Dai hao mei zhou bao

• Čína 美洲豹行動 (viac)

Soukromé letadlo na cestě ze Soulu do Taipei je uneseno teroristy, kteří požadují propuštění svého vůdce z vězení. Během útoku je letadlo vážně poškozeno a pilot musí nouzově přistát v obranném pásmu Pekingu. Aby situaci vyřešili, Čína a Taiwan musí poprvé po čtyřiceti letech navázat diplomatické styky.
Politický thriller režiséra Zhang Yimou, který se žánrově vymyká jeho obvyklé tvorbě. (Fingon)

Fingon

Popis na Wikipedii ve mně vyvolal dojem, že jde o poloamatérský film... a ano, scény se odehrávají v prostoru letadla a na poli kolem, ale jako amatérský tvůrce bych si přál mít takové vybavení, letadlo, vrtulník atd. Zbylý děj je vyprávěn pomocí sekvencí rychle se střídajících fotografií doplněných off-screen vypravěčem. A Gong Li nehraje žádnou statečnou letušku, ale členku bandy, která se ovšem s přibývající stopáží proti svému veliteli vzbouří. Závěr filmu (podkreslený čínskou hitovkou) je prokládán (alternativními? Nepoužitými? Nepovedenými?) záběry tematizující předchozí děj. Délka filmu 77 minut ()

OG_Swifty

(Temer) zapomenuty filmu Zhanga, ktery se vymyka svym zasazenim do moderni doby - narozdil od jeho ostatnich filmu se ale jedna vizazi o takovy studentsky film, upgradovany dvema dobryma hercema (Li Gong a You Ge) a pristupem k vrtulnikum a letadlu. Film taky doplatil na to, ze byl castecne cenzurovan CCP, takze z toho zbylo tohle dilo nedilo.. ()

tompaulman

Ani náhodou bych nepoznal, že to je Zhangův film. Začátek mě moc nechytnul a ten 80's čínskej pop tomu moc nepřidal, ale pak už to bylo solidní drama. ()