Zmiznutie Eleanor Rigby: Oni

• Česko Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni (viac)

Conor a Eleanor kdysi tvořili šťastný pár. Následkem osobní tragédie se z nich však stanou dva cizinci, kteří touží po vzájemném pochopení. Film sleduje příběh manželů, jež se pokoušejí získat zpátky život a lásku, která je kdysi pojila. Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni je nádherným portrétem lásky, empatie a pravdy. Scenárista a režisér Ned Benson v něm svým vizuálně uhrančivým stylem zachycuje dokonalý obraz vztahu dvou raněných bytostí, které kdysi tvořily šťastný pár. Následkem osobní tragédie se však z Conora (James McAvoy) a Eleanor (Jessica Chastainová) stanou dva cizinci toužící po vzájemném pochopení. Film sleduje příběh odcizených manželů, kteří se pokoušejí získat zpátky starý život a lásku, jež je kdysi pojila, a navázat na tu část minulosti, která už je možná příliš vzdálená. Bensonova poslední verze jejich příběhu v sobě spojuje dva předchozí samostatné filmy s podtituly On a Ona, sjednocuje pohledy obou hrdinů a poukazuje na subjektivní prožívání jedince ve vztahu. (HBO Europe)

Faila

Lidské a intimní, hodně založené na hereckých výkonech, které jsou za mě dokonalé. Začala jsem tímhle "dílem" a ačkoliv se mi moc líbil, nemám pocit, že by mi v něm něco chybělo, nepotřebuju (zatím) vidět tento příběh více z pohledu jedné či druhé strany. ()

BOURQUE

(Hneď na začiatok musím povedať, že z „trilógie“ N. Bensona som videl len túto časť.) Zobrazenie vzťahu dvoch (stále) zamilovaných ľudí (manželský pár), ktorý dostal obrovskú ranu stratou jediného dieťaťa. Dvojica J. Chastain a J. McAvoy hrá presvedčivo, v podstate bez zaváhania. Veľký emociálny výbuch však tu nečakajte. Z vedľajších postáv jedine V. Davis dokázala najviac zaujať a určitým spôsobom prispieť k rozvoji príbehu (sorry I. Huppert). Koniec príbehu je formou kompromisu, kde „otvorenosť“ dovolí divákovi domyslieť si „vlastný záver“. P.S.: V Zaujímavostiach sa píše (vďaka užívateľovi „kedl“), že o rolu Eleanor Rigbyové sa uchádzala aj E. Green. Bol by som zvedavý aj na tú verziu, kde hrá ona E. Rigbyovú. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Hpatrik

Skutečně krásné herecké výkony, zajímavé a silné téma, ale jak už tu zaznělo - chybí tu emoce. Jinak mi ale vůbec nepřišlo podivné chování jednoho či druhého, nebo že bych se snad přikláněl k jedné z "verzí příběhu", to vůbec ne. Nikdo z nás přece nemůže říct, jakým způsobem by se dokázal vyrovnat s takovou "situací", dokud by ji sám neprožil... ()

bono22vox

Hodnotím vyprávění ve verzi Oni. Empaticky portrét manželského vztahu v krizi s velmi dobrým obsazením... Naděje a láska umírají poslední. Alespoň ve filmu určitě. ()

arkie

Po zhliadnuti Her a Him uz nebolo o com, vyslovene iritovala absencia niektorych scen, ktore sa tam uz nevzmestili a niektore postavy jednodycho nemali priestor. Stale dobry film, ale ho clovek vidi v principe 3x, tak uz vobec nevie, ako by to bolo na prvy krat. Koniec je ako v Him, ale myslim, ze je stale lepsie si pozriet oba filmy, kedze su tam niektore odlisne momenty. Them by som vynechal. ()

denulik

Po pozretí príbehu On aj Ona je tento mix úplne zbytočný. Čakala som až do konca, či mi ponúkne aspoň trochu iný pohľad, niečo na pol ceste medzi Ním a Ňou, aby si to zaslúžilo ten názov Oni, ale nič, len zmiešali oba predchádzajúce snímky dohromady a vyhodili zábery, ktoré mohli dať väčší zmysel. Nemýľte sa, toto nie sú Oni, toto je opäť každý zvlášť v spoločnom filme. ()

blondboss

Ten pocit, keď očakávate konečne rozuzlenie celého príbehu a dostanete len chabý zostrih udalostí z prvých dvoch dielov, resp. pohľadov na ten istý problém. No nič, sonda do tajov medziľudských vzťahov sa nedočkala dôstojného spracovania pohľadu Oni. Najzbytočnejší film, aký som kedy videl. Jediný prínos môže mať pre ľudí, ktorí nemajú záujem púšťať sa do dvoch dielov toho istého príbehu. Čo ma ale najviac zarazilo celkovo na tomto filmovom trojlístku, boli očividné odlišnosti v spoločných scénach hlavných hrdinov ... podotýkam, že do oči bijúce ... čo mi len vyvoláva pocit odfláknutia. Preto len veľmi slabé dve hviezdy. 30 % ()

Cannonball

Her a Him som nevidel a teraz uz ani nechcem, aj ked predpokladam, ze Them je najslabsi z trojice. Mal som taky pocit, ze tento diel namiesto ozajstnej rezie sa len na strihal z dvoch prechadzajucich. ()

rigby

Křehký a citlivý pohled do vztahu dvou lidí. Snímek působí spíše komorně, v první polovině také nudně. Nejsilnější chvíle jsou nakonec ty, které oba tráví společně. Jednotlivé pohledy hlavních aktérů jsem bohužel neviděl. A po tomto souhrnném filmu nevím, jestli někdy najdu chuť je shlédnout. Možná by to pomohlo vcítit se více do obou postav, sžít se s nimi, protože Them mi přišlo jako hodně poslepované, místy až moc křečovitě a nesourodě. Ale i tak připojuji malé bezvýznamné 3+ ()

bonovox

Nevidel som ešte verziu On/Ona ale tretí pohľad na rozpad vzťahu dvoch ľudí je veľmi zaujímavou sondou do manželského života, ktorý poznačila tragédia. Jessica a James sú v hlavných úlohách výborní a presvedčiví. Rád si ale pozriem aj ďalšie dve verzie, pretože už samotný zámer rozdelenia príbehu na 3 filmy je dostatočným lákadlom na pozretie. ()

veverysiak

Trochu na hlavu, ale popravde, ktorý životný príbeh nie je, akurátže tento európsky štýl veľmi nemusím, inak veľmi slušný výkon Džesiky, naopak Džejms si toto do vitríny asi nedá, aj keď to nebude jeho chyba, proste taká zádumčivá, plaziaca sa európska psychošina, na to netreba žiadnych národných umelcov, takže 40%. ()

tuntik

prečo on 5*, ona 5* a oni 2*? Pretože ON a ONA sú založení na subjektívnom pohľade, čo dáva šťavu i možnosť porovnávať. Them o toto kúzlo prišlo... je to zbytočná práca strihu.... ()

ragtime

Tieto 3 na seba naväzujúce filmy ani nie je vhodné hodnotiť samostatne, ale pekne v jednej recenzii, napriek tomu ako sa od seba líšia. Ústredný pár zachytávame vo chvíli, ktorá je postrachom všetkých rodičov a pri pomyslení na ňu, mi zviera žalúdok. Aj keď sa presne nedozvieme, čo sa stalo, Ned Benson nám to dostatočne chrstne do tváre a pomaly sledujeme rozklad jedného sľubného vzťahu. "Ona" je štúdiou obyčajnej ženy v neobyčajnej situácii a nevzbudzuje veľa sympatií (aj keď tu je na mieste povedať, že ja ako muž to určite vnímam inak a každý si na to musí urobiť názor sám). "On" je zase príbehom človeka zmýšlajúcim racionálne a sledujeme postupné hojenie starej rany, ku ktorému on potrebuje toho človeka, s ktorým sa snažil vytvoriť v živote niečo zmysluplné. "Oni " je naprosto zbytočným filmom, ktorý len sumarizuje oba filmy dohromady a k tomu ešte veľmi nešikovne, útržkovito a v podstate zráža na kolená celú snahu o podanie silného emotívneho príbehu. Nerozumiem rozhodnutiu režiséra (alebo celého štúdia) a neviem si predstaviť, či by ma zaujímali ony dva filmy, keby som ako prvý zhliadol "Ich". Aj z finančného hľadiska to bola len záťaž. ()

Martazoe

Kladnou stránkou filmu jsou jistě herecké výkony hlavních postav, to mi však nestačí abych dala vyšší hodnocení. Celý film mi přijde hrozně zdlouhavý a nudný, vůbec jsem se nedokázala na něj naladit a pořád čekala, že se mi to povede. Nestalo se, téma je závažné, ale jeho zpracování mi nesedí. ()

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)