The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (10)

The Last of Us (2023)

1. Řada **: nafouklá bublina, kterou zabíjí obsazení (Mandalorian je v pohodě, ale mongoloidní jogurt je tragédie), ve které se drtivou většinu části žvaní, scénář si nabubřele myslí, že divák vydýchá cokoliv (jakýkoliv artový experiment) a proboha hlavně nebuďte fanouškem stejnojmenné hry. Podrobně u jednotlivých epizod. ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

Srovnávání se hrou řešit nebudu - předesílám. Prostě konzumace seriálu. Máme tu Mandaloriana a nano-Terminátora, pak nějakou pipku zajišťující diverzitu. Začíná to 20ti minutami brutální nudy. Pak začne bez varování chaos. Postavy bez rozmyslu někam jedou (jako plán a smysl je jaký?) a celé to působí jako cut-scéna ze hry. Skriptované, účelné a hrající na efekt. Najednou bum: “O 20 LET POZDĚJI”. Teprve teď se spoušti “apokalyptické zobrazení světa” a za mě, klidně až tímto to mohlo celé začít. Alespoň by si seriál odpustil tu trapnost “starší o dvacet let a prakticky to není poznat”. No nic. Co (nečekaně) je jako pěst na oko, je mongoloidní jogurt (Marigold může být spokojen). Je jedno, jestli vycouvá z předchozího projektu (s výmluvou na duševní zdraví = do dlouhodobého projektu by ji vzal jen blázen). Ale protože tvrdí, že je jogurt, v tabulce odškrtnuto a nikdo nesmí okolo ani pípnout. Lesba je totiž dnes každá druhá, takže jogurt má tabulkově větší cenu. A obzvlášť s diagnostikovanou mentální anorexií. Jistota angažmá zaručena. Každopádně prvních 20 minut sotva * (za jízdu autem) a zbytek slibné ****. ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Sice začínáme zase -20 let (v Jakartě o které se mluvilo minule), ale je to naprosto perfektní. Žádná nudná omáčka. Fenomenálních 10 minut. Bohužel jen 10… pak začne maraton protivného chování jogurtu. Sledování je snesitelné prakticky jen když mlčí, protože jogurt vede non-stop jen arogantní kecy. Sice ty kecy jsou vedeny ve fantastického vizuálu (neokoukané lokace), ale protože se žvaní doslova pořad, děj se vleče. Celou epizodu zachránila až scéna v muzeu. Dost mě taky ruší ta ruční kamera se kterou se pořad nějak hloupá, hýbe a otáčí (místo dynamičtějšího střihu). Je to přesně opačný extrém střihu 2x za vteřinu. ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Tak tohle je bizár. Po 15ti minutách děje se zcela zbytečně spustí debilní vedlejší životopisná linka homo páru (jak jinak, HBO by určitě mohli zaručeně žalovat za diskriminaci, kdyby pár byl hetero), kdy proskáčeme roky 2003-2007-2013-2023 a trvá to mučivých 45 minut. Neděje se tam nic (pokud nepočítám pěstování jahod a homo-sex). A celé ve finále jen proto, abychom věděli kam Mandalorian a jogurt jdou. Jediné pozitivum epizody tedy bylo, že jsem se nemusel většinu epizody dívat na jogurt. A to si zasluhuje hvězdičku. ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Ten post-apokalyptický vizuál funguje dokonale. Ty peníze v tom jsou opravdu vidět. Epizoda jako taková je schizofrenní. Obsahuje zajímavé momenty, ale i chvíle, kdy se hodně mluví (o ničem). Těch je bohužel většina. Jogurt pomalu přestává protivně přehrávat (za mě významné plus). Pozn. Pobavilo obsazení Rose z Dva a půl chlapa :). Vidět ji hrát jinou postavu je zvláštní. ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Neslyšící a ještě černoušek, jé… to muselo strhnout tabulky (a ani nemusel být jogurt, aby ta role v seriálu byla tutovka). Každopádně, epizoda překvapivě nenavazuje na předchozí, ale běží s ni paralelně (tedy prvních 15 minut, pak se to propojí). Na můj vkus se vše neskutečně vleklo (jako z čeho se vzalo hodnocení jako nejlepší epizody teda nepochopím). Hrozně zbytečně se tam žvaní. Skupinka v podzemí (kde mají být zavření nakažení) dělá kravál a hulákají jak mentálové a doslova 2/3 stopáže epizody se neděje nic. A samozřejmě, že přišla chvíle, kdy mě seriál ale nehorázně vytočil - to jako nešlo zamířit, vystřelit a psycho-Rose vyřešena? Uřízni hadovi hlavu… atd. Ukazuje to na lacinost scénáře (s ohledem jak to stejně ve finále dopadne). Pozn.: nejlepší (pětihvězdičková) pasáž epizody trvá pouhých 5 minut. Takže současných 91% si tohle opravdu nezasluhujete ani omylem. ()

Rodina (2023) (S01E06) odpad!

Je to špatný. Jogurt promluví a sere mě (opravdu její projev je na pěst). A protože s Mandalorianem cestují už zase jen ve dvou, nažvaní toho celkem dost. A dokonce i když potkají další postavy (včetně co nečekaně za 20 let vůbec nezestárnula), se žvaní, žvaní a žvaní… a ten hloupě prezentovaný precedent s fungujícím Komunismem, epizodě také nijak neprospěl. Bylo to horší než E3? Rozhodně. ()

Napospas (2023) (S01E07) odpad!

To snad ne… už po třech minutách mě epizoda vyděsila: to jako bude celá jeden velký  flashback o jogurtu? A ONO FAKT JO! Naprostý vrchol zbytečnosti a čirá esence nudy. Bezkonkurenčně nejhorší a nejotravnější epizoda seriálu. LIVINGDEAD - podepisuji v plném rozsahu. ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

Dle hodnocení druhá nejlepší epizoda? KDE!? Ze seriálu se vyklubala nafouklé bublina (stejně jako z Rodu Draka). Post-apokalyptický vizuál, který držel nad vodou předchozí epizody se tady nekoná. Vůbec. Polovina epizody pryč a děj se jen plácá na místě (protože Mandalorian má bebí a celou epizodu hajá). Když už se pak konečně začne něco dít, je to jeden trapas za druhým - jako vážně dva chcípáci na pokraji vyhladovění, utáhnou mrtvého koně (cca 450kg) !? Jako fakt jednu minutu je na umření a druhou jako rybka a pacifikuje jednoho borce za druhým? Atd. Za pozornost stojí max posledních 10 minut. Pozn.: kopty to dost trefil. ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Jeden den hraje Melu Gibsonovi dceru a druhý už probíhá těhotná po lese… ten čas letí. Každopádně neskrývám radost - je to flashback! Takže jogurt-free děj. Bohužel jen 10 minut :(. Pak zase Mandalorian s jogurtem někam jdou a žvaní o hovadinách. Naštěstí žvaní obklopeni “správným vizuálem” a jogurt je jak vyměněný. Naprosto nulové chování nesnesitelné pizdy (jako kdyby to takhle nešlo od začátku). Bohužel když už konečně dojde na něco jiného (než žvanění) je to 10 minut před koncem (a samozřejmě ne celých deset minut) a musí to být zprzněné nějakou artovou idiocií (akce za doprovodu vážné hudby, která překrývá původní zvuk). Tohle je ztracený a bublina definitivně splaskla. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)