Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

jelmar

jedna hvězda za záběry na nádhernou krajinu, jinak trapné dialogy, laciné vtipy a naprostá diletantská neznalost místních poměrů... aspoň, že se štáb při natáčení mohl napájet kvalitním vínem ve skvělém prostředí s welnesem,ale ani to není omluva, každý máme svou cenu... ()

Johnysto

První díl uváděl do děje a představoval postavy, nic zvláštního jsem do něj nečekal. Přesto díky mé oblíbené Pálavě se to dalo vydržet a při několika scénách jsem se i bavil. Některé postavy trochu křečovité (přestože Terezka Kostková je sympatická, některé scény jí prostě nevěřím). Pokus přihřát si polívčičku na Bobulích samozřejmě evidentní, to už tu bylo zmíněno vícekrát. Druhý díl bohužel úplně "mimo mísu", záměr tvůrce jsem asi nepochopil...Přesto si ještě počkám, jestli z potenciálu prostředí něco nevykřešou. ()

stanslon

Proboha, tak takovému paskvilu ČT na První republiku se tu hází čtyřky a Vinařům, které si nehrají na dokonalý film a jsou JEN zábava a samozřejmě telenovela, jejíž úrovně ta telenovela PR nikdy nedosáhla (a komedii jakou byly I Bobule), se vytýká moravština a plochost. Vy jste myslím všichni co tu těmi hesly házíte úplně mimo. To je můj názor na všechny, co dali méně než dva. Možná budu pykat a po pár dílech to napravím, ale co se týče těch sraček o kterých píšete, to je zatím sračka koukatelná. ()

Elmont odpad!

Komentář od paaschy mě sejmul... :D A ano, je to slabé... Přijde mi, že si scénáristé koupili kopírku a okopíroval Bobule jak obsazením "Bobulovských" herců, tak i rádoby podobného humoru. Nejsem z Prahy, tudíž nevím, jak to "Pražáci" zvládají při návštěvách Moravy, ale tohle? Tohle mi přijde trochu moc... A víte co mi leze na nervy? Ten rádoby moravský přízvuk a slangové výrazy. Ne, na tohle nemám nervy! ()

DeathclawCZ

Klasická (jak už bylo mnohokrát řečeno) sračka ala TVHovna nacpaná top ksichtama a asi i řádně zaplacená. Banda Pražáků si tam hraje na Moraváky (jejich představa o vidlácích a pár vtipných hláškách a navíc s pražáckým přízvukem) Jako moraváka (a ještě k tomu valacha) mě to tak akorát nasralo. V podstatě jsou to rozštípané Bobule do seriálu okořeněné o pár TOP kundoksichtů co si ještě dovolí poučovat o víně. (hláška Tramín červený je vlastně bílý od Čermáka dal no coment) Prostě opět kvalitní výtvor naší "nejlepší" komerční televize TVHovna ()

hiddenWrath

Vím chuja jak se mluví tam dole, ale cyp s tím. Když přijdu večer trochu nalitý ze šichty, tak se na to dá dívat a i když to patrně nebude skutečný obraz mentality jihu tak již pár let ze zásady vylévám do odpadu vše co má nalepku ..z jižní Moravy.. ()

Tomatec

Ajaj, čekal bych lepší hodnocení, proto půl hvězdy přidám. Řeknu Vám to asi takhle, v týhlety těžký době není prdel vymyslet slušnej fór, scénáře chybí jako sůl a Kolečko to všechno nevytrhne, i když se snaží a toho kluka mám rád. Hodně to táhne mladá generace, na který se dá myslím dost dobře stavět. Já se bavím, hezky se na to kouká, beru to s nadhledem a že tam překrucujou moravský nářečí? ...řekl bych, že to byl trošku záměr. ()

Thommy91 odpad!

Otřesná ptákovina psaná čecháčkama pro čecháčky. Ze všeho smrdí vyumělkovanost. Stojí to za vyliž od úvodní bezduché komerční činaskyovky až po závěrečné titulky. A Matonoha ? Ne, děkuji. Radši knihu ()

A.L.F

Seriál, který dělá z Moraváků blbce. Nářečí není autentické, zápletky jsou jednoduché a plytké, dialogy hloupé. Je to ale lepší, než ulice. ()

obewankenobe

Proč ODPAD ? Já tomu nerozumím. Asi to bude tím, že nejsem severu Moravy , ale z Čech. Že to hrajou pražáci? To vadí? Lepší než růžovka či ulice nebo? Asi jsem jinej, ale tenhle seriál mi přijde rozhodně lepší než ty zmiňované. ()

ohneta

Já se u tohoto serialu dobře bavím, vždy dostanu chuť na vínečko s kouskem sýra, zavzpomínám na vinohrady. Každou neděli mám vinko nachystané a vychutnám si ho . Pro některé je seriál odpad, pro mě pohlazení na duši. Humor i vtipné situace se mi líbí a kdo nepochopil smysl serialu a vidím v tom jen to, že dělají z moraváků blby, je blb sám. Je to oddychový seriál, tak se tak na něj také dívejte a nehledejte v tom kdo mluví jakým dialektem, jestli sedí kroje a že se tam často pije víno... Jsou to vinaři! A tam snad pití vína a humorné situace patří. Jo a sám sem MORAVÁK. Tož tak. A teď si du dát dvojku bílého :) ()

Jrk

Ideální seriál na odreagování. Není třeba ve všem hledat nějakou duchovní hloubku. Takových filmů je habaděj. To je asi jako hledat na kolotoči filozofické zamyšlení proč se točí. Po dlouhé době mě nějaký český seriál pobavil. ()

sabres72

(1.série) ...a tož mňa to celkem baví,né že bych měl někde rezervovanej timpl a fofrem hrnul dom zgómnout každé nové díl, ale aspoň sa dozvím jak cajzlové dřou v hokně na nás všecky ostatní,proč už basket v Brne stojí za hovno,jak zbalit betelnou moravskó dcérenku,proč je tady na Moravě hafo šikmookejch,že už Prágl není hlavní štatl, ale Kladno.Taky už mňa ta glocňa konečně pobrala proč sa vrací majlant černoprdelníkům.Včíl už mňa chybi jen díl,kdy vysvětlijó proč Velká cena zhaprovala a bude pali!! Jen tak dál "kucíí cajzlovský" ,prostě tady na jihu pro Vás máme jen slova obdivu, patoky s láskou speciálně nachcaté,meruňky za pade kilo a sodovku místo limonády !!!Holt su rád skama su!! ()

Ekenc odpad!

Tenhle seriál je takřka na žalobu. To si ti pražáci vážně myslí, že takhle to na Mikulovsku chodí nebo se záměrně snaží kulturu, mentalitu a tradice tohoto kraje zesměšnit a ztrapnit. Velice mě zklamal Postránecký, kterého jsem měl vždy rád. Teď už teda ne. ()

chrisw

Tady nejde o Moravu a dialekt. Tady jde o to, že by zřejmě někdo, kdo tu už dvacet let laje nad tím, že nejsme schopní natočit dobrý komediální seriál, musel přiznat, že se to někomu povedlo a že to vysílá v neděli večer komerční televize. Otázka tedy zní: Napadlo tu někoho, že to není realistické existenciální drama ze života jihomoravských vinařů, ale že je to prostě obyčejná A DOBRÁ situační komedie? ()

Ondrakk

Dát odpad nebo jedinou hvězdu kvůli tomu, že seriál nemá intelektuální hloubku? Vždyť to snad tvůrci ani nezamýšleli! Právě pro tu jednoduchost a příjemnou, pohodovou atmosféru, která na mě ze seriálu čiší, si u jeho sledování příjemně odpočinu a "vo to tu de". Naprosto čisté 4*. EDIT: Druhá řada o dost horší (tak na 2*), takže celkem za 3*. ()