Dříve bojoval svou výřečností, když hájil právo v zemi plné bezpráví. Nelítostné vyvraždění svědkovy rodiny ho donutilo k akci - začal spravedlnost hájit bojem, když soudy jsou bezmocné. Je mu ale v patách ke všemu odhodlaná policistka (Cynthia Rothrock), která neví, že někdo najal vrahy, aby překazili vykonání spravedlnosti. Někdo, kdo stojí neviditelně v pozadí za všemi vraždami. Někdo, kdo je jí blíže, než by si mohla představit. Spravedlnost na sebe může brát různé podoby, někdy je víc než zákon. (Hamer Film)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Biao Yuenom. Má dosť dobrý príbeh o žalobcovi, ktorý sa snaží dostať do väzenia čo najviac zločincov, pričom tých, ktorí sa chybou súdnictva dostanú von potom osobne zabije. Problém ale nastáva, ked´ sa stane hlavným podozrivým týchto vrážd, za čo môže výborná policajtka Cynthia Rothrock a taktiež sa dostane do konfliktu s dalším samozvaným sudcom a katom, ktorý ale nemá problém zabíjať aj nevinných. Ale veľmi ma mrzí, že tento výborný námet je pokazený zlým spracovaním. Po veľmi dobrej a vážnej úvodnej dvadsaťminútovke nastúpi zbytočný humor a príbeh sa podstatne zhorší a stane sa len obyčajnou nudnou výplńou medzi akčnými scénami. Akcie tu je dosť, prichádza približne v pravidelných intervaloch a som s ňou nadmieru spokojný. Najviac sa mi páči Yuenova akcia v podzemnom parkovisku, kde sa ho snaží zraziť niekoľko automobilov, súboj Yuena s Rothrock a celý vážny úvod. Ale aj všetky kaskadérske kúsky, ktoré tu Biao Yuen predvádza sú perfektné, na jeho schopnosti je radosť pozerať a v tomto filme toho predvedie asi najviac. Na tomto filme musím veľmi pochváliť porušenie množstva typických znakov akčných filmov, pretože tu zomrie až moc ľudí, pri ktorých by ma to ani nenapadlo. Veľmi ma mrzí, že môžem dať len takéto hodnotenie, ale to spracovanie príbehu mu až moc uškodilo. Základ príbehu, herecké obsadenie, akcia, ale aj to množstvo prekvapení môžem len chváliť, ale nanešťastie som sa až príliš často nudil. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 65%. ()

castor

Pustili je. Klíčoví svědci (včetně celé početné rodiny) jsou totiž po smrti. Žalobce jim přitom slíbil, že budou v bezpečí. Sundá tak soudní paruku a začne hájit spravedlnost po svém. To se ale rozhodně nelíbí neodbytné policajtce Cynthii Rothrock, které stačí na čtyři hošany jedny želízka. Corey Yuen, který ve stejný rok prvním Karate Tigerem úspěšně vstoupil na americký trh, se docela vytáhl, ačkoliv dialogy jsou tradičně křečovité až směšné, takže tvůrci měli klidně častěji „utíkat“ k akci, která je nápaditá, se zajímavými úhly kamery a plná solidních akrobatických a kaskadérských kousků. Cynthia tu potvrzuje typ rolí, který ji provázel i v dalších letech – policajtka s vyřídilkou, která kope zatraceně vysoko. Mnohé podivné hongkongské emoce nakonec vynahradí závěrečná půlhodinka, která je stejně béčková jako předešlé minuty. ()

Flipnic

Jako kluk jsem tento film vlastnil na staré VHSce jako "nutné zlo" k nějaké USA akční pecce ... Jenže on ten film nebyl vůbec špatný a koukal jsem na něj docela často. I když jsem z něj nechápal vůbec nic. Po skouknutí po více jak 20 letech mi připadal stále hodně v pohodě. Holt můj superoblíbený akční režisér Corey Yuen se nezapře. Každopádně toto považuji za jeden z jeho slabších výtvorů. Skvělá "kopací" Cythia, velmi dobrý Biao Yuen, výborný černošký zabiják Peter Cunningham (objevil se jako superrychlý černošský karatista ve vedlejší roli v Coreyově Karate Tiger (1985) a zlotřilý a téměř neporazitelný zkorumpovaný plicejní šéf Melvin Wong si to zde rozdávají ve velkém stylu. Tak jak je u režiséra zvykem - dinamika, rychlost, akce střídá akci. Bohužel se film jaksi nevyhnul na počátku debilnímu HK humoru a připomíná některými scénami dokonce (a to mu zase přičítám k dobru) HK CAT III kruťárny z počátku let 90. Zabití dědečka mladého svědka je dost drsné, plus výborná hra stínů a berav. Cynthia v UNCUT verzi nedopadne taky moc pěkně ... Každopádně film si strašně v akcích pomáhá střihem, což mi dost vadilo. Dost akčních scén je dnes již trochu naivních a je dost vidět, jak byly tvořeny. I tak se jedná ale o velmi příjemný koukatelný akční nářez. Příznivcům HK rubáren jen doporučuji. ()

Vavča

Akční pecka, která ani po letech nezrezivěla, právě naopak. Corey Yuen na režisérské stoličce prokázal svůj talent, Yuen Biao řádí jak utržneý z řetězu, doplňuje ho skvěle Cyntia Rothrock a další. Na poměry žánru celkem neotřelý přístup k příběhu a postavám, alterantivní konce jsou slabé proti originálu, který si dovoluje celkem nevídané. Vynikají nejen souboje tělo na tělo, vynikající jsou i další kaskadérské kousky jako zběsilá automobilová honička na začátku. Tenhle snímek nabízí jak solidní příběh tak hlavně neuvěřitelně nabušenou akční choreografii, která překonává mnohé dobové souputníky minimálně o pověstný chlup no a produkci poslední doby tak přinejmenším o délku koně. ()

Adrian

HK 80´s v plnej sile, ktora i dnes vyludi uznanie. Zo spatneho pohladu je zaujimave sledovat vyvoj akcneho zanru v HK. Nielen odlisne fazovanie zaberov, ale i choreografia subojov. Mrstnost ostala, len od tvrdosti a sekanosti pohybov sa preslo k vacsej ladnosti, roztahanosti, az k urcitej baletnosti. Plusom je aj pribeh, ktory vykazuje nekompromisnost v zachadzani postav ako i pesimitickejsie celkove vyznenie (plati hlavne pre HK verziu, ktora ma oproti americkej odlisny zaver). ()

• Bolo Yeung se v rámci filmových příprav věnoval psychickému tréninku Melvina Wonga. (Conspi)
  • Kaskadér a lektor bojových umění Meng Hoi se hned v několika případech objevil ve filmové roli Cynthie Rothrockové coby její dublér. (Conspi)