The Windmill Massacre

• Veľká Británia The Windmill Massacre (viac)

Partia turistov sa vyberie z Amsterdamu na výlet po okolitých veterných mlynoch, ktoré sú pre návštevníkov Holandska pôsobivou atrakciou. Zo začiatku je atmosféra príjemná, čomu pomáha aj usmievavý sprievodca. Keď sa začne stmievať, nastanú nečakané problémy. Autobus sa pokazí a najbližšia dedina je vzdialená viac ako hodinu chôdze. Výletníkom ponúkne nádej vzdialený mlyn. Ešte však ani nestihnú vystúpiť z autobusu, už ich zo vzdialeného lesíka pozoruje muž so zbraňou v ruke. Začína sa nečakané dobrodružstvo, z ktorého nikto nevyviazne živý. (Marceloo)

Karamanlis

The Windmill Massacre je x-tou variáciou na tému, ktorou sa v predošlých rokoch viac či menej úspešne zaoberali už horory ako Dead End, Reeker, Wind Chill, Kingdom Come a pod.., aj keď tentokrát situovaný do neopozeraného prostredia holandského vidieka a s rešpekt budiacim zabijakom, ktorý predvedie aj zopár brutálnych mordov. Holanďania sa každopádne ukázali v dobrom svetle a svojim Masakrom vo veternom mlyne predčili väčšinu americkej žánrovej produkcie z roku 2016. ()

darkrobyk

,,Máte lístek, slečno?" ,,Někde v tašce..." ,,Ach, to nevadí, jeden hříšník navíc...dělám si srandu...pojďte." Úvod je nesourodá mozaika, jejíž cílem je seznámit diváka s hlavními postavami příběhu. Pak všichni nastoupí do výletního autobusu, aby si prohlédli větrné mlýny...autobus se porouchá...a v křovinách číhá kdosi s kosou. Ano, filmů o místě, kam se turisti dostanou, je celá řada. Ale mám slabost pro větrné mlýny, hlavně, když se v pozadí křižují blesky a noc je stále mladá, když déšť bičuje temnou krajinu a z dálky se ozývá chrastění řetězu. Houstnoucí atmosféra, rychlá práce s kosou, střeva ven, hlava letí, hák letí, z prořízlé tepny vodotrysk....Příjemná oddychovka pro temný večer, když se měsíc skryje za mraky a vítr sviští korunami holých stromů. ()

rollman1

Konečně má název filmu aspoň něco společného s obsahem. Je to celkem masakr a ještě k tomu v Holandském mlejně. Po dlouhédobě mé slasherové srdíčko tluče blahem. Dočkal jsem se a po dlouhé tu máme vybíjenou, která je po gore stránce bez problémů a kameraman si konečně neodskakuje na WC když má někdo přijít o hlavu a vše je krásně vidět. Mordy jsou zábavné, krvavé a brutální. Postavy vyjímečně sympatické na pohled a žádná mě vyloženě nevytáčela. Příběhová stránka se snaží být trošku inovativní, ale ikdyž jí to moc nejde, filmu to neuškodí. Zabiják má skvělou masku a potkat ho v noci, mám asi z červených trenýrek hnědé.Je tu zde také prostor pro sequel a pokud bude, chci být u toho. Spokojenost. ()

pornogrind odpad!

The Windmill Massacre je pro mě výsměchem hororovýho žánru. Zároveň ukazuje toprnost a impotenci Nick(a) Jongerius(e) na scenáristické a režisérské židli. Tak stupidní vyvražďovačku jsem dlouho neviděl. Postavy jsou absolutně nesympatický, Killer jalovej a gore ( který sem párkrát zabloudilo ) je spíš k smíchu. Marně jsem na tomhle filmu hledal nějaký pozitivum. Tyhle Windmillský větrný mlýny se točí opačným směrem proti mýmu vkusu. ()

Psychor

Jestliže hororového experta jako mě zaujme na snímku především úvodní půlhodina, jež slouží výhradně pro rozehrání zápletky, vypovídá to o kvalitách hororu mnohé. Letmé seznámení s jednotlivými postavami dávalo tušit, že si s sebou do autobusu přibalily i nějaké ty stíny minulosti, takže jsem tajně doufal, že budu překvapen sofistikovaností scénáře. Jaké bylo mé zklamání, když se Windmill Massacre po chvíli proměnil v klasickou klišoidní vyvražďovačku bez hlavy a paty. Atmosféru také nečekejte. Jestliže se budete nudit, můžete si zatipovat, která postava skončí jako další v pořadí na mlynářově kose. Přiznávám, že Japonce jsem odepsal předčasně. Jeho zázračný únik ze zdánlivě bezvýchodné situace nepochybně zaskočil i samotného scénáristu. Na nizozemský Windmill Massacre divák zapomene ještě dříve, než mlýnská vrtule dokoná svůj obrat o 360 stupňů a já ho tak fanouškům kvalitního hororu nemohu v žádném případě doporučit. ()

• Režisér Nick Jongerius je ochotný dať príležitosť natočiť sequel k tomuto hororu ambicióznemu režisérovi a sám mu je ochotný pomôcť ako producent. (Marceloo)
  • Režisérovi Nickovi Jongeriusovi dodal inšpiráciu strašidelný mlyn, ktorý stál asi 500 metrov od domu, kde prežil detstvo. (Marceloo)