Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 180 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti... (A-Company CZ)

campix

Na tuzemské poměry celkem slušně natočený pokus o Noir krimi, co má alespoň hlavu a patu. Zároveň jde i o celovečerní prvotinu Zdeňka Viktora, pod dojmem tohoto faktu se jedná o celkem slušný debut. Slibně nakročeno má Raluca po technické stránce, která se opravdu povedla. Děj není nijak objevný, ale je okořeněn spoustou erotiky a tak dokáže alespoň udržet u obrazovky. Bohužel herecky už to tak zdařilé není. Jan Dolanský nemá potřebné charisma a popravdě řečeno mě většinu doby neskutečně sral. Škoda že málo prostoru dostal Stanislav Majer, který by mohl být daleko lepší volbou pro hlavní roli. Bohužel ani Malvína Pachlová jako hlavní femme fatale nijak neoslnila. Dále by mě zajímalo, kdo vymýšlel tak debilní jména postav (ty cizího původu ještě pochopím). Například David Novotný jako typický český kriminalista Bruno (to snad ne). Celkově šla Raluca provést ještě lépe, ale v našich podmínkách můžeme být rádi alespoň za toto. ()

Autogram

Súkromný detektív si chce luxusne zasexovať a trochu sa to zvrtne. Akým smerom, to sa dalo aj očakávať. Iba niekoľko postáv, jedna záhadnejšia ako druhá, až je tých záhad priveľa. Začiatok filmu sa vyvíja veľmi sľubne, zoznámenie v bare, pozvanie do luxusného domu, ale keď sa to začne točiť dookola, thriller sa mení na erotickú nudu. Vražedné flashbackové scény premiešané s nahými telami, to mi nešlo dokopy. ()

Marze

Opovrhované „žánrovky“ se na našich umělecky povýšených školách léta neučily, tedy ani netočily. A nynější generace, která je křísí, tak činí s vražednou láskou, ještě vražednější nepůvodností a vůbec nejvražednější vážnou tváří.Když Václav Marhoul točil Mazaného Filipa, opatřil klasického soukromého detektiva americké drsné školy hravou nadsázkou. Také privátní očko Filip Marold, hrdina filmu Raluca v typově přesném podání Jana Dolanského, jasně odkazuje k Philipu Marlowovi. Ovšem na rozdíl od uprášeného kutlochu svého předobrazu má moderní kancelář úspěšného podnikatele a sekretářku k ruce i k sexu tak věcnému, že hraničí s parodií. Přesto drsný cynik propadne záhadné krásce natolik, že se jí po jedné z erotických scén založených hlavně na mechanickém vzdychání zeptá dychtivě jako studentík: Je to jen sex? Tak by se Marlowe nikdy neponížil. ()

helianto

Když je závěrečná melodie lepší než celý film, dává to tušit, že něco není v pořádku. Raluca si stále na něco hraje. Od začátku do konce. Temný komentář pronášený zastřeným hlasem hlavního hrdiny vyvolává očekávání… něčeho. To něco, závěrečné skandální odhalení, se však nekoná. Ztraceno v překladu. Film proběhne a divák přemýšlí nad tím, zda se mu jen nezdál. Vášnivé erotické scény? Osudová žena, pro kterou bývalý policista, zvyklý na ledacos, úplně ztratí hlavu? Kde že. Dáma je to sice pěkná, ale vcelku tuctová. Vášeň těžko uvěřitelná. Ale může být, že chlapům nerozumím. Mnohem osudovější a nebezpečnější ženou se mi zdá být Kristýna Frejová. To si nemohu odpustit, mimořádně se zde podobala vzhledem své matce – Věře Galatíkové. A zajímavá role pro majitelku královského hlasu Danu Syslovou, českým filmem trestuhodně opomíjenou. Celkový dojem však nezachránily ani ony, ani Jan Dolanský s Davidem Novotným. Další pokus o dobrou českou krimi opět až tak úplně nevyšel... Challenge Tour Special - Filmový lov - červen 2015. ()

Jara.Cimrman.jr

Začne-li detektiv myslet pohlavním orgánem a má smysl pro správné načasování, tak to musí skončit průšvihem. A to přesto, že pokusům o spojení detektivky, sexu a tajemna odjakživa fandím. Jenže tady se kradlo, tedy spíše vykrádalo a to ve velkém. Ty lepší scény mají svůj původ ve filmových zaoceánských klasikách a ty původní zase nemají potřebnou šťávu. Ono zamícháno to nechutná tak špatně, ale kdyby se přitom trošku přemýšlivěji mixovalo, tak se z toho dalo vytlouct více napětí a možná i o kousek přesvědčivější badminton. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015

4 dny, 5 míst, 47 projekcí... Unikátní přehlídka filmů noir na hradě Křivoklát se blíží mílovými kroky! Třetí ročník festivalu, věnující se širšímu pojetí noirového fenoménu, startuje ve čtvrtek 20.… (viac)