Musím tě svést

všetky plagáty
TV spot

Hořká komedie o bezcitné hře o city. Martina (Ivana Chýlková) je úspěšná politička s neúspěšným manželstvím a manželem (Ivan Trojan), který se chce rozvést, což však Martina odmítá ze strachu o kariéru. Manžel tedy požádá svého přítele Otu (Jan Kraus), aby Martinu svedl a nechal se s ní in flagranti natočit na videokameru. Jeho předpoklad, že pak bude moci svou ženu k rozvodu snadno přinutit, záhy roztáčí kolotoč lží, intrik, přetvářek a manipulací, okořeněných množstvím humorných situací. Lež, která se stane pravdou, se nakonec musí znovu stát lží, aby hrdinové mohli pokračovat ve svém životě. (oficiálny text distribútora)

TV spot

AdaMM

no... spíš dva a půl hvězdičky. tři bych dal za to, kdyby vypadaly naše političky jako chýlková a ne jako součková a kdybych znal osobně krause, kterého sice nemám rád, ale tohle se mu docela zadařilo. dvě hvězdičky za pokažený námět a pitomý konec... možná že vás ten film zaujme a budete se napjatě dívat ... ale pak si řeknete: proč jsem tím proplýtval drahocenných 88 minut svého života? sám nevím... lákávý námět, ale jinak... nic moc. ()

Autogram

Veľmi zvláštna trojica akoby vystrihnutá z iného vesmíru, a nebude to len tým, že film už má svoj vek. Postavy sú jednoducho čudné bez ohľadu na obdobie a tým aj celý film. Výborné obsadenie tak zostalo bez efektu, ale aspoň je film pozerateľný, hoci bez dlhodobejšieho zážitku. No a Ivana Chýlková, tá sa asi môže odhaľovať v akomkoľvek veku bez straty umeleckého dojmu. ()

FuLister

Moc vlastně nevím, co si o tomto filmu, mám myslet. Spousta záběrů na noční Prahu a aut, co po ní jezdí, to je asi to hlavní, co si z toho odnesu. Jinak hrozně zvláštní a pro mě i rozporuplný. Tak chtěl se s ní rozvíst nebo ne? No, nakonec dvě hvězdičky za Trojana a ten konec, který jsem tedy moc nečekal. ()

Anderton

Vďaka tomuto filmu bola kedysi v časopise Premiere napísaná jedna luxusná hláška. Recenzent písal, že vo filme sa toľko jazdí autom, že názov filmu nebol myslený sexuálne, ale čisto motoristicky. V odporúčaní bolo, že treba vidieť, jedine ak doma nemáte televíziu. Keď som film videl o dva roky neskôr v tej televízii, musel som mu dať za pravdu. Žiaden z hercov nie je sexy, takže vidieť ich vzájomné zvádzanie nebolo nič pre mňa. No a adaptovať novinový článok z francúzskej tlače asi nie je tá pravá práca pre českého scenáristu. ()

Shaqualyck

Jan Kraus je nepochybně vynikající moderátor, o svých hereckých kvalitách mě ale (ani tady) nijak zvlášť nepřesvědčil. Totéž naštěstí neplatí o zbylých vrcholech pokřiveného milostného trojúhelníku - Ivaně Chýlkové a (především) Ivanu Trojanovi. Příběh je sice takové to typické záchodové čtení rozmrzelých třicátnic, nicméně je to natočené ve slušném tempu a má to nezpochybnitelný relaxační potenciál. Když navíc přičtu k dobru fakt, že na soundtracku odvedl „Varťák“ kus poctivé práce, nemám problém dát za tři. ()

• V roce 2002 získal Ivan Trojan ocenění Český lev za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)
  • Jan Kraus, hrající roli programového svůdce Oty, je ve skutečnosti životním partnerem Ivany Chýlkové, která si s chutí zahrála citově frustrovanou političku. (Taninaca)