a dokonce cituje vlastní filmy. Hodnocení je za těch pár situací, kdy se v orgiích sebezahleděnosti nevědomky a vtipně dotkl něčeho z naší současnosti... ()

John80

Totálny nezmysel , film, ktorý nieje celý zameraný na jeho hlavnú náplň, nepodstatné veci sa tam riešia...Chorý mozog, ktorý trpí chorobou a ubližuje bezdôvodne nevinným ľudom ()

Sharleen76

Pořádný muž nedělá nic napůl. - Sókratés. Stejně tak ani Lars von Trier netočí filmy prvoplánově, jen se záměrem diváka šokovat. V posledním snímku Jack staví dům vás nechá nahlédnout do duše sériového vraha, kterého si v podání Matta Dillona "zamilujete." ()

Franc1s

Další Trier a další zkouška,co divák snese a jak to pobere...U mě tak někde na půl, pohled na sériového vraha ok, ale až moc dlouhé a místy nudné. Jop, nejsem cílovka, kouknul jsem hlavně z důvodu, že mě zajímá co má Trier ještě v hlavě :D 6/10 ()

M1911

Na Jacka jsem se těšil jako malý vyšinutý magor Jarda už od prvního traileru, tenhle Trierův mix Teda Bundyho a Bořka Stavitele sliboval prvotřídní úchylárnu, vedle které by Hannibal jen tiše sedět a šoupal nohama, i když mu doma kolikrát říkali že se s jídlem nehraje. Těšil jsem se tolik že jsem vydržel nekoukat se na normální verzi a počkal si na režisérský sestřih, protože ty dvě minuty navíc budou zcela určitě pro film zásadní a když dal Lars do necenzurované Nymfomanky regulérní porno, tady třeba mohl někoho doopravdy nechat zabít (mimochodem tímto děkuji Americké filmové asociaci za její užasná pravidla, díky kterým se do kin dostala "jen" eRková verze, vážím si vašeho úsilí za zachování křesťanských hodnot, teď všichni fakani co to uvidí budou sice stejně poznamenaní na celý život, ale o trošičku míň). No a když jsem se konečně dočkal, tak jsem... zklamán. Co se mi líbilo byl samotný Jack a vývoj jeho charakteru, zvlášť musím vyzdvihnout scény kdy se kvůli OCD několikrát vrací na místo činu a vyobrazení jeho závislosti na zabíjení. Samotných mordů zase tolik nebylo, ale když už, tak stály za to, zvlášť rodinný piknik na mýtince. Verge a pointa jeho postavy byla také zajímavá. Co se mi líbilo už míň byla jistá šablonovitost, ačkoliv byl každý incident odlišný, ve finále pokaždé Jack někoho odkrouhl, Verge poznamenal že to není hezké někoho vraždit, Jack nahodil jedno z klasických Trierovských přirovnání, na což Verge odvětil že je magor a takhle to vynásobte pětkrát. Dále pak epilog, ani ne tak jeho podstata (kterou možná znalci literatury, konkrétně té italské renesanční, od začátku tušili) ale spíš nevyužitý potenciál, když naskočily titulky, jediné co mě napadlo bylo "To je všecho?!?". Pořád je to ale dobrý film, řekl bych Trierův nejlepší, tak proč jen 3*? Protože kdo viděl trailer, viděl skoro celý film. To že dnes se snaží studia nalákat na film tím, že do ukázek nastrkají VŠECHNY zajímavé scény je jedna věc, ale u Jacka zašli ještě dál, protože se trailer skládá vyloženě ze spoilerů. V jedné scéně to vypadalo že na Jacka už spadla klec, ale já jen seděl se značně znuděným výrazem a v duchu si říkal proč to tak natahujou když stejně vím jak to dopadne. Takže i když to není úplně fér, musím tu jednu hvězdu srazit ale hlavně se musím přestat dívat na trailery jak je vidět. EDIT: opravdu to není fér a u opětovného shlédnutí nasranost mizí, tak zvedám na čtyři ()

Maximilianus

OCD nie je sranda a keď ste navyše sériový vrah / psychopat, platí to hádam aj dvojnásobne. S Jackom som preto na začiatku súcitil a aj sa trochu pousmial, no ako išiel film ďalej, ako už býva u Lars von Tiera zvykom, veci nabrali prudký spád a prekročili nejednu konvenčnú hranicu, aby mohol byť komfortný divák opäť trochu šokovaný. Síce mi trochu vadilo to moralizovanie či skôr filozofovanie a ako keby snaha o cool vizáž filmu, ale inak zaujímavé, šokujúce, psycho. Prosto Lars. 7,2/10. ()

rublik05

Extrémně dlouhá nuda. Film zaujme jen v pár momentech, jinak je celý příběh zamotaný a nezajímavý. Hlavní postava vůbec nepůsobí jako vrah, spíš komicky než strašidelně. Nudná ártová sračka. 1/10. ()

Lupes

Je to jako vždy s Larsem, který se formou své tvorby stále víc podobá Pieru Paolu Pasolini. Vtělen do postavy masového vraha provokuje protentokrát o to víc svým okázalým předváděním,narcismem, drzostí, namyšleností, sebepřeceňováním, povyšováním, brutalitou, absencí zábran, touhou šokovat... Po prvních 20ti minutách to chcete zhnuseně vypnout, abyste posléze stejně jako Jackovy oběti v jisté paralýze ustrnuli a jako ovce se nechali trápit a ponižovat, oči zavírali. A posléze ty oči otevřete a ... možná budete hltat každý detail obrazu. Děsivě absurdní, naturální a ryze skandinávské dílo, humoru černého jak noc poskrovnu, povětšinou detailně bestiální, brutální a sadistické; oproti svému alter ego filmu 120 dnům Sodomy to přece jen není jen výplod intelektuálního snobismu, ba má to opravdu jistý koncept stavby a především ve svém závěru (oproti mínění hrdiny tedy nikoli v případě samotných vražd) to vychází ze skutečného umění! Právě závěr mi přišel famózní, mám za to, že není pouhým natahováním gradujícího finále v mrazáku, ale naopak další gradací v nečekaně jiné formě. A jako po každém Larsově filmu se krom pocitu nevolnosti dostaví i jistý pocit myšlenkového zneklidnění, který ve vás např. podobně sadistický Hannibal nezanechá ani náhodou. Přestože jsem chtěl tentokrát strčit Dána do odpadu, nakonec 4*! Jen mne napadá, jestli náhodou nenabude autorova posedlost slávou podobné zvrácenosti jako u Charlese Mansona. ()

RypavaDvojka

Nebývá mým zvykem koukat na takové filmy dvakrát, ale tady jsem udělal výjimku. Prvně jsem film shlédl v roce 2018 v kině jako čerstvou novinku s originálem a českými titulky. Druhou projekci jsem shlédl dnes  tentokráte s českým dabingem, který nemohu nazvat nejlepším, ale dalo se to zkousnout. A je až fascinujcí jak studium člověka mění. Jako člověk s vystudovanou pedagogikou a psychologií (pedpsy) jsem jen s úžasem sledoval mistrné podání učební látky v praxi. A jako člověk s alespoň základní znalostí Božské komedie od Vergilia pochopil onu alegorii na ni. A to je i důvod, proč z předchozích 4* měním hodnocení na 5*. Film to určitě není pro každého. Přesto je to pro zasvěcené tak fascinující podívaná, že by mohlo být zajímavé promítat tento snímek v rámci výuky pedpsy. Unikátní dílo. 100% ()

Hellknight12

Na úvod k tomuto filmu poviem, že to rozhodne nie je film pre každého. Pri tomto filme sa najčastejšie stretávame s názormi, že buď je to geniálny film alebo úplný odpad. Za mňa to rozhodne odpad nie je. Ja som niekde medzi. Hneď to vysvetlím. Od režiséra, ktorý má za sebou filmy Melanchólia ( ktorú som ešte nevidel ale viem čo čakať) Nymphomanka 1-2, Antikrist. Sa nič iné čakať nedá. Za mňa je to skvelý režisér, ktorý si vyberá celkom zaujímavé a hlavne v dnešnej dobe dosť netradičné témy. Nápad dať vraha ako hlavnú postavu nie je síce nič nové ale je to úplne inak poňaté ako väčšina slasherov. Film si rozhodne neberie servítky pred ústa. Máme tu akciu, ktorej na dĺžku filmu je síce trošku menej a nie je tak úchvatná ako by mohla byť ale to neprekáža, keďže je to skvele vyvážené dialógmi a monológom, čo tvorí vlastne väčšiu časť filmu. Čo sa týka dialógov a aj monológou je to skvelé premyslené a človeka donúti premýšľať, nie len nad zmyslom života ale nad tým, prečo sa ľudia správajú, tak ako sa správajú. Ide hlavne o rozbor psychicky narušeného človeka. Hudba, strih a herecké výkony sú veľmi dobré. Film môžem odporučiť, každému kto má rád psychologické thrillery. Rozhodne to nie je film pre každého. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

m4xp4yn3

V zásadě normální Trier. V době zhlédnutí jsem si řekl že recenzi napíšu teprve až si vnitřně vysvětlím proč ve mě vyvolal záběr na zastřelení chlapečka loveckou puškou výprsk smíchu. Doteď tápu. Vím že filmu, který ve vás vyvolá silné emoce, nedáváme tři hvězdičky, protože ty dáme filmu který nás nijak nezasáhl, ale u Jacka mi přijdou adekvátní. Je to zábavné a místy silné, avšak jako celek těžce o ničem. ()

Pulper

Čtyři za snahu, několik dobrých vtípků, herecký výkon Matta Dillona a nápad režiséra, že (spoiler) budete na konci hlavnímu hrdinovi držet pěsti, aby to zvládl. Na mě to fungovalo. Ale jinak musím dodat, že jsem žádný jiný film tohohle pána neviděl a stačilo. Nemusím tzv. umění za každou cenu. ()

Shanen29

Maniakální TRIER,který se ponořil do zabijáckého magora, opět naservíroval nekončící hranici zla.Za tyto filmy sám zkončí v pekle už i zato,jak brutálně a chladně dal odstřelit dvě děti.Velmi tvrdá a zlá scéna. ()

Yahey

Celkem sranda černá komedie s debilem, co si myslí, že je génius (na abíjeni), a náhodou mu to prochází. Bohužel celkem dlouhý a nikam negradujicí výčet úsměvných peripetií ze života debila na lovu lidí. Říká si "Mr. Sophistication". Možná jediná otázka filmu: To se dnes za umělce může považovat opravdu každý samozvanec? Dělá si Trier legraci z tohoto druhu narcistně sebezhlizejicich se umělců? A je on sám z tohoto seznamu vyloučen právě proto, že se nevyhýbá autoreflexi? Uvažovat kolem a kolem jde, ale to nic nemění na tom, že pořád jde jen o lehce nadprůměrnou černou komedii. ()

cvass

Drsný? Možná jako disneyovka. Psychologie mělká, celé se to rozpadá. Na Triera velmi slabé. Ale ty tři dávám - párkrát jsem se dobře zasmál:) ()

will.i.am

hnusny krvak - parada, kulturna vlozka - OK. ten zaver to cele dodrbal. To, ze cely film sa niesol v takom ponurom duchu, preryvany minulostou, rozpravacom, a tymi kartami.. cele to bolo dost zaujimavo spracovane a niekedy az nechutne brutalne. a to bolo dobre. no ten abstraktny koniec bol uplne mimo filmu, vobec mi tam nesedel, vobec sa mi nepacil a cely dojem z filmu riadne dodrbal. skoda :( inak by boli urcite 4* ()

Knor

Asi začínám pomalu von Trierovi rozumět. Tenhle film mě od něj zatím bavil nejvíc. Trier se prostě dělá prdel úplně ze všeho a ze všech a kryje to filozofováním o životě a smrti prostřednictvím zvrácené duše. Je to vlastně šílený a geniální zároveň udělat takovou hloubkovou sondu do mysli a života zvrácenýho, chorýho maniaka toho nejhrubšího zrna a ve finále se tomu celýmu zasmát. Tenhle film se s vážnou tváří všem vysmívá a kdyzž tak o tom zpětně přemýšlím, vtipný to bylo, sice temný a úchylný, ale vtipný :-) No ještě pořád to vstřebávám, ale přikláním se k tomu, že to na mě hodně zapůsobilo a budu to muset vidět znovu. ()

Shitonit

Jako Jack je ultramagor, kterýho zřejmě spustilo jen takový to nanicovatý každodenní nic. Úplně jsem se v něm viděl.. Doporučuji dokoukat do konce, k pochopení díla je to fakt nutnost. (ta první kráva by mě spustila taky, jen bych nevydržel s nervama tak dlouho jako Jack ..). ()

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

06.03.2019

Program Kreativní Evropa letos v lednu již po třetí vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

20.05.2018

71. ročník byl zahájen snímkem Oscary ověnčeného Asghara Farhadiho Všichni to vědí, jemuž vévodí slavný španělský herecký pár Penélope Cruz a Javier Bardem. Česká stopa byla výrazně znát v úvodu… (viac)

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (viac)