Mike (Mike Krüger) a Tommy (Thomas Gottschalk) sú dvaja nerozluční priatelia. Tommy už celé roky píše svoj prvý román, a aby mal na živobytie, pracuje v umývačke na benzínovej pumpe. Mike sedí doma a vynalieza. Jedného dňa vymyslí prístroj, s pomocou ktorého môže fyzicky vstúpiť do deja akejkoľvek prehrávanej videokazety. Funguje to znamenite a obaja si užijú na vlastnej koži dobrodružstvá s hrdinami filmu Indiana Jones, keď sa na chvíľu stanú súčasťou jeho príbehu. Po návrate z filmového sveta sa dvojica so svojím zážitkom pochváli atraktívnej Linde, ktorá si príde dať umyť auto. Žena o tom povie svojmu bývalému manželovi, ktorého firma vyrába elektroniku. O Mikeov vynález sa začnú zaujímať aj Nemci a Japonci. A tak majú obaja priatelia v pätách naraz niekoľko agentov. Začína sa šialená naháňačka a bláznivá hra na mačku a myš. Mike s Tommym prežívajú dobrodružstvá, o akých sa im nesnívalo ani v detstve. Spoznajú, že skutočné zážitky sú oveľa zábavnejšie než akýkoľvek akčný film na videokazete. (TV JOJ)

lepinla792

Jako dítě jsem to hltal, dnes o mnoho slabší a už to není ono. Tak nějak za vzpomínky a s vědomím, že horší filmy pro nás mnohdy byly z těch nejlepších. ()

HBJ

Na tento film jsem šel do kina na základní škole dvakrát po sobě, tak se mi líbil..Teď, když jsem to po létech viděl v bedně, musím uznat, že to má furt něco do sebe, i když hlavně díky geniálnímu dabingu.Je to teda kravina jako prase, ale aspoň srandovní :) ()

marhi

Ano je to tím, že jsem si vystál frontu do blaníku, bylo to na balkon a bylo mi tak devět. Ale za ty roky jsem neviděl jinou kvalitní parodii na klasické filmy indym počínaje. Je tam spoustu trapných foru i těch lepších. Napr. kostky. Z celé trilogie či jak jinak to nazvat, tohle bylo nej. Obzvláště mě baví scéna s Nerem. Nemá tu někdo sirky. Přitom historicky to nejspíš nezápalil, jen to na něj hodili, než ho zabili. Jo starověk. ()

Beat83

Já se u toho velmi bavila, triky a vizualizaci neřeším, jsou to přeci 80. léta. Navíc mám tuhle komedii zažitou z dětství a přehrávanou na videu nejméně 30x. Takže po těch letech je to pro mě zážitek. ()

H_PlatformaK

Začátek ušel. Průběh vtipný sem tam trapný ale konec nudný a zdlouhavý. Je tam sice to video ale přitom to je o tom že ten jeden z tich dvou se zakouká do té holky a pak řeší jejího syna a to je v podstatě celá zápletka. Taky by mě zajímalo co se stalo s tou holkou ze začátku filmu. ()