BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (viac)

Recenzie používateľa IZFNP k tomuto seriálu (6)

BoJack Horseman (2014)

BoJack je pre mňa vcelku nečakaný zjav. Cez prvé diely som sa dostala s akýmsi podivným nudením sa, ale záujmom, druhú sériu som potom zhltla za pol dňa a tretiu považujem za vrcholnú tvorbu žánru. Každá ďalšia séria ma potom len utvrdila v tom, že BoJack Horseman patrí dosť možno k naj seriálom vôbec. BoJack mal totiž od začiatku potenciál, ktorý sa mu v druhej sérii podarilo veľmi osobito rozvinúť, v tretej potom tvorcovia dokázali, že si vo svojej depresívnej jazde sú sakramentsky istí a z piedestálu nezostúpili ani v ďalších troch sériách, ktoré boli zdrvujúce, ale zároveň priniesli pár dojemných momentov a na konci úžasnú katarziu. Seriál postupne začal hrať viac a viac na emócie, ale tak fikane, že človeku až po istej dobe dôjde, že nesleduje komediálny streštený seriál o zvieratách, ale dielko, ktoré je podprahovo extrémne depresívne (a neskôr už úplne otvorene depresívne). Epizódy majú scenáristickú i režijnú invenciu a tvorcovia začali časom viac ťažiť zo svojho animovaného sveta. V druhej sérii sa tak objavilo mnoho milých drobností, ktoré proste strašne milo ladili s celým zvieracím konceptom, a každá ďalšia séria vytiahla nové tromfy a nové režijné prístupy. Scenár je neuveriteľné komplexný a silný, hovoríme tu síce o animovanom seriále v ktorom zvieratá predstavujú ľudí, ale dramaticky presnejší kúsok aby jeden pohľadal. Depresívne osudy vystrihnuté ako zo života i satiru celého Hollywoodu BoJack posúva na nový level. Chovanie postáv i dejový vývoj sú na kreslený seriál úžasne konzistentné, scenár však ponúka množstvo prekvapení a občas príde i na nejaký ten zábavný úlet. Navyše si tvorcovia dobre vystavali svet plný známych postáv, priestorov a rekvizít, ku ktorým diváka baví sa vracať. BoJack Horseman je čiernohumornou, údernou satirou, ktorej by mali dať šancu všetci, ktorí sa neboja post-depresie. Tento seriál je perla. S01 - 60% S02 - 80% S03+ - 100% ()

Série 3 (2016) (S03)

Tých 5 hviezd, ktoré možno vidieť u hodnotenia všetkých ukázaných užívateľov, hovorí za všetko. Áno, jeden animovaný pseudokomediálny seriál od Netflixu je skutočnejší, dramatickejší, zaujímavejší, citlivejší, chytrejší a hlavne trejfnejší, než 90% aktuálnej dramatickej tvorby. Klaniam sa. ()

Série 4 (2017) (S04)

Naozaj som práve dopozerala sériu BoJacka, ktorá skončila vlastne vcelku pekne? S BoJackom, ktorý sa usmieva, a s pocitom, že všetko bude dobré? Seriál, ktorý dozrieva ako víno. ()

Churro zdarma (2018) (S05E06)

Wow. Tlieskam. Pre toto je BoJack jeden z najlepších seriálov súčastnosti. ()

Bylo to celkem fajn (2020) (S06E16)

“Sometimes life’s bitch and then you die, right?” - “Sometimes. Sometimes life’s a bitch and then you keep living.” This one was special. Farewell, BoJack, you will be missed. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019