Susie (Lillian Gish) tajně miluje svého souseda Williama Jenkinse (Robert Harron). Ten odchází na vysokou školu. Po jeho návratu je již ženatý s dívkou Bettinou (Clarine Seymour). Susie je smutná, ale čas vše napraví a nakonec se jejich láska naplní. (Terva)

Kass

Jak předesílá úvodní text filmu, půjde o obyčejný příběh o obyčejných lidech. Ovšem neobyčejně dobře zpracovaný. Především kamera zaslouží absolutorium. Bitzer byl jednička svého oboru a film díky němu vypadá jak z partesu. Nehledě na obdivuhodnou práci s filtry a ostřením. Obyčejný film si v té době od herců v kladných rolích žádal, aby se chovali neobyčejně přitrouble, což můžou cyničtější povahy hůře nést. A minimálně dvě postavy by zasloužily pořádně proplesknout. Závěr filmu je poněkud zbabělý, ale pochopitelný a poplatný době a přáním cílovky. Ale co už. Dívá se na to stejně krásně. ()

corpsy

Neviem či bol rok 1919 pre Griffitha nejako sentimentálne založený, ale bol to toho roku jeho druhý snímok popri ZLOMENÝCH KVETOCH ( vzhľadom na dátum premiéry prvý ), kde nechal Ameriku plakať. A je škoda, že Americká filmová akadémia prišla so svojimi cenami až o necelú dekádu neskôr, pretože Lillian Gish by bola jasnou favoritkou ( spolu už so spomenutými BROKEN BLOSSOMS ) a rejža by mal cenu v kapse. ()

PetraMishka

D.W. Griffith je můj oblíbený režisér, Lilian Gish byla geniální herečka a Robert Harron byl zase roztomilý, ale tenhle příběh byl natolik obyčejný, až banální, že hodnotím průměrně. Jediná opravdu zajímavá scéna je ta, kde hrdinka zakrývá slzy, když se dozví o zasnoubení svého milého a musí sedět se všemi v jedné místnosti. Jinak mě překvapil děj, kdy neodpovídá popisu nahoře. William se totiž vrátí z vysoké školy svobodný, ale krátce nato se seznámí s Bettinou a tu si vezme. ()

• Originál filmu je uložen v archivu Britského filmového institutu. (Terva)