Horúčka sobotňajšej noci

• Česko Horečka sobotní noci (viac)

Mladý Brooklynčan Tony Manero žije len pre sobotné noci na miestnej diskotéke, kde je kráľom tanečného parketu. Jeho každodenný život však už nie je taký vzrušujúci. Doma sa stále háda s otcom a vo svojej práci v obchode s farbami tiež nenachádza uspokojenie. Veci sa začnú meniť, keď začne s priateľkou Stephanie trénovať na tanečnú súťaž. Stephanie sníva o veľkom svete za hranicami Brooklynu a jej plány čoskoro navždy zmenia Tonyho život. (STV)

gogos

Ja si nemuzu pomoc...me film zaujal, pobavil a nepustil do konce... pro me slusna podivana.... Vice nez slusna podivana! A Travolta je valec! ()

blackrain

Tak jenom kvůli Travoltovi a muzice od Bee Gees. Tony v podání Johna Travolty předváděl na parketu neuvěřitelné taneční kreace. Skutečně radost pohledět. Příběh nestojí za moc, ale o ten tu asi nešlo. Nehledala jsem nic hlubokomyslného a dostala pořádnou dávku výborné muziky a tance. Nevím jak by to dopadlo bez Bee Gees a bez Travolty. ()

ABLABLABLA

Nechápu čím se tento film stal tak slavným a věhlasným, že každý (i když ho neviděl), zná název, že tam hraje Travolta a jsou tam písně od Bee Gees. Vždyť je to s prominutím totální hovadina. Herecké výkony otřesné, ale opravdu...koho to jako ten Travolta alias "zničil si mi účes" hrál? O dalších hercích se nebudu zmiňovat...děs a hrůza. Scénář alias příběh? Ty taneční kreace a scény na parketě jsou dobré, protože prostě ta hudba je dobrá a kdo nezná ty 4 hity, co tam hrály furt dokola a kapelu Bee Gees, tak na profilu tohoto filmu nemá, co dělat. Ale celý zbytek filmu je jen výplň naprosto o ničem, no dobře o totálních vymaštěncích a frajírcích, kteří jsou asi páni světa a aby ten film byl asi něčím "zajímavý" tak SPOILER tam samozřejmě ten největší ňouma z nich, kterého celou dobu přehlíží a beztak ho vzali mezi sebe jen proto, že měl auto, umře, když po blbé zábavě spadne z mostu. Ne fakt mě to nijak neuchvátilo, naopak mě to spíše nudilo a možná i trochu štvalo, ale za ty písně a tanec 2*. ()

kaylin

Když jsem film viděl poprvé a myslel jsem si, že to bude jen další "Pomáda", byl jsem pořádně překvapený. Ty písně Bee Gees evokují trochu jiné vyznění, ale tohle je pořádné drama, které navíc disponuje krásnými písněmi a výbornými tanečními čísly. Ale příběh hraje prim, a to je dobře, protože je výborný a skvěle natočený. ()

René.girl

3 hvězdy - první za pobavení, které mi připravil John Travolta ve slipech, druhá za jeho taneční kreace a třetí za nestárnoucí hity Bee Gees. 60% ()

Kaluž

Čekal jsem, že ten kudrnáč, co zbouchnul jakousi roštěnku a pak sondoval ohledně potratu, v závěru všechny povraždí. Přinejmenším ten jeho zvrácený kukuč tomu celou dobu nasvědčoval, měl jsem z něj podobně mrazivý pocit jako z Elijaha Wooda v nedávném Maniakovi. No nic, nakonec to zabalil zbabělým skokem z mostu. Jo a taky se tam hodně tancovalo. Bee Gees prodali tuny desek, Travolta si málem vyhodil klouby z pantů a já si po letech konečně doplnil restík. Máma s tátou si tenkrát očividně užívali. ()

FilmFan24

Filmu se podařilo výborně zachytit diskotékovou éru a ducha doby. Roztančený Travolta a songy Bee Gees udělaly z tohoto prostého filmu doslova a do písmene kult. Jednoduchý příběh, který by se mohl kdekoliv a komukoliv stát tady funguje a to je základ, na kterém se postavil celý film. ()

Foma

Protože jsem očekával disco tupost a chtěl jsme jen vidět Travoltu v akci, tak se musim filmu omluvit, je pěknej romantickej, chytlavej, zábavnej a docela nenásilně solidně výchovnej. ()

dyfur

.....kultový film,ktorý mňa nikdy až tak nebral-hmm asi som nebol v tom správnom čase na správnom mieste....tri hviezdy + jedna navyše z úcty ku klasike..... ()

kagemush

Tož poď ještěrko,puky mám vostrý jak vorlí pohled a lakýrky se blejskaj jak čočky berního úředníka. Pořádně to roztočíme.Jmenuju se Johny, Johny Travolta. ()

lekr

Travolta je borec největší!! Skvěle tančí, skvěle hraje a skvěle baví!! Jeden z nejlepších muzikálů na světě!! ()

honajz2

Tak jsem to konečně viděl a nebýt skvělého soundtracku (včetně Disco Inferno, které někdy poslouchám jen tak... tu desetiminutovou verzi) a překvapivě tragického konce s opodstatněným sebeuvědoměním "srdíčkové" povahy Tonyho, nedal bych ani tři hvězdy. Jinak je to povrchní film, který sice chce vystihovat určitou dobu a určitou část její generace, ale jde na to skrze banální náčrty charakterů postav. Tonyho kamarádi jsou prostě jen hédonističtí sígři, chytrá holka projevuje chytrost pouze skrze znalost slavných jmen, introvertní se snaží zapadnout, ale vždycky tím něco pokazí, Tonyho rodiče jsou nejklasičtější stereotyp nefunkčního vztahu (který by ale s hlubším prokreslením nevadil) a jejich víra se projevuje natvrdlým deklamováním o Bohu, které by takhle jednoduše nevypadlo ani z fanatického věřícího a Tonyho bratr měl sloužit jako prostředek pro Tonyho uvědomění si podstaty života, ale stejně se část s ním dala vypustit, protože si vše Tony uvědomí zničehonic, z banality na taneční soutěži, kterou by nikdy předtím neřešil a že by ho nakopl k vlastní cestě zde taky zrovna nevyplývá. A tak zůstane jen působivá kamera (především ve scénách z klubu - ale pro ty já mám slabost, ačkoli bych do takového místa vlezl asi jen omylem), Travoltovy taneční kreace (které mě zas tak moc nebraly, ale já tanci nerozumím a laicky jsem ocenil pár zajímavých částí) a onen pověstný soundtrack, převážně od Bee Gees, které mám docela rád. V rámci pravděpodobné cílovky to není špatně vedené, ale osobně jsem čekal něco upřímnějšího, kde hudba bude tvořit výrazný podklad a ne stavět samu sebe do popředí. Rád jsem to viděl, pro znalost, ale druhé zhlédnutí nepotřebuji. 3* ()

MrPierc

Ono se sice tomuto filmu každý vysmívá, ale na tu dobu velmi moderní a necenzurovaný film. Dnes se discu každý směje, ale to se budou i naše děti smát té dnešní ... Travolta předvádí svou pohybovou dokonalost i herecký um. Nejlepší je ovšem soundtrack ! ()

shyster

John Travolta nám krásně vlní bokama (ale na tebe Patricku Swayze nikdy nebude mít) a to je tak asi všechno, co jsem si zapamatoval z celého filmu. ()

Attta

Tento film si nikdy nezískal mé sympatie a ani nezíská. Pro někoho možná nostalgická záležitost, ale z diváckého hlediska je tohle šílená nuda. K dovršení všeho si to pusťte s českým dabingem a z průměrného filmu se vám najednou zdá, že sledujete nějakou parodii nebo grotesku a nezachrání to ani hity od Bee Gees. ()

DruidKarel

John Travolta je prej skvělej herec a tanečník... No, tady to potvrdil a ještě povýšil. Neviděl jsem takhle skvělého herce, který by byl tak dobrým i na parketu... 4* ()

Crawler-D

Generační film, který vytvořil kult tanečního stylu disco a který je jedním z opěrných bodů kariéry Johna Travolty. Uvolněné a zároveň s určitým poselstvím pro tehdejší mládež. ()

1frida2

Tak to je jasný. Když jsem ten film viděla v šestnácti, se svým nejlepším kamarádem a pak ještě asi kolikrát se svejma nejlepšíma kámoškama, tak to přece musí každýho trknout, že je to láska na celý život. ()

MarekT

Hudba Bee Gees je sice povedená, ale sama film nemůže utáhnout. Prý jedna z Travoltových životních rolí... no nevím, na mě působil extrémně nesympaticky. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)