O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Co všechno chcete vědět o svém zdraví? Jak poznat varovné příznaky vážných nemocí, a co s tím dělat? Jak se udržet v takové kondici, abychom lékaře pokud možno ani nepotřebovali? Osobní příběhy pacientů, rady lékařů i tipy a zajímavosti o lidském těle představí MUDr. Kateřina Cajthamlová.
"Velmi příjemně mě překvapilo, že pacienti, kteří se do našeho pořadu přihlásili se svými diagnózami, mluvili o svém zdravotním stavu velmi otevřeně, upřímně a často i optimisticky, čímž dávají neuvěřitelnou inspiraci i ostatním k tomu, aby svůj zdravotní stav zvládli. Z toho jsem měla nesmírnou radost," říká průvodkyně pořadem Kateřina Cajthamlová a dodává: „Pořad má několik částí. Není pouze o školometských informacích, budou tam i zábavné kvízy a soutěže, ve kterých budou moci účastníci něco vyhrát. Obsahovat bude i praktické ukázky, kdy se třeba projdeme tlustým střevem, na modelu si vysvětlíme, jak vzniká rýma, plynatost, nebo nadýmání." (Česká televize)

Tommassi3 odpad!

Tahle vší Doktor Ká přesně nechtíc dokumentuje, jak již velmi výstižně píše Hammerhead, nakolik důsledně současná medicínsko-průmyslová mafie laickou, rozuměj naprosto drtivou, většinu nejen infantilizuje, ale i zcela záměrně dezorientuje.. Vyděsit a přivinout !! Za tohle se Cajthamlová musí zcela zákonitě jednou smažit v pekle.. Svým vlastním doporučením směrem gastronomických postupů a výživových rad navzdory..;) ()

Big Bear

Sice se při tom člověk dozví spoustu zajímavého, ale ta forma je skutečně děsná. Cajthamlová působí jako nějaká úča, které chybí už jen bílý plášť s křídami v kapse a ukazovátko... Je afektovaná a i když se snaží vystupovat podobně razantně jako v pořadech kde tlouštíkům před kamerou vyplachovala střeva a do ubrusu jim balila chipsy polité kolou a rozmatlaným čtrůdlem s bůčkem na vrch - tedy vším co nešťastníci za týden spořádali, nepůsobí tu před masou lidu již tak suverénně. Navíc je celkem prostorově výraznější, takže jako moderátorka hovořící cosi o zdravé výživě tlouštíkovi po deseti infarktech není moc věrohodná. Rozhodně by to chtělo lepší - zábavnější koncept, vtipnější pojetí a hlavně jiného moderatizátora :-). Dva bajpásy. * * ()

hammerhead

Při zhlédnutí dílu, ve kterém manažersky vyhlížející doktorka modelovala hovínka a nenaplnila očekávání, že divák z publika bude vyzván vykonat potřebu in vivo do jedné z mís, jsem si vzpomněl na novou knihu Stanislava Komárka, kterak medicínsko průmyslový komplex infantilizuje "laiky" (zlé tuky a jiná roztomilá hantýrka), "nejlépe sám vědouc, co ku prospěchu a co ke škodě, asi tak, jako to vědí rodiče u předškolních dětí. " Docela tristní byl i pohled na pána s obézním pejskem, který se dozvěděl, že jeho vlastní biologický věk je vlastně 88, "a Váš pes má šelest na srdci, co na to říkáte! " Celé je to vlastně dosti trapné a smutné (podobné emoce jsem četl i z výraziva přihlížejících) nicméně vcelku dobře demonstrující současný vztah pečující paternalistické medicíny ke zlobivým dětem, které se cpou zlými tuky, mají nenormální bolestivé menstruace (ale mohou se veřejně vyzpovídat), prostě ona analogie medicíny jako moderního náboženství je trefná. Věřím, že se pořadu podaří vyděsit co nejvíce diváků, kteří se na gurua v bílém plášti budou s onou směsicí obav a úcty příště doslova jen třást. ()

NinadeL

Doposud jsem netušila, že Cajthamlová má svou další show, ale po epizodě Žiji v jiném těle, jsem transsexuál mám v celku neutrální pocit. Téma moderátorka zbytečně nebulvarizovala, nezainteresovaný divák se poučil, nedošlo na nějakou zásadní mystifikaci. A já tedy pro příště vím, že pokud budu mít potřebu vnímat nějakou televizní vatu, nemusím zrovna tuto show okamžitě vypínat. Což je výsledek vlastně více, než dobrý. ()

kingik odpad!

Otázka: Paní doktorko, již pátým dnem mám ovulaci, je to normální, chlapa nemám, pomůže Savo? Odpověď: Je to naprosto normální, Savo užívejte jen na kávovou lžičku. Otázka: Paní doktorko, hodně sladím, sladím tolik, že v supermarketech do 10 km od mého bydliště nemají cukr, všechno jsem skoupil já. Hrozí mně diabetes? Odpověď: Když nebudete jíst sladké a stravu vyvážíte ovocem a zeleninou, tak určitě ne. Otázka: Paní doktorko, mám akné, co mně pomůže? Odpověď: Zkuste dělenou stravu a pak se s námi ve studiu podělte, jak to zabralo. Snesu hodně, ale tenhle přístup nikam nevede. Pořad na odstřel. 0/10 ()

• První díly pořadu se natáčely už v listopadu 2013, ale na obrazovky se dostaly až v únoru 2015. (Paradax)
  • Na scénáři spolupracovali také odborníci z řad lékařů, aby nedocházelo k chybám. (M.B)
  • Některá lékařská odborná vysvětlení byla až příliš dlouhá, a tak byla pro potřeby pořadu zkracovány. (M.B)