Blow Job

• USA Andy Warhol's Blowjob
Krátkometrážny / Experimentálny
USA, 1964, 35 min (Special Edition: 27 min)

Nerežírovaný filmový experiment. Sexuální styk dvou mužů. V obraze vidíme pouze hlavu uspokojovaného muže. Kamera se nehýbe, film je černobílý, trvá přes půl hodiny a je němý. Co schází ke vzniku pravé warholovské klasiky? Asi nic. Snímek byl poprvé promítnut ve Washington Square Art Gallery v létě roku 1964. (Febiofest)

bouncer

Čeho si na Warholovi vážím je, že dokázal přijít s něčím naprosto jednoduchým, s něčím co by dokázal udělat kdokoliv a přesto to bylo něco úplně nového. To je, myslím si, jeho druh umění. U Blow Jobu k tomu navíc přidal provokaci. Je sice pravda, že dívat se půl hodiny na obličej uspokojovaného chlapa je ubíjející a o ničem, ale o tom umění je :-) ()

Radko

Už som to písal viackrát a napíšem to znova: na mnohé Andy Warholove filmy zbytočné je strácať slová.  Namiesto komentára odporúčam radšej s čikuli priložiť k nosu handričku, a ak neholdujete fetu - tak napríklad: napísať o videnom malú básničku. Napríklad, že bloudžob bola nevídaná artovina dáka. O výraze mužskej tváre, keď mu kámo fajčí ftáka. A aby som nezabudol - aj spoilerisko je zrazu tu:  vyhulený mladík si po ukojení sám zahulí cigaretu. A čo by som ešte múdre dodal o tomto Warholovom "skvostnom" filmovom diele? Nuž, hádam len, to, že celé je to  pridlhé, nudné a čiernobiele. ()

JamesSi

"Co schází ke vzniku pravé warholovské klasiky? Asi nic." Jajky. Kdyby to bylo pod 10 min, kdyby tam byl zvuk, možná přidám hvězdy. Takhle je to jen kvalitní provokace pro snoby, kteří navštěvovali v 60.letech předražené galerie. A kdybych to hodnotil jako provokaci 5*. Tohle ale bohužel není databáze kvalitních provokací, ne? Jako celek je to ale dost low effort. John Waters se alespoň snažil. ()

Názorožec

on to samozřejmě není film, a ani jako na film se an to nedá koukat. ale spíš pohyblivý obraz a jako takový je to obraz mimořádný! Jako ideální prezentaci považuji výstavu s kterou přišlo The Museum of Modern Art, New York kdy jednotlivá videa "navěsila" vedle sebo do galerie jako obrazy a divák určuje čas který každému věnuje u nás výstava byla k vidění v galerii Rudolfinum pod názvem Andy Warhol - Motion Pictures. ()

Eddie003

Já osobně proti homosexuálům nic nemám. Jen ať se klidně žení (nebo vdávají?), mě je to fuk. Ale filmovat francouzák dvou chlapů se mi zdá přinejmenším nevkusné. Andy Warhol byl génius (a navíc nosil tenisky), ale myslím, že tady ukázal jen snahu o provokaci širokého okolí, (přičemž se mu podařilo vyprovokovat i to úzké.) Mimochodem, ani bych se nedivil, kdyby Andy i s kameramanem na chvilku (celou dobu filmování) někam odběhli a kameru nechali běžet. Na výsledku by se stejně nic nezměnilo....... Pět *, abych Andymu zlepšil status, který na csfd není příliš vlídný, a taky protože se o něm učím a fascinuje mě až na půdu. (A protože nosil tenisky;) ()