Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

lusota

Vlastně ani nevím, jestli jsem to s těma čtyřma hvězdama nepřehnala. První půlku mi bylo spíš trapně, lehce jsem se nudila a na internetu jsem si paralelně gůglila, jestli je Charlotte Gainsbourg opravdu i ve skutečnosti tak nesympatická. Pak to ale chvílema začalo být vtipné, příjemné, trapnosti ubylo a na Alici jsem si zvykla. Takže podtrženo a sečteno - milý film, žádný zázrak, ale nakonec jsem byla celkem spokojená. ()

jozindodulik odpad!

Film o tom, jak to mají nepřízpusobiví ve Francii těžké..jací jsou to vlastně chudáci a borci, se kterýma každý jedná jako s odpadem..v podstatě reklama na imigranty..jo..přesně takhle to tu určitě bude vypadat (y) ()

pavelpetr

Velmi zvlastni film od ktereho jsem asi uprimne cekal dost po Nedotknutelnych. Uplne me to nebralo. Ale jsem rad ze jsem to videl. Lepsi nez to opakovani archivnich snimku v TV. ()

Snakefinger

Tak na tento film jsem se díval v době tkzv. probíhající uprchlické krize. Milý Omare Sy, kde jsi nechal svůj šarm, který jsi dal do filmu Nedotknutelní? Přiznám se, že jsem ti nevěřil ani slovíčko. ()

gizi

Jak se jim to jen povedlo, že ten film, ačkoliv se zdá nenápadný, dokáže být tak působivý. Moc pěkná podívaná. 80%. ()

Pignon

Tohle mělo kouzlo francouzské kinematografie, na střechách Pařiže, jako za Belmondových časů. Nejvtipnější scénka s Rusem, který se snaží úřednicím vysvětlit, že nemá pas a ani červený papír, který mu dali jako zástavu. ()

Googooplexer

Od prvého záberu (v ktorom je ilegál až na vpičikonci že ďalej sa už ani nedá) až po posledný, výborné. Vôbec ma nezaujíma, či sa príbehu dá veriť. Keby som nad tým mal uvažovať takto, to už potom aj Homéra by bolo treba hodnotiť ako odpad. A komu sa nepáči, že to je o ilegáloch/imigrantoch... taký Scarface či Corleone boli tiež imigranti - nuž a veru, maĺi strašne ťažký život :) a to neboli ani čierni. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)