Tajný agent uzavrie zmluvu s počítačovým hackerom, ktorý prelomí bezpečnostné kódy k jadrovým zbraniam. Skôr ako sa však dohoda splní, do situácie sa zapletie skupina teroristov. Agent je zabitý, kolegovia už nájdu len jeho telo. Nutne však potrebujú fakty, ktoré poznal len on. Nová technológia umožní preniesť časť vedomia do iného mozgu, ktorý ale musí mať akési „prázdne miesto na zápis nových hodnôt". Túto podmienku spĺňa len jeden prísne strážený agresívny väzeň. Po operácii sa mu v mozgu miešajú jeho vlastné spomienky so spomienkami mŕtveho agenta. To čo sa stane potom a ako sa väzeň zachová nedokáže predpokladať nikto... (TV Markíza)

BigJohn02

Dobrá akční scifi jak za starých časů. Charismatický Costner, krásná Gal Gadot, skvělé obsazení, co víc si přát? Akorát chudák Ryan zase chcípnul hned na začátku. ()

Rorschach_SK

"Já toho zmrda varoval, že když mi ublíži, odskáče si to." Pozitívum tohto snímku vidím v tom, že rovnako ako v Život (2017), ani tu Ryan Reynolds neprežije viac ako prvých 10 min (vrátane úvodných titulkov). Nebude tu aspoň priestor na jeho crynge humor a tupé grimasy. Inak je to len priemerné béčko, s nezmyselne sa chovajúcimi postavami a scenárom, ktoré nezachráni ani menami nabitý kasting, a nudnými prestrelkami. Ďalší s množstva príkladov, keď priemernému režisérovi a scenáristom dáte pár diamantov, aj tak s nich vyrobia sračku. Ale na Gal Gadot sa fakt dobre pozerá, kvôli nej by som sa nechal pokojne preniesť do tela 60 dedka, však medicína robí zázraky. ()

peproch

Skvělá idea filmu: operační a technologické přenesení vzpomínek poctivého agenta a dobrého manžela do hlavy asociálního trestance. Mizerná příběh: permanentní vzájemné pronásledování se. Hezká zápletka: trestanec pokud obdrží hezké mozkové vybavení mohl by se stát i dobrým a milovaným a milujícím. Excelentní herecké obsazení: ovšem Gary O. a Tommy LJ v naprosto statických bezcharakterních rolích. Vlasně se mi ten film líbil, Jednou vidět stačí ale akce, fofr a hezké tváře. ()

JohnDark

Nebezpečný spojenec - Criminal, Akčný sci-fi, USA, VB 2015, R: Ariel Vromen, H: Kevin Costner, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Gal Gadot, Alice Eve, Ryan Reynolds, Michael Pitt, Lara Decaro, Jordi Molla, Antje Traue, Scott Adkins, Amaury Nolasco, Danny Webb, Colin Salmon, 40% ()