Six Feet Under - Amerika the Brutal

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný / Animovaný
USA, 2008, 3 min

Radko

Valivý gitarový zvuk a ostré politické posolstvo. Je fajn, že aj deathmetalisti z kapely Six Feet Under (ktorá pôvodne vznikla ako bočný projekt kapely Cannibal Corpse) sa venujú aj politickým témam, akými je neznesiteľná mamona, diktujúca konkrétne politické kroky. Ropa je hýbateľom "demokratických" zákrokov armády v prospech šírenia amerických hodnôt a kultúry a posielanie tisícok vojakov nedobrovoľne na smrť v prospech zbrojársko/ stavebno/ zábavno-estrádnych (entertainmentových) korporácií. Odvrátená strana americkej slobody si zaslúži riadny metalový nárez! Textovo ani myšlienkovo síce nejde o žiadne prevratné novinky, ale priliehavý animovaný klip prakticky a vtipne ukazuje za sprievodu hromového hlasu, že jedinou hodnotou akejkoľvek globálnej politiky je hodnota získaných peňazí a jedinou hodnotou voliča je jeho kúpna sila. Preto postačí, ak bude mať každý potencionálny konzument namiesto hlasu naimplantovaný čip, z ktorého si obchodníci odčítajú príslušnú čiastku a skontrolujú pohyb produktu a namiesto mozgu čiarový kód, aby ním bola daná jeho aktuálna cena na trhu pracovných tovarov (čiže zamestnancov, manažmentu prípadne zamestnávateľov). ()

Khalesi

Vynikajúce video aj muzika stojí za to, jediné čo by som dodala je, že sa hodí nie len na Ameriku, ale žiaľ na veľkú časť civilizovaného sveta:( ()