Moby: Disco Lies

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 2008, 3 min

Moby

Videoklip zachycuje příběh mláděte, které v mladém věku uteče z kuřecí farmy a stane se svědkem porážky svých přátel a příbuzných. O deset let později (konec 70. let), kdy kuře vyrostlo, vejde do fastfoodové restaurace „MFC“ (odkaz na KFC) a hledá majitele franšízy, muže v bílém s plnovousem a kovbojským kloboukem (jasný odkaz na plukovníka KFC, zakladatele společnosti). Poté, co kuře přemůže dva majitelovy bodyguardy, kuře pronásleduje majitele až ho dostihne a usekne majiteli hlavu stejným nožem, který byl používaný k zabíjení přátel kuřete. (Nick321)

corpsy

No, niekto má rád kurčatá, niekto bravčovinku, niekto hovädzinku. Niekto zase rád chrústa mrkvičku, paradajku, papriku, šalátik. No a vlastne všetci využívame produkty našej planéty. Občas sa zvieratká rozhodnú, pochutnať si aj na našom mäsku. Tie však aspoň zožerú všetko, čo ulovia, kdežto ľudia...stačí sa pozrieť do jedální a reštaurácii na ich zostatky na tanieri. Moby mal točiť radšej o tom a nie o akejsi nezmyselnej pomste jedného kuriatka. ()

whack

Je to všetko lož! Tie vaše vysmiate fialové kravy a veselé kuriatka, to je všetko lož! Bohužiaľ je to pravda, ľudia nevedia, ako prebieha proces v živočíšnej výrobe. Netušia. Je strašne pozitívne, keď človek s takým obrovským vplyvom využíva hudbu na osvetu. Mali by to púšťať namiesto reklám. Necenzurovanú verziu hlavne. ()

• Existují dvě verze videa, jedna cenzurovaná a druhá necenzurovaná. V cenzurované je porážka kuřat vystřižena. V necenzurované verzi, když kuře dostihne majitele, je jeho smrt naznačena krví stříkající přes plakát MFC, zatímco cenzurovaná verze zobrazuje pouze plakát. A nakonec zatímco v necenzurované verzi kuře v ruce drží majitelovu useklou nohu a směje se, v cenzurované verzi drží pouze jeho brýle a z kyblíčku, který leží na stole před kuřetem a který obsahuje hranolky, burger, z něj čouhá majitelova ruka. (Nick321)
  • Ve videoklipu si majitele fastfoodu zahrál přímo Moby. (Nick321)
  • Video je zcela určitě produktem Mobyho veganství a jeho silného aktivismu za práva zvířat, protože představuje silné prohlášení proti masnému průmyslu. (Nick321)