Grimsby

• Slovensko Bratia z Grimsby (viac)
Veľká Británia / Austrália / USA, 2016, 83 min

Nobby (Sacha Baron Cohen) má všetko, čo si len muž z Grimsby môže priať – 9 detí a priateľku, ktorú miluje viac ako čokoľvek (Rebel Wilson). V jeho živote chýba len jediná vec: jeho mladší brat Sebastian (Mark Strong), ktorý bol od neho odlúčený už ako dieťa. Po 28 rokoch hľadania, Nobby svojho brata konečne vystopoval v Londýne – nevediac o tom, že je zabijakom MI6. Po katastrofálnom opätovnom stretnutí, v ktorom Nobby nechtiac zničí Sebastianov život a prinúti ich dať sa na útek, spolu odhalia zámer zničiť svet. Aby zachránil ľudstvo a svojho brata, musí sa Nobby dať na globálnu misiu a podstúpiť kompletnú premenu z roztomilého idiota na sofistikovaného tajného agenta. (Itafilm)

Gerick

Cohenov rukopis sa nedá poprieť. Jedno Britom nemožno uprieť, vedia si robiť srandu sami zo seba. Hoc miestami nechutným a absurdným spôsobom. ()

StaryMech

"Grimsby" se nevyrovná "Boratovi" a "Brünovi", ba ani "Diktátorovi" (hlavní příčinu vidím v převaze fekálhumoru nad satirou), ale i tak má mé sympatie. Není nikdy dost tvůrců s neutuchající chutí překonávat rekordy v poštívání paďourů (k nimž se počítám)! ()