Mistr hypnózy

• Čína The Great Hypnotist (viac)

Uznávaný psycholog Xu Ruining je vycházející hvězdou na poli hypnoterapie. Jednoho dne ho bývalý profesor požádá o pomoc při řešení zapeklitého případu. Tím je pacientka Ren, která se pro zkušeného terapeuta stává opravdovou výzvou. Na první pohled křehká žena reaguje na jakékoli pokusy o proniknutí do její mysli velmi agresivně a zůstává jeho originálním metodám, se kterými jinak slaví velké úspěchy, nedostupná. Až později si Xu uvědomí, že se sám zaplétá do nastražené pasti. (Cinemax)

DaViD´82

Odborník na hypnózu na slovo vzatý a zapeklitý případ zdánlivě racionální pacientky "vidící mrtvé", se kterou si kolegové nevědí rady. Mysteriózní thriller o dvou postavách, které se během jedné noci skrze psychoterapii a hypnózu dostávají k jádru pudla. Filmů podobného ražení (ať již přímo pracujících s hypnózou či třeba sny) již pár bylo, ale těch opravdu dobrých zase až tak moc ne. Zvlášť těch, co by byly takto dobře vymyšleny, vystavěny a dlouho i kvalitně zrealizovány. Ve své podstatě do pointy není moc co vytýkat. Zato po ní... Nechápejte mě ovšem špatně, problém rozhodně není v pointě jako takové, ale až v tom co následuje. Těžko totiž hledat jiný film podobného ražení, který by strávil doslovným vysvětlováním dobře patnáct minut stylem "záběr po záběru, větu po větě, pohled po pohledu". Navíc to není opodstatněné, jelikož to není až tak zamotané, aby si to divák nezvládl rozmotat sám (ostatně je pravděpodobné, že to do určité míry prokouknete ještě před vyjevením). A aby toho nebylo málo, tak po tomto následuje ještě pěkných pár minut, které tomu škodí zdaleka nejvíce; a to sice melodramatická tečka, která je nadbytečná a jak z filmu zcela jiného žánru. ()

Trisis

Dobrá oddychovka. Trochu moc prekombinované, snažiace sa o šokujúce zvraty, ako vo väčšine ázijskej produkcie mierne ohavné herecké výkony (no omnoho kvalitnejšie ako sme zvyknutí), veľmi slušná réžia, kamera, soundtrack, aj keď je tu zjavné kopírovanie... no a čo, zabavil som sa. Niečo medzi tri-štyri... ()

*CARNIFEX*

K doktorovi Sü, špecializujúcemu sa na liečbu zlého psychického stavu pacienta kontroverznou formou klinickej hypnózy, prichádza jedného dňa na odporúčanie bývalej profesorky Fang mladá žena, ktorá neustále presviedča svoje okolie o mimoriadnych schopnostiach vnímať i vidieť mŕtvych. Podarí sa úspešnému lekárovi pomôcť záhadnej neznámej? Každý jeho predchodca to totiž po pár sedeniach vzdal ... V prvom rade musím poďakovať akémusi užívateľovi "langi" (titulky.com), ktorý spravil "sub." k tomuto snímku, ktorý mi "hnil" v kompe už pomerne dosť dlhú dobu. Priznám sa, že som ani len nedúfal, že by niekedy mohli spatriť svetlo sveta, takže vrelé díky. O "Great Hypnotist" som sa dočítal pomerne dosť, takže moje očakávania boli celkom vysoké. Napriek udeleniu "len" troch hviezd sklamaný ale zďaleka nie som. Zápletka a jej postupné rozuzlovanie boli solídne, takže o strate času nemôže byť ani reč. Chvíľu som uvažoval o 4 hviezdach (možno to časom aj zmením), no napriek tomu, že je film vďaka téme veľmi zaujímavý, na vyššie hodnotenie mi (asi) niečo predsa len chýbalo. ()

Vavča

Nevím, co tady řádí za šotka, ale už jsem před několika týdny hodnocení i komentář k filmu psal. Vynikající psychothriller s odkazem na Vertigo, úžasná estetika připomínající film Re-cycle, perfektní herecké výkony od obou hlavních postav, tedy psychiatra a jeho pacientky. Příběh projde řadou nečekaných promeň, napětí by se dalo krájet, Karen Mok měla po delší době štěstí na vynikající titul. Pro někoho možná příliš polopatický konec, ale pozitiva filmu bohatě převažují, rozhodně doporučuji ke shlédnutí, minimalistický námět a maximální zážitek, taiwanský režisér Leste Chan si řekl o moji pozornost. ()

MartinezZ

Bacha na spoilery :) ~~~ Překvapivě dobře udělaná, zahraná, koukatelná a vystavěná věc, kdy tím nejlepším je pokud možno nevědět o příběhu nic a nechávat se postupně překvapovat, což se tady daří (takže dál před zkouknutím filmu čtěte fakt jen na vlastní nebezpečí) ~ Psychiatr, zabývající se hypnózou, dostane případ: Žena, která tvrdí, že vidí duchy. Byla již u mnoha kolegů a žádný neví, co s ní. Potřeba je odborník, který používá ne zcela standardní metody, a tím je právě náš psychiatr. Příběh je tedy daný a divák se jen těší na to, co z toho vyplyne - vidí duchy, nevidí duchy, bude to čínská moderní variace na Šestý smysl nebo ne...? Jenže po čase začne všechno mít jakési trhliny a během léčby se děje něco, co by se dít tak úplně nemělo. Ano, musím uznat, že na 100 minut je to tak akorát natažené a plné zvratů, takže to nepůsobí až tak přeplácaně, jak by mohlo. Bohužel, jak uvádí DaVid'82, ten závěr se skutečně velmi podrobným vysvětlováním to celé trochu kazí, protože jednak se tím odhalí drobné nedomyšlenosti a druhak to působí až moc křečovitě ála "musíme to vysvětlit úplně všem, i těm naprosto nedůvtipným". Nemá to vůbec špatný nápad, ale hlavně díky dost dlouhému závěrečnému vysvětlení to začíná působit značně neuvěřitelně přeplácaně, což mi do té chvíli tak moc nepřipadalo. Ano, samotné vysvětlování stále ještě vypráví příběh a není tak jen pouhým popisem, co se kdy skutečně během filmu dělo, ale působilo to na mě asi jako celé Inception smrštěné do deseti minut. Subjektivně mi těch 104 minut, něco přes hoďku a půl, ale přišlo o dost delších, a to neříkám jako výtku :) ()