Povídkový film podle knížky slovenského autora Pavla Zeleňáka "Keď sú tajomstvá iba služobné".
Ve čtyřech tragikomicky laděných povídkách: tajemství bankovní,zpovědní, lékařské a státní, se divák dozví, co všechno se může stát, když bankovní úředníci, farář, lékař a ministr vyzradí, nebo zneužijí služební tajemství. Bez ohledu na důvod svého jednání tak mohou způsobit kuriózní potíže, nebo i tragédii. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Na pomezí dvou a tří hvězd se pohybuje tento film. Bohužel to vypadá, že Tomáš Magnusek stále nepochopil, že se nemá pohybovat kolem filmu a měl by si najít jiné povolání. Navíc tentokrát se na filmu podílela prakticky celá jeho rodina. Opravdu nechápu, proč to dělá, ale dělá to špatně. Nic jiného se ani od filmu, který produkuje, režíruje nebo v něm hraje Magnusek, nedá čekat. Film není špatný námětem, ač některé povídky nemají konec anebo je ten konec hodně prapodivný, ale především tragickým scénářem. Navíc bych ještě doplnil příšernou kameru, která ničí dojem hlavně v první povídce, pak se trochu lepší. A pak hudba. Nevhodná a místy doslova otravná. Dále bych ale uvedl, že nechat vykrádat byt jednaosmdesátiletým profíkem v podobě Zdeňka Srstky, je při vší úctě, kterou si tento herec nepochybně zaslouží, směšné. Stejně tak obloustlý Magnusek v podobě tajného agenta, který se rozběhne, aby pochopil, že by nedoběhl ani dvounohého psa, je nápad hodný idiota. Při těchto nápadech se chytáte za hlavu a bohužel to nejde jinak. Musel jsem dát nižší hodnocení. Tvůrci některé věci prostě nedomysleli a proto z docela zajímavého nápadu vyšla zase jenom sra.ka. Škoda. Chce se říct: A zase ten Magnusek... ()

Pitryx

Skvělá herecká sestava, ale povídky nic moc. První a poslední bez pointy, další dvě s velmi slabou. Nestojí to za pozornost. ()

Prubner

Scénář (od Pavla Zeleňáka) na Magnuskovy poměry docela ujde, i když by se víc hodil do televize. Nicméně vše ostatní je typický Magnusfilm: režie je nenápaditá, kamera statická a víceméně amatérská, lacinost z toho čiší na sto honů (produkci zjevně nezbyly peníze ani na kompars). Zachraňují to jako vždy známí herci, kterých Magnusek sehnal opět dost velký počet. Jak to ten chlap dělá, že vždy do svého filmu ukecá taková jména ? K jeho cti budiž přičteno, že - jako už tradičně - obsadil mnoho herců, kteří už se ve filmech moc neobjevují (Jelínek, Vyskočil, Rázlová, Trávníček, Oliva aj.) Za ty herce přivřu oči a dám dvě hvězdičky. ()

honzic

Celkem slušný povídkový film. Na Magnuska je to solidní. Není to žádný zázračný scénář, ale dá se na to koukat. Hodnocení: 55 % ()

carl.oesch odpad!

Můj bože, to byla ubohost. Přitom ten podklad, který stvořil sám režisér, scénárista i herec by nemusel být špatný, i když tuctovost a naivita těch jednotlivých povídek by se hodila tak do Bakalářů. Když si vezmu ne vždy moc excelentní Donutilovo 3+1, tak to tohle převyšuje o desítky pater. Proč? Herci druhé až třetí kategorie dávno za zenitem (snad s výjimkou Milušky Bittnerové, tady má tak o 15 kilo míň než dneska...), kromě mnohokrát zmiňovaného Srstky a samotného "agenta" Magnuska duo Trávníček s nabarvenými vlasy a Oliva, neskutečně laciné prostředí, mizerné dialogy a předvídatelnost děje. Takovéhle filmy by měli (a nejen u nás) pouštět pravidelně studentům na FAMU a dalších podobných školách. Překvapuje mě, že jsem tohle dílo ještě nezaznamenal na jediné TV stanici, kam svojí úrovní patří - na Soukupově TV Barrandov. Fuj, budu muset přehvězdičkovat některé filmy, kterým jsem dal odpad. Ne že by to mělo nějaký význam, ale jen tak čistě kvůli sobě. Všichni tady poukazují na předávání výhry v kotelně. Já bych řekl, že ještě větší taškařice je, když má Přeučil onoho Cezánna na stojanu v kuchyni vedle linky. ()

rigby odpad!

Plejáda známých herců. Bohužel se většinou jedná jen o prázdné plkání vysloužilých herců, kteří se pro jednotlivé role ani nehodí, naučené přehrávané odříkávání role, dramatická hudba v klidných pasážích, místy se až zvedá žaludek z toho amatérismu. ()

allegria

Hodnocení dávám za příběhy a taky proto, že je mi líto některých jinak dobrých herců. Celek ubohost, naprosto nevěrohodné výkony (nejtrapnější snad ti opilí pánové), celé to působí dojmem amatérského divadla horší úrovně. ()

fooggyy7 odpad!

Původně po prvních dvou scénkách jsem chtěl dát docela vysoké hodnocení. Pak přišla ta třetí  a to byla už sračka. Ale ta poslední, dokonce v hlavní roli se samotným producentem tlusťochem, to už jsem nedal. Nechápu jak může někdo - tlusťoch - tak zkurvit docela dobré téma, a ještě si v něm zahrát hlavní roli. A Kratina ten už asi taky mele z posledního spolu s Dejdarem ()

Hombre8

I s malým kašpárkem se dá dělat velké divadlo. To ale neznamená, že s velkými (no, velkými...) herci se nedá udělat malé divadlo. ()

Mates Hradecky

Takové školní cvičení FAMU. Za zmínku stojí pouze herecký výkon agenta Hradeckého - Jiřího Jelínka, který je v roli faráře přesvědčivý. Natáčeno v Červeném Kostelci. ()

Nick321 odpad!

Ze čtyř povídek byla nejvěrohodnější ta lékařská. Takové situace se bohužel mohou stát. Co se té státní týče, ta byla nejabsurdnější. Ovšem vidět špekatého Magnuska běžet jako o život, to bylo k nezaplacení. :D ()

TomKey

Zajímaví nápad a staří bardové ve svém živlu. Škoda toho trochu odbytého zpracování. A taky že si pan autor MUSEL zahrát, i přesto, že prkno z podlahy by to zahrálo líp... ()

milos.bradik odpad!

Jakmile se v titulcích objeví jméno Magnusek, tak je jasné, že to bude hrůza. V jeho filmech bývají často obsazeni kdysi výborní herci, ale to co předvádí je bída žal a utrpení, vypadá to většinou tak, jako by se mu ti herci za něco mstili a jsou to d nich nejhorší výkony v celé jejich kariéře. Navíc se tam vždycky objeví i Magnusek, který vůbec hrát neumí a v tomto případě ještě v roli poručíka tajné služby, který pronásleduje podezřelého ministra. Tím udělal z té poslední povídky ještě větší blbost i když po těch předchozích bych nevěřil, že může být hůř, ale Magnuskův výkon mne přesvědčil, že opravdu nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Tento člověk se snaží nám všem dokázat, že dno pro něj prostě neexistuje a stahuje svým působením v této oblasti českou kinematografii stále níž a níž. ()