Štyria plavci – hráči vodného póla sa po prehratom zápase ocitnú na dne. Tí zúfalci na dne bazénu dokonca aj bývajú. Aby sa zachránili skúsia prevádzkovať pochybnú živnosť „hodinový manžel" a naozaj opravujú domácnosti rôznym dámam, ale ako sa časom ukáže – nielen domácnosti. Čo sa okolo toho vyvinie a ako na to zareagujú ich partnerky uvidíte vo filme Hodinový manžel. Filmový debut divadelného režiséra a scenáristu Tomáša Svododu rozpráva príbeh štyroch priateľov, vášnivých hráčov vodného póla, ktorí spoločne prevádzkujú bazén. Ten im jedného dňa ako nevyhovujúci vypustí hygiena a štvorica sa razom ocitá doslova na dne. Jeden z nich dokonca na dne bazénu začne aj bývať, keď sa poháda s manželkou a urazený odíde z domu. Z nedostatku príležitostí začnú podnikať ako „hodinoví manželia" a zakrátko si nájdu klientelu medzi miestnymi dámami. Každý z nich má svoju pravidelnú zákazníčku, ale tie majú okrem opráv aj veľmi špecifické priania a potreby. To sa však pomaly prestáva páčiť partnerkám a manželkám našich hrdinov... Takto rozohraný príbeh neskôr graduje nečakanou cestou do Tatier, kde sa všetko poriadne zamotá, aby nakoniec všetko dobre skončilo s množstvom prekvapení. (Continental film)

andreas_tool

Začínám mít pocit, že je se mnou něco špatně. Že když vidím český film nebo seriál, tak že jsem snad zaujatej (což by mohlo vyvrátit např. moje nadšení z Protektora). Opětovně mi vadí hlavně dialogy (přitom miluju dialogy ala Žhavé výstřely), a lehce opět i děj (ale to ten bych u komedie nepřeceňoval). V tomhle filmu ještě navíc naprosto přiblblý produkt placement (včetně další reklamy na Tatry - Penta či J&T prominou). Slabší 2,5*. ()

bratr_jezek

Na film se nekouká špatně, většina postav má co hrát, není to vyložená "crazy" komedie (kterou by to mohlo i být, stačilo by využít potenciálu možných opravářských nehod) a není to nuda, která trápí většinu podobných nových českých počinů. Některé linie jsou trochu křečovité, a to ubírá filmu na tempu a ve vás budí pocit, že nadprůměru pořád něco chybí. ()

Sofius

Znáte ten vtip o smíšených pocitech? Tak takhle nějak by se dal vyjádřit i Hodinový manžel. Obrovský potenciál filmu, který je zbytečně samovolně srážen pitomostmi a je skrz naskrz prolezlý product placementem. Ten film měl potenciál být špičkou na hranici československých možností, ale slovy Andreje Hrice, "svoji zajebanou šanci projebal a celé to pojebal". Nic nemrzí více, než promarněná šance. Mohl to být film s kultovním statusem, ale holt dopadl právě těmi smíšenými pocity. :-( Z milosti dávám čtyři. Na filmu se mi nejvíce líbil jeho lidský rozměr a například linka Boleslava Polívky a Evy Holubové se místy (s jistou nadsázkou, ano, přiznávám, přeháním) téměř dotýkala výkonu Karla Högera a Blanky Waleské z Lístku do památníku (takové rouhání, hanba mi). Zato jako komedie film nijak zvlášť nefunguje a vyloženě doplácí na snahu zalíbit se konzumní společnosti, ale kdyby vznikl alespoň o takových deset let dříve, mohl být mnohem, mnohem lepší. Stylizace typu Kolji by filmu slušela mnohem více. Jako komedie? Ani náhodou. Ach jo. ()

Reyer

Celou dobu jsem si říkal, že na to nechci koukat. Tolik let...a dnes jsem povolil. Bože to byla ztráta času. Děj by napsal lépe můj 9 lety syn, kterého nezajímá noc jiného než Minecraft. ()

kurioko

Nic moc silného. Pár vttípků se našlo. Jsem ráda, že alespoň občas se najde snímek, který je jakž takž ucelen, má začátek a konec. Jako odpočinek u žehlení to šlo. ()

andy60

Směju se rád, ale musí být čemu. Tohle mně hodně připomínalo Troškovy pokusy o humor za každou cenu. Scénář nedává smysl, děj je vlastně jen slepenec jednotlivých epizod, často na hraně dobrého vkusu, někdy i za ní. A závěrečná scéna na lanovce tomu všemu nasazuje korunu. ()