Magické dievča

(festivalový názov)
  • Česko Magická dívka (festivalový názov) (viac)

Dvanáctiletá Alicia trpí leukémií. Její notýsek na přání obsahuje pouze tři položky: získat magickou schopnost proměnit se v kohokoliv si zamane, dále kostým Magical Girl Yukiko od návrháře Meiko Sahoriho a konečně dožít se třinácti let. Seriálový kostým stojí naneštěstí téměř 7000 eur. Aliciin otec však neváhá dceřino přání splnit. Rozprodat domácí knihovničku do antikvariátu ale nestačí. A tak se uchýlí k zoufalému činu, k vydírání. (Febiofest)

wikked

Pro mě největší překvapení letošního Febio Festu. Velmi precizně poskládáný příběh několika propletených osudů v tragikomickém hávu, který důmyslně dávkuje informace a udrží vás v napětí až do konce i přes svoji odvážnou stopáž. // Febio 2015 ()

runner85

Začalo sa to všetko zlou informáciou o leukémií malého dievčatka. Dej pokračoval tým, že krásna žena vypustila gulášovú šťavu na neznámeho chlapíka a aby sa mu ospravedlnila tak si sním zašukala. Zaseklo sa to dakde pri bezpenetrácií. A dej pokračoval a pokračoval ... ani nechápem čím si ma tak podmanil. ()

easaque

4* tenhle zajímavý thriller jsem odkládal snad rok, ale i na něj se dostalo a nelituju toho. Jedná se o hezky roztříhanou mozaiku napínavého příběhu o nekolika dějstvích a pár protagonistech, která se "uzavře" až posledním záběrem. Pomalejší způsob vyprávění nahradí tajuplná atmosféra a slušné hercké výkony. Ve svém komentáři musím rozhodně uvézt, že to není film pro běžného konzumního diváka, protože po konci zůstane spousta nejasných odpovědí a ne každého baví pak o něm přemýšlet nebo diskutovat. Nevyřčeného je tam toho spoustu, ale za sebe musím říct, že jsem si nakonec dokázal téměř vše logicky zdůvodnit a o to asi režisérovi šlo. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Waw, tak tomu sa povie domino efekt! Zo snahy splniť chorému dievčatku jediné prianie, ktoré sa dá reálne zaplatiť peniazmi, sa napokon roztáča kolotoč ďalších príbehov a súvislostí, ktoré napokon vrcholia v záverečných scénach. A napokon sa celý kruh uzavrel... Normálne som občas od toľkého úžasu zabudol aj dýchať. Treba uznať, že to bolo naozaj fascinujúce a španielska kinematografia sa opäť raz blysla skvelým filmom s pozoruhodným formátom. Aj keď zopár súvislosti mi asi predsa len uniklo počas toho komplikovaného striedania príbehov. ()

Marqta

Skvělá hudba. Krásné interiéry, všechno je takové světlé, elegantní , dává to snímku osobitost a navíc se na to hezky kouká. Kamera je taky hodně povedená, citlivá a detailní. Zpomalené záběry (sice se mi teď vybavuje jen jedna scéna nicméně…) ..sedlo to dokonale. Snímek se vyvinul někam, kam jsem to vůbec, ale vůbec nečekala…v závěru to ale nebylo na škodu i když jsem se někdy k polovině začala trochu bát. Tempo se ale v druhé půlce zase vrací a celkově to rozhodně není špatný počin. Co mě trochu zarazilo bylo členění do kapitol, které mám obecně ráda, ale tady jsem ho úplně nepochopila. Trošku slabší čtyři hvězdy. ()

chelseaman22

Tak to by mě vážně zajímalo, co se s tou naší běhnou zvracející z okna na ulici stalo v místnosti za zrcadlem. Asi grupáč v s horskými trolly v kombinaci s masáží od harpyje. Nicméně nejlepší byl závěr, kdy dívka v anime kostýmu schytá kuli do palice. 78 % Celosvětový příjem k 21. 2. 2020: $213,782 ()

Tosi

Magical Girl je šachová hra s nepředvídatelnými pěšáky a zamotanou strategií, která obsahuje vydírání, masochismus a vraždy. Film vypráví příběh tří různých skupin lidí a jejich náhodné spojení, které vede později ke katastrofě. Ani náhodou se z počátečního rodinného příběhu nedalo vyčíst, kam se film posune, a že tím, co příběhy spojí, bude různá forma lidského obětování se, ať už morálky, vlastního těla nebo svobody. Celý film byl natočen tak krásně čistě a to si předsevzal docela těžký úkol, sladit matoucí děj s docela jemným komickým tónem. 80% ()

Pedross800

Hutné, pomalu plynoucí drámo ve kterém se osudy hlavních postav zamotaj dosti zajímavě a překvapivě. Začátek trošku slabší, přece jen trvalo, než si mě děj naplno získal, ale jakmile se tak stalo, už jsem od toho neodtrhl oči. Ono když něco pochválí sám slovutný Pedro Almodovar, musí to mít svou kvalitu. Zároveň mě však hned napadlo, že on by to vyšperkoval k dokonalosti a okořenil navíc ještě erotickým nádechem. A určitě by nám dal aspoň nahlédnout co se skrývá za dveřmi černého ještěra. To by pak byl absolutní nářez! Ale Pedro je jen jeden.......i tak hodně hodně dobrý. ()

zsn

Španělé umí také překvapit. Tohle jsem po zhlédnutí prvních 5 minut opravdu nečekala. Příjemný filmeček, přesto mi herci nějak nesedli. Hlavní postava byla dobrá exotka, ale nevím, zda by v reálu v sexuálních službách obstála. Ale vůbec to nebylo špatné! ()

Tejkina

Myslím si, že myšlenka filmu je jasná: Vydírání je špatné za jakýchkoliv okolnosti a nelze omluvit ani když to děláme pro umírající dítě. Vždycky to dopadne špatně. Přesto mě ale konec filmu zklamal a chybělo mi zde vysvětlení jaký vztah mezi sebou vlastně měli učitel a Barbara, že se rozhodl tohle pro ní udělat. ()

Hanys_

Zvláštní film, který umně balancuje na hraně sociálního dramatu a drsného thrilleru. Pár scén je fakt hodně silných. ()

DannyBoy80

75% Hodně zvláštní film, který se celý odehrává kvůli nemoci malé holčičky, která ovšem ve filmu vystupuje málo. Celé se to spíše točí kolem Barbary, která v celé konstrukci hraje ústřední roli. Díky velké náhodě se dostane do velkých komplikací, při kterých ji doběhne i minulost. Vrací se staré rányy (a nejen jí), vrací se staří známí. Závěr je v pravdě nešpanělský, spíše bych řekl severský. ()

Thomas_xxxxx

Pár svetlých momentov a zaujímavých scén, ktoré nejako posúvajú príbeh dopredu, nedokáže tento film posunúť vyššie od šedého priemeru. Stopáž príliš dlhá, nudné scény, dlhé statické zábery. Príbeh dobrý, ale strašne zle sfilmovaný. Nemôžem ísť vyššie ako 3 hviezdy. ()

AloeB

Jeden by řekl, zvláštní, opravdu zvláštní film a nebyl by daleko od pravdy. Stejně tak to mohu ale zařadit do řady těch sice napínavých a zajímavých, zároveň ale také oduševnělých španělských thrillerů, kde jsou často lidé pro maličkost schopni naprosto absurdních činů, viz. tedy také Bajo la Rosa, aneb takovou rodičovskou lásku bych chtěl také zažít. Zde se dle mého objevuje ještě větší extrém a ještě větší rodičovská a vlastně i manželská láska pro které obyčejní lidé dělají naprosto šílené věci a mají mezi sebou mnohdy dosti podivné a záhadné vztahy nad nimiž je sice zábava přemýšlet, ale přiznejme si na rovinu, obyčejně jako psychopat ze sousedství neuvažuji, tak netuším, zda jsem to rozlouskl dobře. A možná je dobře, že jsem pravděpodobně k správnému závěru nedošel, kdo ví o čem by se mi pak o nocích zdálo. Takhle budu mít noční můry jen z malé Alicie čekající na tatínka v šatičkách a hůlkou Yukito a to hádám stačí. ()

etkrson

Mám rád pomalý, komorní snímky, ale tohle mi vůbec nesedlo..Až do samotného závěru naprosto tuctové drama, které po většinu stopáže nudí a nudí..Chyběl mi v tom sebemenší náznak napětí, něco co diváka připoutá k obrazovce..Film si sice snaží udržet divákovu pozornost občasnýmy otazníky v ději, ale ty též postrádají veškerý náboj i kouzlo a v závěru nechávají ještě větší otazník..Nedovařený, neokořeněný polotovar podávaný za studena, doufající že budete mít hlad..Už nechci, díky.. ()

boombang

Hm. Tak jsem dostal dvě hodiny solidního psycha, slušné nudy, úsporného herectví a na závěr i celkem nelogickou facku. Nic proti tomu - takovýhle filmařský cynizmus je mi sympatický. Jenom jsem toho čekal víc. ()

XXXXXXXX

Film, který v sobě spojuje životy, 5 lidí, které na první pohled zdánlivě nic nespojuje. Nemocné Alice a jejího otce. Bohaté, znuděné domáci puťky Barbary, která žije v dysfunkčním vztahu s (přítelem?). A stárnoucího profesora, který Barbaru kdysi vyučoval. A právě osudy všech těchto lidí, se v tomto dramatu na určitých místech, určitým způsobem protnou. Ne nadarmo se traduje, že cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly. Ostatně, tento film, je toho důkazem. No na rovinu, celkem otce Alicie chápu, některých kousků ze své knihovničky, bych se ostatně nevzdal, ani za zlaté prase. Jedinou vadou tohoto filmu, je tak za začátku poněkud nelogické prolínání životů pětice lidí, kteří nemají (zdánivě) nic společného, a poněkud pomalejší rozjezd. ()