Čerstvý absolvent školy Christophe (Bernard Le Coq) souhlasil s tím, že bude dělat recepčního a domovníka v jedné osobě, neboť nemohl najít jinou práci. Protože je velmi vynalézavý, zručný i charismatický, stane se záhy na svém pracovišti naprosto nepostradatelným. (Snorlax)

argenson

Nějak mi není jasné, jak se tenhle film k nám dostal. Zřejmě někdo došel k závěru, že každý film "funèsovského" režiséra Jeana Giraulta musí být výborná zábava. Domovník není zábava. V první řadě s tragickým Bernardem Le Coquem, který snad měl bejt jakýmsi outsiderem, z nějž se stane úspěšný a nepostradatelný gigolo. Víc mě ale bavila přehlídka mých oblíbených francouzských dam jako třeba Maria Mauban nebo Alice Sapritch, která tu není tak ošklivá jako jinde:-) ()

Oskar

Domovník mi připadá jako současnější varianta klasické Nestroyovy komedie Talisman. Mladík s manipulátorskými schopnostmi přesně ví, jak koho pošimrat pod bradičkou a cestou "nezištných" sllužeb stoupá po společenském žebříčku. Jenže na můj vkus to jde až moc hladce, bez větších konfliktů a překážek, navíc s bezbarvým Bernardem Le Coqem v hlavní roli. :( Ani hudrující Michel Galabru to nezachránil. 50% ()

Martin741

Slusna komedia o vynaliezavom a zrucnom domovnikovi, ktory plni aj dalsie funkcie, a to napriklad recepcneho, nepochybne aj otca, obcana a cerstveho absolventa skoly. Prosto toho je dost. Jo a Michel Galabru /Cetnik ze Saint Tropez, cetnik v New Yorku, cetnik se zeni/ bol pre mna hlavnou hviezdou : 75 % ()

bloom

Bernard Le Coq hraje studenta, který si najde zaměstnání jako domovník v domě smetánky. Povedená komedie tandemu Girault-Vilfrid. Jean Camet si zahrál svého typického popletence a potrhlý hudební skaldatel Daniela Prevosta je z úplně jiného těsta než Cheval téhož herce z Blbce k večeři. Jeho scény jsou ve filmu ty nejlepší. Vtipný je závěr s Francisem Perrinem jako novým domovníkem. ()

martins

Vynikající francouzská komedie, ovšem pouze s původním dabingem, ten nový sráží film o dvě třídy níže. Ve filmu mi chybí pouze Louis de Funés, s ním by film měl ještě větší šťávu, ale i tak Michel Galabru, Daniel Ceccaldi, Jean Garmet či Daniel Prevost jsou zárukou herecké kvality. Okrasu filmu dodávají Maureen Kerwin či France Dougnac. Skvělá je i Alice Sapritch známá jako dvorní dáma z Pošetilosti mocných, zde představuje lakomou hraběnku. Děj filmu není nijak dramatický, Christophe pomůže luxusní společnici Fabienne, která mu naoplátku pomůže sehnat místo domovníka v jednom luxusním domě. Výběr nájemníků je pestrý, bohatý továrník s dcerou a milenkou, která pracuje pro něj jako sekretářka, poslanec s manželkou, dvojice lesbiček, manželé s dvěma s nevychovanými syny, či zmíněná hraběnka s chůvou a synovcem. Postupně si Christophera všichni oblíbí, hlavně dámská část domu, Christophe tak dokonale využije možnosti, které se mu nabízejí a nakonec se stává bohatým a zeťěm bohatého továrníka. ()