Studentský maraton 2014

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický / Dokumentárny
Česko, 2014, 250 min

Česká televize už podruhé nabídne průřez studentskou filmovou tvorbou. Mezi více než dvaceti snímky, které vznikly za uplynulých dvanáct měsíců, jsou práce z tradičních filmových škol, ale také z těch, které se s filmovou či televizní tvorbou zatím příliš nespojovaly – například ze Západočeské univerzity v Plzni nebo z brněnské JAMU. Na této přehlídce je zajímavé také to, že vedle absolventských filmů z univerzit a vysokých škol uvidí diváci i díla autorů podstatně mladších – ze středních škol. Čtyřhodinový blok, jehož součástí budou i živé vstupy z Letní filmové školy v Uherském Hradišti věnované rozhovorům se zajímavými hosty, nabídne velmi pestrou směsici snímků – od minutových až po půlhodinové, od animovaných až po dokumentární. Jak se diváci budou moci přesvědčit, studenti se pouštějí do všech žánrů – nebudou chybět současné drama, komedie, pohádka, historický snímek i sitkom. Nejlepší studentské filmy se na podzim objeví v měsíčníku Průvan, který vysílá program ČT art. (Česká televize)

Aluska88

Zákulisí Studentského maratonu 2014 přineslo velmi zajímavé rozhovory s mladými tvůrci, pohled na současnou tvorbu, i na výhled do budoucna určitých žánrů. Jediné, co mi vadilo, byla ta ženská, která se všemi dělala rozhovory, ten její nepříjemný a protivný hlas bylo asi to jediné, co mě tahalo za uši a znepříjemňovalo mi sledování:) ()

MikeCool

STUDENTSKÝ MARATON 2014 (FILMOVÁ ŠKOLA, UHERSKÉ HRADIŠTĚ)__________ 1) Kuchyňské pohádky (75%) > Animovaný film o tom, co se děje v kuchyni, když tam právě nejsme. VŠUP Praha, režie: Vojtěch Domlátil. ___ 2) Podoba lásky (65%) > Tragikomedie o jedné velké lásce, ohleduplnosti a jejích následcích. FAMO Písek, režie Matěj Balcar. ___ 3) Pseudokonalost (70%) > Dokument zachycující jak se z jedné obyčejné holky stane modelka. SPŠST Panská, režie Markéta Šprenclová. ___ 4) Na svazu (65%) > Komedie o funkcionáři, který pochopil, že vysloveně ženský kolektiv nemusí být jen výhoda. UTB Zlín, režie Radim Svoboda, 06:46 ___ 5) Malý Cousteau (45%) > Animovaný film dokazující, že dobrodružství může být všude kolem nás. Stačí jen hledat. FAMU Praha, režie Jakub Kouřil. ___ 6) Racek (45%) > Animovaný film v němž se dozvíme jak končí strážci majáků. UTB Zlín, režie Noemi Valentíny. ___ 7) Čtyři dny ve skladu (70%) > Brigáda, na kterou zúčastnění stěží zapomenou. FAMU Praha, režie Luboš Kučera. ___ 8) Nežádoucí účinky (35%) > Hraný film o následcích jedné netradiční léčebné terapie. EDUSO Praha, režie Josef Belza. ___ 9) Nekonečný (65%) > Sci-fi příběh, který zaujme i netradičním způsobem animace. FAMO Písek, režie Zdeněk Stuchlík. ___ 10) Trojúhelník (50%) > Animované zdůvodnění co a proč se děje v Bermudském trojúhelníku. UTB Zlín, režie Eliška Habartová a Lenka Zaydlarová. ___ 11) První pohled (40%) > Hraný film nejen o podivuhodné cestě jedné tisícikoruny. VOŠG Jihlava, režie Jakub Knápek. ___ 12) Ty se máš (45%) > Všichni si myslíme, že to máme nejtěžší na světě. Opravdu? Animovaný film UTB Zlín, režie Zuzana Brachaczková. ___ 13) 2:1 (65%) > Co mají společného fotbal a láska? FAMU Praha, režie Fiona Gelsomina Ziegler. ___ 14) Sako (70%) > Jedno sako – mnoho příběhů. FAMO Písek, režie Robert Sklenář. ___ 15) Zvětšenina (30%) > Přemíra zvědavosti se nevyplácí. Zámeček Plzeň, režie J. Janda. ___ 16) Bomba (60%) > Dokument o tom, co se děje po přijetí telefonátu o nastražené bombě. SPŠST Panská, režie Bartlomiej Klimsza. ___ 17) Hlas hrdiny (65%) > Někdy je třeba změnit názor, i když to není zrovna nejvýhodnější. To platí dnes stejně jako ve středověku. UTB Zlín, režie Jonáš Vacek. ___ 18) TV Strach (30%) > Televize nemusí být vždycky jen příjemná zábava. Animovaný film. AVE ART Ostrava, režie Jakub Kuchař. ___ 19) Malé černé (65%) > Příběh z lepší společnosti mnoho slov nepotřebuje. FAMU Praha, režie Tomáš Janeček. ___ 20) Salám český (60%) > Varování: Nenechávejte své salámy bez dozoru! UUD, režie Vojta Žák. ___ 21) No nežer to! (70%) > Taková show o vaření tu ještě nebyla. Naštěstí. FF Pardubice, režie Adéla Olejníková. ___ 22) Viděno čtyřmi (75%) > Tatáž událost se může jevit každému jinak. Není od věci si to připomínat. EDUSO Praha, režie Samuel Sís. __________ | Průměr studentských filmů > 57% ___ Průměr doprovodného programu ČT2 (diskuse s autory filmů, apod.) > 80% _____ Celkový průměr > 69% (3*) | () (menej) (viac)