Šéfkuchár Adam Jones (Bradley Cooper) mal všetko, čo si len mohol želať. A svojou vinou o to všetko prišiel. S dvoma hviezdičkami od Michelina mal bývalý enfant terrible parížskych reštaurácií pocit, že mu patrí svet. Vždy robil veci po svojom a inak a jediné, čo ho zaujímalo, bola dokonalá explózia chutí na tanieri. Teraz sa o to musí pokúsiť znovu – otvoriť svoju vlastnú reštauráciu a získať nepolapiteľnú tretiu michelinskú hviezdu. Na to ale bude potrebovať získať na svoju stranu tých najlepších ľudí. BURNT je výnimočne vtipný a emotívny príbeh o láske k vareniu a jedlu, o láske medzi dvoma ľuďmi a o sile ponúkanej druhej šance. Film má hviezdne herecké obsadenie – okrem Bradleyho Coopera sa diváci môžu tešiť aj na Siennu Miller, Umu Thurman, Aliciu Vikander, Lily James, Emmu Thompson, Daniela Brühla či Omara Sy. (Forum Film SK)

111alena

Celý čas to bola nuda v kuchyni, pod taktovkou cholerického a egocentrického šéfkuchára. Ja byť jeho zamestnanec, tak ho tými jeho nožmi asi zapichnem a zdrhám kade ľahšie. Prehnaný príbeh s prehnanými reakciami a emóciami. Jeme,aby sme žili, nežijeme preto, aby sme jedli, ani keď je to jedlo od šéfkuchára s mišelinskou hviezdou. ()

Sejkorka

Ať dělám co dělám, na víc než na 2* to není (asi tak 50%) Pokud člověk není gastronomickej úchyl, nic mu to kuchyňské prostředí neřekne. Šéf od Jon Favreau je mi svým prostředím (pojízdného bufetu) rozhodně bližší. Navíc mi dost nesedí Bradley Cooper - obecně, nejen zde. Ty jeho neustálý výlevy fakt už chvílema jdou na nervy. Sienna Miller se snaží, navíc je tu Daniel Brühl, Omar Sy,  Alicia Vikander, Uma Thurman, Emma Thompson. No, v neděli po obědě s drobným šlofíčkem to nakonec ujde. ()

ImDude_man

Vedle filmu Le Mans 66 další důležitý film o srdcařství, jen v tomto případě vyfabulovaný. Když pominu, že zbožňuji dobré jídlo, takže filmy z prostředí špičkové gastronomie stejně jako soutež MasterChef a stejně jako Pohlreichův boj neboli Pohlreichs Kampf s českou gastronomií mám moc rád. Klíčové ve filmu jsou dvě scény, přesněji jejich kontrast. První domnělá návštěva michellinských byla jako brutální boj o život (nakonec prohraný). Při skutečné návštěvě (nakonec vítězné) už z toho dýchla absolutní důvěra v tým, který si chef vychoval. Bradley Cooper je moc dobrý herec se širokým záběrem od žoldáka v A-teamu, přes špičkového kuchaře až po muzikanta a tvůrce popové hvězdy. A mezitím si ještě střihne nějakou tu šílenou Pařbu. Filmu dávám 80%. A při své nejbližší návštěvě Prahy se chystám i s dětmi a vnoučaty do vietnamského bistra na Smíchově, které vyhrálo duel v rámci Pohlreichova souboje restaurací i když mají vixlajvantové ubrusy. Takový gastronomický punk jako jakýsi fast food v Singapuru, oceněný michellinskou hvězdou ()

negativ

Možná bych dal víc, kdybych nebyl z oboru. Bylo to zase mimo realitu, jak to u filmů z prostředí profi kuchyně už tak bývá. Jinak příjemná podívaná. ()