Slipknot - Dead Memories

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2008, 5 min

animaxis

Jeden z nejlepších klipů jaké znám. Slipknot do svých písní vždy dávají emoce způsobené okolnostmi v jejich životě a tohle je dobrý příklad. Ztělestnění "Mrtvých vzpomínek" je tu zpracované opravdu dobře, hudba k tomu sedí a nápad na "místnosti" Knotů je dost dobrý. ()

GTS_PUNK

"We were never alive, and we won't be born again. But I'll never survive with dead memories in my heart." Jeden z najobľúbenejších. Tak by som mohol označiť tento singel od skupiny Slipknot z ich štvrtého štúdiového albumu "All Hope is Gone". Čo sa hudobnej stránky týka, tak naozaj nemôžem povedať jedno krivé slovo na túto tvorbu. Refrén je bezpochyby jedna z najdokonalejších vecí, čo som mal možnosť kedy počuť. Z ťahavého Coreyho "in my heart" naskakuje husia koža. A určite nielen mne. Videoklip spracovaný zaujímavo. Práve spomínaný frontman v ňom prechádza rôznymi miestnosťami a naráža pritom na ostatných členov skupiny a kvázi akési mŕtve spomienky, ktoré v sebe drží každý z nás. Nechceme ich nechať ísť alebo ony nechcú odísť. Dead Memories zaraďujem medzi svojich top 10 z tvorby Slipknot. Z hudobného hľadiska túto skladbu veľmi obľubujem a opätovným pozretím si videoklipu takisto nepohrdnem. Nejedná sa totižto o žiadnu tuctovú záležitosť, ale o ukážku toho, ako by mal vyzerať kvalitne spracovaný hudobný videoklip. S nápadom, dobrou výpravou a hlavne skvelým podmazom. ()