Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

Godhaj

,,That seems crazy now, but it was before the cocaine was illegal.“ ,,Cocaine was always illegal.“ ,,Yeah?“ Nalákán na zábavný pseudodokument o tenisu jsem byl nakonec zklamán tím obrovským množstvím sexu a záchodového humoru. Přitom způsob, jakým je to natočené, nabízel spousty a spousty příležitostí k zábavným momentům. Tvůrci toho však nevyužili a místo toho zaplnili stopáž nahotinkami, sprosťárnami a blbostmi, které mě příliš nerozesmály. Alespoň Kit konečně našel roli, ve které dokázal naplno využít svých duševních i hereckých schopností. Skicař, královna Alžběta a úchylný moderátor byli naprosto mimo, jen Copperfield mi přišel sympatický. ()

Guran odpad!

Bože, taková blbost a já jsem tomu i chvilku věřil. Pak mi to přišlo až ulítlé a nereálné, až jsem si musel vyhledat informace. Žádný Aaron Williams - je to fikce! Ne, že by mi to vadilo. Zde kámen úrazu opravdu nebyl. Spíše právě to zpracování a způsob podávání humoru, který pro mě hunor není. Je to jedna velká trapárna a ostuda americké kinematografie. ()

Vocoun

Jedním slovem masakr. Že je Samberg hodně ulítlý dokázal už v Thats my boy a dalších projektech, ale Sněhovi jsem to teda fakt netušil. Film prostě paroduje úplně všechno. Tenisty, tenis samotný, Brity, Švédy, Kanaďany, no prostě najdete vše. Je to hodně nekonvenční až místy za hranicí, ale proč sakra né. Proč by Královna nemohla pořádně vyfuckovat prohrávajícího tenistu a pak mu dát nakládačku? Scéna s drogama v raketě, lajnách a všude byla dokonalá. Jasně občas je to fakt hodně úchylný humor, ale přiznám se, že ten mám docela dost rád. Nemá smysl o tom nic moc psát, prostě si to pusťte. Pokud vás to zhnusí, je mi vás líto, pokud se budete trhat smíchy, tak ne :) Čistá úchylácká zábava s přesně trefenou délkou, už by to bylo pak asi nudné. Jen závěr mě malinko zklamal, ale nemůže být vše dokonalé. Pěkné 4 * a 79% ()

germiny

Je to tak bizarní, že se k tomu opravdu píše komentář velmi špatně :-) Kdo viděl pochopí, kdo neviděl - pochopí až uvidí :-) Upřímně řečeno tak jsem se nezasmál od vidění Co jsme komu udělali. Byť je tu však styl humoru absolutně rozdílný, výsledný efekt je více než uspokojivý. Nechápu jak někomu takový nápad může dojít na mysl ... ()

DeDanu

Já myslela, že z těch tenisových hvězd mají smysl pro humor tak akorát pánové Štěpánek a Djokovič. A hele, jsou i další a i tací, u kterých bych to ani ve snu nečekala. Jeden gag za druhým, jeden hezčí než druhý. A kolik se jich do těch 43 minut vešlo! A navrch může člověk hádat z koho a z čeho si v které scéně zrovna střílejí. A všimli jste si hudby? Tenhle filmeček je síto. Oddělí tenisové snoby od těch, co tenis mají opravdu rádi. ()

MartinTerran

Tak tohle bylo šílené, vtipné a samozřejmě absurdní, prostě super parodie na tenis a také Brity obecně. Byl jsem od začátku napnutý jak to skončí, ale tohle jsem opravdu nečekal, prostě brutal komedie, které není nic svaté. Rozhodně stojí za zhlédnutí, krátké, vtipné a úderné. Řekl bych že povedenější než Tour de doping. Hodnocení: 82/100. ()

PlayEasy

My jsme milovníci tenisu, a tak jsme si tento film nějakým způsobem sehnali a podívali se na něj. Jasně, čekali jsme, že to bude trošku baclé, ale ono je to o "trošku" víc, než jsme čekali, navíc i úchylné a vulgární. Ale několikrát jsme se zasmáli, takže jsou to hodně smíšené pocity a nevěděli jsme ani to, zdali máme hodnotit tento film. Nakonec jsme se rozhodli tak, jak jsme se rozhodli. 50% ()

Alex007

Tohle byl masakr! Absolutní výbuchy smíchu. Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavil. Tenhle film zařazuji mezi top komedie co jsem zatím viděl! D O P O R U Č U J U ! ! ! ***** ()

kubas369

5/10. Tohle je hodně výstřední film o jednom výstředním zápase dvou naprostých retardů. Má to pár zajímavých nápadů u kterých jsem se i zasmál ale jako celek to je spíše takový ten trapnohůmor, který po chvilce přestane bavit. Na druhou stranu to má snesitelných 40 minut, takže proč ne. ()

Eywa11

Toto je NEPOCHYBNE presne taká konina, ktorá sa vám buď bude páčiť, alebo nad ňou budete nechápavo krútiť hlavou. a tá IKEA basa.... :D ()